Par Maldīvu salām

Par Maldīvu salām « Maldīvu salas « Eksotiskās salas MALDĪVU SALAS, kas atrodas dienvidrietumos no Ceilonas salas, tiek uzskatītas par vienu no senākajām pasaules valstīm, taču par agrīno vēsturi ir zināms ļoti maz. Maldīvu salu pievilcība tūristu acīs slēpjas ne tik daudz tās vēsturē, bet gan tās dabā un klimatā. Maigas, baltas smiltis, vējā šupojošās palmas un kristāldzidrais ūdens - lūk tas vilina uz šejieni tūkstošiem cilvēku.

KLIMATS - labākais laiks, lai ceļotu uz Maldīvu salām, ir - no novembra beigām līdz aprīlim. Jūs sagaidīs skaidras debesis, spilgta saule, nosacīti mierīgs okeāns un lieliska redzamība zem ūdens. No maija līdz oktobrim musoni atnes lietusgāzes un biežas vētras. Maldīvu salās ir tropu klimats, tāpēc visu gadu gaisa temperatūra ir +25-32°C, kas naktīs samazinās par 2-3 grādiem. Ūdens temperatūra visu gadu ir +28-30°C. tā ir ļoti piemērota, lai nodarbotos ar visiem ūdens sporta veidiem. Gaisa mitrums 75-80%.

VĪZU REŽĪMS - pasei ir jābūt derīgai vismaz vēl 6 mēnešus. Vīza uz 30 dienām tiek izsniegta lidostā. Lai saņemtu vīzu, nepieciešams uzrādīt biļeti atpakaļceļam un summu, paredzot 25$ katrai uzturēšanās dienai.

VESELĪBA - nekādas speciālas aizsargpotes nav vajadzīgas. Paņemiet līdzi repilentus pret odu kodumiem, saules aizsargkrēmus un nedzeriet nevārītu ūdeni. Dzeramais un minerālūdens pudelēs ir nopērkams katrā kūrortā.

MUITA - muitas kontrole lidostā tiek veikta ļoti rūpīgi. Maldīvu salas ir islama valsts, tāpēc ir jāievēro vietējās tradīcijas. Ir aizliegts ievest alkoholu, cūkgaļu un pornogrāfiju, kā arī šaujamieročus, munīciju un narkotikas. Iebraucot drīkst ievest tabakas izstrādājumus personīgai lietošanai. Ir aizliegts izvest bruņurupuču bruņas, koraļļus. Atļauti vienīgi to izstrādājumi ar dekoratīviem elementiem.

APĢĒRBS - vislabākais variants ir viegls kokvilnas apģērbs. Kūrortos var nēsāt vienalga ko, taču brauciena laikā uz Male un uz zvejnieku ciematiem sievietēm nerekomendē mini svārkus, šortus, caurspīdīgu vai dekoltētu apģērbu. Vīriešiem nerekomendē staigāt kailiem līdz pusei. Pirms ieiešanas mečetē vēlams uzvilkt sorongu. Ir aizliegts sauļoties kailiem.

ELEKTRĪBA - vairums kūrortos ir ģenerātori, kas nodrošina ar elektroenerģiju visu diennakti. Spriegums 220 volti, 50 Hz.. Apaļo standarta Eiropas rozeti daudzās vietās sākuši mainīt pret taisnstūra.

LAIKS – Maldīvu salās laiks par 5 stundām apsteidz Grinvičas laiku, taču daži kūrorti pagarina dienas gaišo daļu, pagriežot pulksteni par vienu stundu uz priekšu.

ĢEOGRĀFIJA - Maldīvu salas ir kalnu ķēdes daļa, kas stiepjas no Lakadivu salām līdz Čagosai. Tās garums apm.2 tūkst.km. Arhipelāgs, kas atrodas dienvidos no Indijas un 670 km attālumā rietumos no Šrilankas, ietver sevī divkāršu atolu ķēdi, kura šķērso ekvatoru un ir izstiepta 800 km garumā un 130 km platumā. Sauszeme sastāda 1% no visas valsts teritorijas. Arhipelāgs sastāv no 1190 mazām salām, daudzas no kurām ir tikai 2 m virs jūras līmeņa, liela daudzuma smilšu sēkļu un koraļļu izbīdījumu. Apm. Uz 200 salām dzīvo vietējie iedzīvotāji, uz 70 salām atrodas kūrorti, bet pārējās ir neapdzīvotas.

IEDZĪVOTĀJI – Maldīvu salu iedzīvotāji ir sajaukta rase, tās formēšanu ietekmējušas daudzas tautas, kuras senatnē veica garus pārbraucienus pa okeānu. Sevišķa loma bijusi Ceilonas, Indijas iedzīvotājiem un arābiem. Iedzīvotāju skaits - apm. 240 tūkstoši, 25% no kuriem dzīvo uz Male salas, kur ir sakoncentrētas galvenās administratīvās un valdības iestādes.

VALSTS VALODA - divehi pieder pie indoeiropiešu grupas un atgādina seno Šrilankas valodu - singāļu. Male un kūrortos gandrīz visi runā angliski, kā arī nedaudz citās Eiropas un japāņu valodās.

VALŪTA - Maldīvu rufija (Rf) dalās 100 larās. Apgrozībā ir 500, 100, 50, 20, 10, 5 un 2 vērtību rufijas banknotēs, 1 rufijas un 50, 25, 10, 5, 2 un 1 laru monētas. Aptuvenais kurss 1$ = 11,7 Rf.. Dolāri, kā arī galvenās kredītkartes Maldīvu salā tiek pieņemtas visās vietas. Salā nav valūtas ievešanas - izvešanas ierobežojumu. Gandrīz visos kūrortos Jūsu pirkumu summa tiks pieskaitīta pie rēķina, kuru aizbraucot varēs apmaksāt ar kredītkarti un čekiem, tāpēc vietējā nauda nav tik ļoti nepieciešama.

DZERAMNAUDA - nav obligāta, taču tiek vērtēta pozitīvi. Ar vienu dolāru ir pietiekoši, lai atalgotu par labu servisu.

DARBA LAIKS - brīvdienas - piektdienas un sestdienas, veikali strādā no sestdienas līdz ceturtdienai no 08.00 līdz 23.00, piektdienās no 14.00 līdz 23.00. Bankas atvērtas no 09.00 līdz 13.00 no svētdienas līdz ceturtdienai. Vairums veikalu tiek slēgti dienas laikā vairākas reizes uz dažām minūtēm lūgšanām. Ramadana periodā darba laiks parasti ir saīsināts.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2024

Top.LV
Latvijas Reitingi