Informācija par Honkongu

Honkonga

Honkonga atrodas Ķīnas dienvidu daļā, Dunczjanas upes grīvā. Iedzīvotāju blīvums šeit ir nesalīdzināmi augstāks kā citās pilsētās: vairāk kā 6 miljoni iedzīvotāji apdzīvo 300 km² lielu platību. Mūsdienās dzīves līmenis Honkongā ir viens no augstākajiem Āzijā, bet vēl pirms dažiem gadsimtiem tā bija neliels zvejnieku ciemats. Šobrīd Honkonga ir pilsētvalsts, kurā runā daudzās valodās, piekopj dažādas reliģijas, tomēr visa pamatā ir tradicionālā Ķīnas kultūra.

Honkongas sala un Koulunas pussala

Honkongas teritoriju nosacīti iedala: Honkongas sala, Koulunas pussala, Jaunās teritorijas un tuvākās salas.

Honkongas sala ir galvenais tirdzniecības, finansu un pakalpojumu centrs. No ziemeļiem to apskalo Dienvidķīnas jūra, no dienvidiem ieskauj kalni. Sala atrodas dienvidos no Koulunas pussalas, un tās šķir gleznainā Viktorijas osta – galvenā Honkongas rota.

Koulunas pussala – pēc platības mazāka kā Honkonga, tomēr aktivitātēs tā neatpaliek. Šeit atrodas senā lidosta Kai Tek, aizsargājamas dabas teritorijas, putnu dārzs, kā arī Tsim Sha Tsui rajons (neskaitāmu veikaliņu, restorānu, izklaides iestāžu vieta netālu no vispopulārākās Nathan ielas).

Jaunās teritorijas – vieta, kur mierīgas ārpilsētas ainavas mijas ar rāmiem zvejnieku ciematiem. Jauno teritoriju lauksaimniecības zonās var skatīt pīļu fermas, lauku dievnamus, senas dižciltīgu ģimeņu mājas, līčus ar kristāltīru un dzidru ūdeni.

Tuvākās salas – daudzas no 235 salām ir pieejamas tūristiem. Viena no interesantākajām ir Lantau sala, kurā 600 m augstumā virs jūras līmeņa atrodas budistu klosteris Po Lin. Šeit var skatīt pasaulē lielāko bronzas Budas statuju. Tās augstums ir 26 m. Klosterī viesiem tiek piedāvātas veģetāras pusdienas.

Lamas sala pazīstama ar restorāniem, kuros piedāvā visdažādākos ēdienus no jūras veltēm.

KLIMATS

Honkongā valda subtropu klimats. Karsta un mitra vasara sākas maija beigās, beidzas septembrī. Vispiemērotākais laiks ceļojumam – rudens, kas šeit ilgst no septembra beigām līdz decembra sākumam. Aukstākie mēneši gadā ir janvāris un februāris, kad temperatūra noslīd līdz +15 grādiem.

VALODA

Honkongā ir divas oficiālās valodas – ķīniešu un angļu. Vietējie iedzīvotāji visbiežāk runā novada dialektā, darījumu sakaros lieto angļu valodu. Mazāk populāras ir vācu un franču valodas.

VIRTUVE

Honkonga slavena ne tikai ar pasaulē labāko ķīniešu virtuvi ar ēdieniem no visiem Ķīnas reģioniem, bet arī ar citu Āzijas un Eiropas valstu un tautu virtuvēm. Restorānos, kuros gatavo Dienvidaustrumāzijas tautu ēdienus, var novērtēt Malaizijas, Indonēzijas un Taizemes ēdienus. Līdzās tiem, Hongongā ir daudz restorānu, kuri specializējas uz citu pasaules valstu virtuvi, kā arī visuresošās “Fast food” ieskrietuves.

DĀVANAS UN SUVENĪRI

Iepirkties var mūsdienīgos tirdzniecības centros, tirgū, amatnieku darbnīcās, tax-free veikaliņos. Honkonga tiešām ir iepirkšanās cienītāju paradīze. Gan ultramodernajos tirdzniecības centros, gan mazajos veikaliņos ir milzīgi plaša preču izvēle. Bez tradicionālajiem pirkumiem (zelts, foto- un videotehnika, apģērbs), šeit ir plaša antikvāru lietu izvēle, pirmkārt, Ķīnas porcelāns – mūsdienu dizaineru un seno darbu kopijas.

VĪZAS

Vīzai nepieciešama pase ar derīguma termiņu ne mazāku kā 6 mēnešus pēc ceļojuma, ielūgums, 1 fotogrāfija. Vīzas noformē 2 – 7 dienu laikā, konsulārā nodeva 50 vai 30 USD. Honkongā stingri aizliegta ieroču, narkotiku un pornogrāfisku materiālu ievešana. Bez muitas drīkst ievest 200 cigaretes, 1 l stipro alkoholisko dzērienu.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2021

Top.LV
Latvijas Reitingi