Taizeme

Informācija par valsti « Taizeme Eksotiskie tempļi, pasakainas smilšainās pludmales, kolorītie tirgi un noslēpumainie kalnainie rajoni - tas viss, kā magnēts pievelk miljonus ziņkārīgo tūristu, kuri alkst iepazīties ar šo valsti . Šeit ceļotāju acīm paverās tropiskā daba un, sajūsmu izsaucoši, kultūras pieminekļi. Taizemes galvaspilsēta ir Bankoka, ziemeļu rajona mierīgās un ērtās pilsētas, kā Čiančmaj un Čiangraj, tāpat arī dienvidu piejūras kūrorti Huahin,
Pattaja un Phuket, tūristiem piedāvā lieliskas viesnīcas un bungallo ar dažādu infrastruktūru, kā arī fantastisku iespēju nodarboties ar sportu un atpūsties. Par īpašu šīs valsts pievilcību dēvē agrāko Siamom, kuras senā budiskā kultūra līdz pat šai dienai pārņem dzīvi un taizemiešu būtību. Tādu milzīgu pilsētu drupas, kā Ajuttaja, Sukkotaj un Lopburi, tempļu kompleksi un lieliski izmantotās Buddas statujas, kas saskaitījuši jau vairākus gadu simtus, liecina par seno un bagāto pagātni. Taizeme izrādījās vienīgā Dienvid-Austrumu Āzijas valsts, kura nekad nav bijusi koloniāla valsts.

Ģeogrāfija.
Taizeme robežojas ar Mjanmu (Birmu), Laosu, Kampuču un Malaiziju. Kampučiju un Malaiziju. Tās krastus no dienvidu puses apskalo Dienvid-Ķīnas jūras Siāmas šaurums, no rietumu puses - Adamanas jūra un Indijas okeāns. Taizemei pieder ļoti daudz salu, vispazīstamākās ir Phuket un Ko Samui. Valsts kopējā platība ir 514 tūkst. km², iedzīvotāju skaits ir 56 miljoni cilv.

Iedzīvotāji.
Etniskā nācija ir ļoti daudzkrāsaina. Lielākā daļa iedzīvotāju runā taizemiešu valodā (apm. 30 milj. iedz.) - taizemieši, lao, šani, lu, kjūn, putaj. Lielāko grupu starp mazākumtautībām, sastāda ķīnieši. Valsts dienvidos dzīvo mazākums, kuri pieņēmuši islama ticību.

Klimats.
Taizeme atrodas tropiskā musona darbības zonā. Gads dalās divās sezonās - valgs un sauss. Lieti līst no maija līdz oktobrim, sausā sezona ilgst no novembra līdz aprīlim. Vidējā temperatūra novembrī svārstās no +22 līdz +30°C, bet tuvojoties lietus sezonai, maijā ēnā tā pārsniedz pat + 40°C. Pats jaukākais laiks, lai dotos uz šo skaisto valsti, ir periods no novembra līdz februārim, taču arī no maija līdz augustam nokrišņi nav tik lieli, lai kalpotu par šķērsli ceļotājiem.

Īsa uzvešanās pamācība Taizemē.
Tradicionālā viesmīlība un taizemiešu pacietīgums dod iespēju rēķināties ar sirsnīgu un laipnu attieksmi, it īpaši, ja atbraucēji izrāda centību uzvesties pareizi. Šajā valstī pieņemts slēpt savas jūtas un emocijas, tapēc nevajadzētu zaudēt pacietību un demonstrēt savu neapmierinātību.

Karaliskā māja un viss, kas saistīts ar Buddu, kā ticības simbolu, tiek lietots ar īpašu piesardzību un cieņu, nekādā gadījumā nav pieļaujama kritika par tiem.

Sieveitēm nav tiesību pieskarties budistu mūkiem. Publiskā maiguma izrādīšana ir aizliegta. Nav pieļaujams pieskarties pieauguša cilvēka galvai, kā pašai svētākajai vietai, ir nepatīkami arī uzsist pa plecu, kā arī vispār pieskartie cilvēkam. Nedrīkst izstiept kājas cita cilvēka virzienā. Tur skaitās nepieklājīgi būt par kādu augstākam, tapēc ejot garām sēdošam cilvēkam, simboliski jāpaklanās. Labākais ārzemju viesa sasveicināšanās veids - viegli noliekt galvu, nekādā gadījumā rokas spiešana. Paviršība apģērbā, it īpaši apmeklējot templi un karalisko pili, nav pieļaujama. Sievietēm šajā gadījumā vajadzētu vilk kleitu ar piedurknēm un aizsegtiem pleciem vai apmetni. Ieejot templī obligāti janovelk apavi.

Nauda.
Nacionālā naudas vienība - bats (1 bats līdzinās 100 satangiem). Kopā ar gandrīz izzudušajām monētām 25 un 50 satangiem (dzeltenā krāsā) vēl ir 1, 5 un 10 batu monētas (baltā krāsā), retāk sastopamas ir 2 batu monētas. Banknotes 10 batu vērtībā ir brūnā krasā, 20-zaļā, 50-zilā, 100-sarkanā un 500 batu-violetā. Līdz ar jaunām, apgrozībā atrodās arī vecās (izmēros lielākas) 1 bata monētas. Valūtas ievešana ir ierobežota, izvešana ir atļauta, atkarībā no tā, kas ievests. Visā valstī bez problēmām var apmainīt ceļošanas čekus, ASV dolārus, vācu markas. Tāpat tiek pieņemtas plašāk zināmas kredītkartes.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2024

Top.LV
Latvijas Reitingi