10 Iemesli, kāpēc apmeklēt Malaiziju

1. Malaizija

Smaidu zeme, kas viesus piesaista ar unikālu un daudzveidīgu kultūru. Malaizija ir apburoši silta un labvēlīga, katrā valsts stūrītī varat iepazīt "īsto Āziju"un kļūt par tās daļiņu. Malaizijā ikviens – gan vēsturnieks, gan uzņēmējs, gan tūrists – atradīs sev ko saistošu. Valstī dievina dažādus svētkus. Katru gadu notiek ziedu festivāls, Federālo Teritoriju Diena, karaļa dzimšanas diena. Un tie nebūt nav visi svētki! Reizi gadā Malaizijā pulcējas autosporta cienītāji uz F – 1 sacīkšu Malaizijas GP posmu!

2. Malaizija pārsteigs ar arhitektūru

Arhitektūras cienītāji varēs stundām klaiņot pa pilsētu ieliņām, baudot unikālo vietējo meistaru darbus. Jūs nokļūsiet pasaulē, kurā līdzās pastāv senā kultūra un augsts dzīves līmenis, mūsdienu megapoles un ideāli tīras pludmales!
Vēstures mīļotājus nešaubīgi ieinteresēs Masdžida Negara Nacionālā mošeja. Tās 73 metrus augstais minarets ir ar rievotu starveida kupolu, kura 18 stūri simbolizē 13 Malaizijas štatus un 5 islama pamatpīlārus.
Penangas salā Jūs pārsteigs 13,5 km garš tilts. Tas oficiāli atzīts par trešo garāko pasaulē. Svētā Greorga baznīca, ko ieslodzītie cēluši XIX.gs.sākumā. Angļu rakstnieks Somersets Moems, apmeklējis Penangas salu Malaizijā rakstījis: "Ja Jūs neesiet redzējis šo vietu, Jūs neesiet redzējis pasauli."
Malaizijā atrodas pasaulē augstākais biznesa centrs – Petronas dvīņu torņi. 41 sekundes laikā ar ātrgaitas liftu ir iespējams nokļūt slēgtajā pārejā – skatu laukumā starp torņiem. Izbaudiet greznus ēdienus vakariņās "pasaules virsotnē" – Kualalumpuras TV tornī vairākus simtus metrus virs zemes ar pilsētas panorāmu fonā.

3. Serviss un drošība Malaizijā ir augstā līmenī

Malaizijā Jums būs iespēja izvēlēties, kā labāk pavadīt laiku – dzīvot mūsdienīgā pilsētā, kur atrodas veikali un pieejamas dažādas izklaides vietas, vai arī izbaudīt atpūtu kādā no balto smilšu pludmalēm jūras krastā. Un tas viss par pieejamām cenām!

4. Pludmales atpūtas un aktīvās atpūtas cienītāji Malaizijā atradīs lieliskas atvaļinājuma pavadīšanas iespējas

No Kota Kinabalu centrālās krastmalas Sabah štatā jahtas un kuteri dodas pārsteidzošos jūras braucienos, t.sk., uz bagātāko sultanātu pasaulē – uz Bruneju.

5. Sabah ir lieliska vieta etnogrāfiskajam tūrismam

Pamatiedzīvotāji, aptuveni 50 ciltis, joprojām dzīvo džungļos. Viņu mājās ir modernākie tehnikas brīnumi, tomēr ciltis saglabājušas gadsimtiem ilgo dzīves stilu un tradīcijas. Piemēram, kādas cilts pārstāvji staigā kaili, katru viņu auguma centimetru klāj tetovējumi.

6. Malaizijā ir attīstīts ekotūrisms

Tiek piedāvatas plašas kalnos kāpšanas iespējas Kinabali rajonā, kur atrodas arī vienas no augstākajām virsotnēm Malaizijā. Kinabalu parks iekļauts UNESCO dabas mantojuma sarakstā. Piedzīvojumu meklētāji – klinšu kāpēji var sasniegt virsotni līdz 3800 metru augstumam.

7. Vienas no labākajām niršanas vietām pasaulē

Sipadana ir īsts atklājums nirējiem, piekrastē ir zemūdens alu sistēma ar grotām un zemūdens ejām, fantastiski krāšņām zivīm. Ūdens šeit ir neticami tīrs un caurspīdīgs. Žaks Īvs Kusto salīdzinājis Sipadanu ar "neskartu mākslas darbu". Daiveri to atzinuši par vienu no 5 labākajām niršanas vietām pasaulē. Tā ir vienīgā Malaizijas sala, kas paceļas 700 m no jūras gultnes, no tumšajām dzīlēm pulcējot neiedomājami daudzveidīgas zivis un ūdens iemītniekus.

8. Malaizija pārsteigs ar unikālo dabas daudzveidību

Valsts ir apveltīta ar mūžzaļajiem mežiem, skaistiem piekrastes ūdeņiem, kā arī ar unikālu savvaļas dzīvnieku pasauli un daudzveidīgu augu valsti. Langkavi kūrortā, kā nosaukums tulkojumā nozīmē "sarkanais ērglis", iespējams vērot putnus patiesi sarkano ķieģeļu krāsā. Arhipelāgā saskaitītas 99 salas. Langkavi neatradīsiet vēsturiskus pieminekļus, tā ir mežonīgas savvaļas dabas mīļotāju paradīze! Langavi uzcelts lielākais Dienvidaustrumāzijas okeanārijs ar 5000 sugu zivīm, neskaitāmiem koraļļiem, kragbjiem, vēžveidīgajiem. 709 metrus virs jūras līmeņa pacēlājs jūs nogādās otrā augstākajā Langkavi salas virsotnē 20 minūšu laikā. Brauciena laikā baudīsiet neaizmirstamas izjūtas, ceļoties pār ūdenskritumiem, neskartiem tropu džungļiem "putna lidojumā". Skaidrā laikā ziemeļos no salas saskatāma Taizeme, DR – Indonēzija.
Varēsiet novērot orangutanu dzīvi Sepilokā! Pulau Dayang Bunting salā atrodas slavens "grūtnieču ezers". Ja tic leģendai, ezers spēj ārstēt no neauglības. Viena no skaistākajām Malaizijas vietām ir Pangkora. Leģenda stāsta, ka nosaukumu tai devuši jūrasbraucēji, kas šeit apmetušies kopš senseniem laikiem.

9. Lieliska virtuve

Neliela valsts ar malajiešu, ķīniešu, indiešu un tajiešu restorāniem. Malaiziešu virtuve ir asāka kā kaimiņvalstīs, no garšvielām dominē čilli un karijs. Pamatēdies ir rīsi vai nūdeles, ko pasniedz, galvenokārt ar vistas, pīles, retāk cūkas vai liellopu gaļu.

10. Iepirkšanās iespējas

Kualalumpura ir tirdzniecības galvaspilsēta ar neskaitāmiem tirdzniecības centriem un veikaliņiem!

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2021

Top.LV
Latvijas Reitingi