Apskates objekti

Vindhuka

Vindhuka ir Namībijas galvaspilsēta un arī lielākā pilsēta valstī. Visa dzīve šeit noris centrālās ielas – Neatkarības avēnijas rajonā: kafeinīcas, restorāni, veikali, Nacionālā mākslas galerija, klubs Warehouse uz Tal ielas, kur piektdienās un sestdienās notiek āfrikāņu mūzikas koncerti, klusais un zaļais Zoo parks, kas ir lieliska vieta pastaigām.

Svakopmunda

Svakopmunda ir kūrortpilsēta Atlantijas okeāna krastā ar lielisku pludmali, viesnīcām, retorāniem. Tajā atrodas vienas no lielākajam dimantu raktuvēm pasaulē, kā arī ir iespēja apskatīt iespaidīgo Skeleton coast (Skeletu krasta) nacionālo parku.

Namībijas tuksnesis

Namība ir vecākais tuksnesis pasaulē (aptuveni 55 milj. gadu), tas lepojas arī ar visaugstākajām kāpām – 300 un vairāk metru augstas. Tuksnesis maina savas pārsteidzošās krāsas atkarībā no saules krišanas leņķa – te tas ir spilgti sarkans, te melns, te rozā. Arī faktūra visdažādākā, no zīda smalkām smiltīm līdz raupjiem akmeņiem un sausumā saplaisājušas zemes, kur plaisas ir līdz pat divu metru dziļumam.

Namība tuksnesī ir izveidots Namib – Naukluft Nacionālais parks, kas ir viens no lielākajiem Nacionālajiem parkiem Āfrikā. Tas atrodas Namībijas dienvidaustrumos un milzīgās, tumši oranžās kāpas stiepjas gar Atlantijas okeāna piekrasti vairāku simtu kilometru garumā.

Damaralanda

Damaralanda ir viens no gleznainākajiem reģioniem Namībijā. Ir apskatāms Namībijas augstākais kalns Brandbergs, kas ir slavens ar bušmeņu zīmējumiem. Damarlandā vērtīgs apskates objekts ir pārakmeņojies mežs (The Petrified Forest), kas ir miljoniem gadu vecs.

Skeletu krasts (Skeleton coast)

Skeletu krasts tiek saukts par “Zemi, ko Dievs radījis aiz dusmām” (bušmeņu valodā) un ir viena no sausākajām vietām uz planētas, gada laikā saņemot vien pāris centimetrus nokrišņu. Reģions savu nosaukumu ieguvis dēļ vaļu kauliem, kas mētājās krastos vaļu zvejas kulminācijas laikmetā, taču šodien nosaukumu lieliski iemieso arī vairāk nekā tūkstoš kuģu vraku piekrastē.

Tsumeba (Tsumeb)

Tsumeba ir viena no skaistākajām Namībijas pilsētām, kurā iespējams aplūkot noslēpumaino Otjikoto ezeru, pasaules smagāko meteorītu – Hobas meteorītu. Tsumeba ir ideāla vieta, no kuras var sākt izpētīt vienu no lielākajiem Āfrikas nacionālajiem parkiem – Etošas Nacionālo parku, kurā sastopami vairāk kā 114 dažādu sugu zīdītāju.

Rehebota (Reheboth)

Rehebota ir pilsēta, kurā ir iespējams apskatīt akāciju mežu (Acacia Forest), kurā aug lieli, dzeltenbrūni dzeloņainie koki.

Grūtfonteina (Grootgontein)

Grūtfonteina ir Namībijas pilsēta, kas afrikandu valodā nozīmē “lielais pavasaris”. Šeit apskates vērts ir vecais vācu Schutztruppe cietoksnis.

Otjivarongo (Otjiwarongo)

Samērā jauns tūristus piesaistošs objekts ir krokodilu saimniecība, kurā var vērot un fotografēties ar šiem rāpuļiem. Šeit ir arī privātās saimniecības, kurās var apskatīt Safari savvaļas dzīvniekus (lauvas, žirafes, ziloņus u.c.).

Keetmanshoop

Keetmanshoop ir visas Dienvidnamībijas ekonomiskais centrs. Šeit var aplūkot arī Quivertree Forest.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2021

Top.LV
Latvijas Reitingi