Taizeme - ekskursijas Krabi

Krabi atrodas Taizemes DR. Provinces teritorijā atrodas kontinentālā daļa un milzumdaudz salu. Attālums līdz Bangkokai aptuveni 800 kilometri. Provinces galvaspilsēta ir Krabi. Tajā dzīvo vietējie iedzīvotāji, atrodas administratīvās ēkas, skolas, veikali, biroji.
Kristāldzidrā Andamanu jūra, baltas pludmales, unikāla daba nacionālajos parkos, brīnumskaisti ūdenskritumi, stalaktītu un stalagmītu alas... Tas viss padara Krabi par iecienītu atpūtas vietu tūristiem no visas pasaules. Krabi ir skaistākā Taizemes dienvidu province, tūkstoš salu zeme. Tajā ietilpst slavenās Phi Phi salas! Krabi uzņemtas Holivudas filmas “Piedzīvojumu meklējumos” ar Žanu Klodu van Dammi un “Rītdiena nemirs nekad” no sērijas par Džeimsu Bondu (ar Pīrsu Brosnanu).
Koraļļu pludmaļu pirmatnējais skaistums atstās neizdzēšamu iespaidu par šīm salām! Krabi provinces piekrastē atrodas aptuveni simts salu, kas ievērojamas ar sniegbaltām pludmalēm, izrobotu krasta līniju, bagātīgu zemūdens pasauli un neaizmirstamiem saulrietiem.
Motorlaiva stundas laikā nogādās Jūs viesmīlīgā piekrastē. Krabi salās pagaidām ir mazāk tūristu kā, piemēram, Puketā, tāpēc saglabājusies neskarta, pirmatnēja daba. Viena no krāšņākajām vietām Krabi ir sala-rezervāts Koh Hong. Noslēgtais Pelai līcis ar baltām smiltīm un neskartu pludmali, kristāltīru ūdeni pazīstams kā “tūkstoš zivtiņu līcis” - noteikti būs vienas no labākajām atmiņām par atpūtu Krabi.
Galvenie apskates objekti Krabi ir dabas rezervāti. Līdzās galvaspilsētai upes krastos skatāmas mangrovju audzes. Tās iespējams apskatīt ekskursijas laikā.
Slavenākais ir Railay līcis, kur fantastiskas klintis un kokospalmu plantācijas robežojas ar Andamanu jūras neaprakstāmo ūdeni. Dēvēta par sauszemes salu, jo no kontinentālās daļas to atdala nepieejamas klintis un satiksme iespējama tikai pa jūru. Bēguma laikā līdzās vistu un Poda salām parādās 300 metrus gara smilšu strēle, no kuras paveras satriecoši skati uz salām un tālumā redzamo Railay zemesragu.
Smaragdkrāsas ezers Sri Morakot, 70 km no Ao Nanga, papildinās ar ūdeni no termālajiem avotiem. Tajos labprāt peldās gan vietējie, gan tūristi. Pašus avotus var atrast 500 m dziļāk džungļos.
Khao Panom dabas parks atrodas 20 km no administratīvā centra, uz to regulāri tiek organizētas ekskursijas. No “piecu loku” kalna, kas atgādina lūgšanā iegrimušu cilvēku un devis nosaukumu rezervātam, plūst skaisti ūdenskritumi. Interesantākais no tiem ir Nam Tok Huai ar vienpadsmit kaskādēm.
Than Bokkohorran parks aizņem vairāk kā 100 km² lielu teritoriju, daba to izveidojusi par ideāli piemērotu alpīnismam. Klintis starp meža audzēm lieliski der klinšu kāpšanai. Klinšu iekšienē ir alas, kas piesaista tūristu uzmanību. Nokļūt līdz tām iespējams kopā ar pavadoni, līdz dažām alām – tikai ar laivu. Piemēram, līdz Tham Phi Hu To alai, kas pārsteidz ar izmēriem. Uz alas sienām saglabājušies pirmo cilvēku zīmējumi.

Klong Miang – skaista pludmale rietumu piekrastē. Tajā ir restorāni, nelieli veikaliņi viesnīcas. Infrastruktūra vāji attīstīta, atpūta Klong Miang piemērota klusas, mierīgas atpūtas cienītājiem.

Al Nang – populārākā pludmale, savdabīgs tūrisma centrs. Tajā ir daudz veikalu, skaistumkopšanas saloni, restorāni, visu kategoriju naktsmītnes no vienkāršām 3* līdz greznām 5* viesnīcām. Praktiski visas atrodas pāri ceļam no jūras, gar piekrasti ved plaša iela – promenāde. Ao Nang atpūšas ģimenes ar bērniem, šeit prakstiski nav nakts dzīves un izklaides iespēju.

