Stambula

StambulaPilsēta atrodas starp diviem kontinentiem, tās rietumu daļa ir Eiropā, bet austrumu daļa Āzijā. Divās daļās Stambulu sadala arī Bosfora jūras šaurums, kas savieno Melno jūru ar Egejas jūru.

Stambula ir megapole ar tajā valdošo kņadu un steigu, tomēr tā ir arī zaļa, augu pilna pilsēta, kurā pastaigas laikā var baudīt arhitektūru, parkus un ainavas.

146.g.p.m.ē. Bizantija kļuva par Romas Impērijas Austrumu centru un līdz ar to ieguva nosaukumu Jaunā Roma. Bijusi trīs milzīgu impēriju- Romas, Bizantijas un Otomānu- galvaspilsēta, šodien Stambula ir lielākā Turcijas pilsēta. Tā ir bagāta ar dažādiem apskates objektiem – vecpilsēta, pasaulslavenā Sv. Sofijas katedrāle (savulaik vislielākā baznīca kristīgajā pasaulē), Topkapi pils (sultāna pils komplekss ar iespaidīgu impērisko dargumu glabātuvi un relikvijām), Sv. Irinas baznīca, Sv. Fjodora baznīca, Suleimanā mošeja (burvīgais arhitekta Sinana darbs, aiz mošejas atrodas kapsēta ar sultāna Suleimana un viņa mīļotās Roksolanes kapelu), Mihrimahi mošeja, Selima iekarotāja mošeja, Dolombače pils, Zilā mošeja, Sultāna Rabia mošeja, Rusteme-paši mošeja, Beilerbeji pils, Galata tornis, Anadoluhisaras cietoksnis, Ēģiptes obeliska, Čūskas kolonna, Sultanahmeda laukums, Serpentīna kolonn, Obelisks, Turku un musulmaņu mākslas muzejs, Mozaikas muzejs, Arheoloģijas muzejs, Kariye muzejs. Lieliska intriga būs apmeklējot austrumu tirgu.

Tatilja – Netālu no Stambulas atrodas izklaides parks- pats lielākais Eiropā un ceturtais lielākais pasaulē ar dažādām atrakcijām, 15 izklaides programmām, amfiteātri, veikaliem, kafejnīcām, restorāniem.

Ankara ir Turcijas galvaspilsēta un otra lielākā pilsēta valstī. Pilsēta ir ļoti sena, apskates vērta ir vecpilsēta, Ak Kale tornis, Hadži Bairan mošeja, Ataturka mauzolejs, Augustina un Roma tempļu drupas, Hetu civilizācijas muzejs un daudzi citi muzeji.

23

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2021

Top.LV
Latvijas Reitingi