Tonsai – pludmale un alpīnistu meka. Visu gadu jauni cilvēki no visas pasaules kāpj nepieejamās klintīs. Pludmalē ir restorāni ar dzīvo mūziku, daudzveidīgu virtuvi, bāri. Tonsai ir bungalo tipa viesnīcas.

Railay zemesrags – unikāla pludmale, līdz kurai nokļūt var tikai laivā. Rayavadee pludmali iekļauta skaistāko Zemes vietu desmitniekā! 4 – 5* viesnīcas ar nevainojamu servisu un visu nepieciešamo greznai atpūtai.

Ekskursijas Krabi

Krabi apskates ekskursija

Ekskursijas laikā iepazīsieties ar unikālo Krabi dabu, uzņemsiet neaizmirstamas fotogrāfijas. Tradicionālā tajiešu laivā dosieties braucienā pa upi starp mangrovju audzēm un liānām. Gids pastāstīs par tradicionālo zivju ķeršanas veidu, šo unikālo procesu pa ceļam būs iespējams skatīt savām acīm. Redzēsiet alu ar visdažādāko formu stalaktītiem un stalagmītiem. Krabi pilsētas apskate, pusdienas. Brīvajā laikā iespējams iepirkties daudzajos veikaliņos. Ekskursijas turpinājumā brauciens uz nomaļo klosteri mežā Vat Jam Sau, kas ir skaistākais Krabi. Kalna virsotnē skatīsiet Zelta Pagodu, uz kuru ved 1000 pakāpienu. Atpakaļceļā pietura Su San Hoi piekrastē, ko dēvē par Gliemežvāku krastu.

Džeimsa Bonda sala, Phang Nga piekraste

Netālu no Krabi atrodas Phang Nga rezervāts, kura teritorijā ir vairākas neapdzīvotas saliņas. Apmeklēsiet slavenāko no tām – Džeimsa Bonda salu. Šeit uzņemta viena no populārās filmas sērijām par aģentu 007. varēsiet iemūžināt klinti un iegādāties suvenīrus no gliemežvākiem. Brauciens uz Panji salu, kurā skatāmas gleznainas mājas uz pāļiem. Salā dzīvojošie musulmaņi saglabājuši unikālo dzīvesveidu un kultūru. Šeit baudīsiet gardas pusdienas ar jūras produktiem un tajiešu virtuves ēdieniem. Atpūta un peldēšanās. Atpakaļceļā pietura Paradīzes salā.

Phi Phi salas

Izbraukums uz vienu no skaistākajām salām pasaulē, kas tūristus piesaista ar pirmatnēju skaistumu, koraļļu rifiem, bagātu zemūdens pasauli. Pirmā pietura Maia bay līcī Phi Phi Lei salā. Te uzņemta slavenā filma “Pludmale” ar Leonardo di Kaprio. Jūs gaida pelde kristāldzidrajā ūdenī, sauļošanās. Ekskursijas turpinājumā pieturas skaistās un gleznainās vietās salu piekrastē. Apmeklēsiet Vikingu alu, kur vietējie iegūst ķīniešu virtuves delikatesi – bezdelīgu ligzdas. Pērtiķu pludmalē baudīsiet zaglīgo mērkaķīšu sabiedrību un uzņemsiet skaistus foto. Blakus salā Phi Phi Don – pusdienas. Brīvais laiks atpūtai, iepirkumiem, relaksējošai masāžai.

Karstie avoti

Ekskursijas laikā apmeklēsiet slaveno Nua Klong lagūnu un peldēsiet karstajos minerālūdens avotos, kuros ūdens temperatūra sasniedz 38 – 42 grādus. Pusdienas.

Kajakings un snorkelings Nong salā

Apmeklēsiet vienu no skaistākajām salām rietumos no Krabi. Salas nosaukumu tulko kā “istaba”, kas liecina par slēgto, nomaļo novietojumu. Skatīsiet klusas lagūnas, gleznainas klintis, unikālus augus un neaizmirstamu zemūdens pasauli. Atpūtīsieties, sauļosieties, brauksiet kajakos salu piekrastē, kā arī iepazīsiet tropu meža daudzveidību. Lagūnā vietējie zvejnieki ķer zivis. Pusdienās jūras produktu daudzveidība un, protams, visgardākās zivis.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2021

Top.LV
Latvijas Reitingi