Informācija par Hainaņas salu

Hainaņa

Hainaņa ir liela tropu sala Ķīnas dienvidos, tās teritorija sasniedz 33920 km². Hainaņa atrodas līdzīgos platuma grādos kā Havaju salas, tāpēc nereti tiek saukta par “Austrumu Havajām”. Salu apskalo Dienvidķīnas jūra, gada vidējā temperatūra ir + 24° ?, ūdens temperatūra + 26° ?. Vairāk kā 300 dienu gadā valda skaidrs un saulains laiks. Hainaņa ir otra lielākā (aiz Taivānas) un vienīgā ar tropu klimatu Ķīnas sala. Hainaņas salā ir neticami tīrs un veselīgs gaiss. Pēc neatkarīgu zinātnieku pētījumiem Hainaņā ir otrs tīrākais gaiss aiz Havannas (Kuba).

Hainaņas sala

Salas centrālo un dienvidu daļu klāj biezi meži, mango, banānu, ananāsu, kafijas, tējas un kokospalmu plantācijas. Rūpniecība koncentrēta salas ziemeļu daļā, salas galvaspilsētas – Haikou (“jūras vārti”) rajonā. Haikou rašanās saistāma ar Tan dinastijas valdīšanas laiku. Pēdējo divdesmit gadu laikā Haikou no provinces pilsētiņas kļuvusi par skaistu, mūsdienīgu pilsētu ar aptuveni 1,5 mlj iedzīvotājiem, ar attīstītu atpūtas un izklaides industriju, plaši izvērstu dažāda līmeņa viesnīcu tīklu. Daudzi uzskata, ka Haikou arvien vairāk līdzinās Honkongai.

Populārākais ir Ma Aņ vulkāns 15 km attālumā no Haikou ar sedlveida formu. Ap krāteri pa diametru izveidots skatu laukums, no kura iespējams apskatīt krāteri ar sastingušu lavu, aizaugušu ar bieziem krūmiem un retiem tropu kokiem. Apkārt plešas parks, zemāk palmu audzē atrodas restorāns ar folkloras programmām vakaros.

Hainaņas sala slavena ar dažādu veidu augiem un dzīvniekiem. Daudzas sugas aizsargā UNESCO. Galvenās kultūras ir kokospalmas, heveja – kaučuka koks un leģendārie koki – ančar. To piena sula tiek izmantota kā pretinde pēc čūsku kodumiem. Botāniskajos dārzos 1200 m augstumā saglabāta unikāla neskarta salas daba. Tējas un kafijas plantācijas grezno kalnu nogāzes salas centrālajā daļā un priecē acis ar savu košo zaļumu.

Dienvidu daļā atrodas salas pērle – Sanjas kūrorts. Ap Sanju trīs līčos (Saņja – Drakona līcis, Jalongas līcis – Lielās Austrumu jūras līcis, Dadonhai līcis) atrodas galvenās viesnīcas un salas atpūtas zonas.

Kultūra

Dunšaņ salas galvenajā kalnā pati daba izveidojusi milzīgu visdažādāko formu akmeņu kolekciju. Katram ir savs nosaukums un tie ierakstīti speciālā katalogā. Veņčanas rajonā atrodas lielākās kokospalmu plantācijas. Pēc ticējuma, kokosriekstu piens paildzina mūžu. Ne velti lielākā daļa Ķīnas ilgdzīvotāju dzīovo tieši šajā rajonā. Jalunvaņas līcī atrodas tropu jūru gliemežvāku muzejs, taureņu dārzs, kuru skaistums vienkārši apbur.

40 km no pilsētas pie Naņšaņ kalna (Dienvidu kalns) 50 km² platībā izveidota Starptautiskā tūristu zona Naņšaņ, kas atklāta 1999.gadā. šeit savākti budistu kultūras pieminekļi, etnogrāfiski apskates objekti. Vienā no dievnamiem atrodas dievietes Guanjinjas statuja (140 kg) no tīra zelta. Tā iekļauta Ginesa rekordu grāmatā kā vislielākā Āzijā. Statuja pārsteidz ar unikāli smalko un meistarīgo juvelieru darbu.

Laika josla

Visā Ķīnas teritorijā ir vienots Pekinas laiks. Starpība no Rīgas laika ir +6 stundas ziemā un + 5 stundas vasarā.

Vīza

Vīzas noformēšanai nepieciešams ielūgums, 1 fotogrāfija, pase. Pases derīguma termiņš nedrīkst būt mazāks par 6 mēnešiem pēc izbraukšanas no valsts. Vīza nepieciešama arī iebraukšanai Honkongā vai Makao.

Valoda

Valsts valoda – ķīniešu (haņiešu). Tā ietilpst tibetiešu – ķīniešu valodu saimē, viena no 5 ANO darba valodām. Līdzās Haiņjaņiešiem, pārējās Ķīnas tautas runā savās valodās. Vispārpieņemta ir ķīniešu hieroglifu rakstība. Tie pastāv vairāk kā 6000 gadus un tiek izmantoti gan Ķīnā, gan Taivānā, Honkongā un Singapūrā.

Virtuve

Ķīniešu virtuve pazīstama visā pasaulē. Tai raksturīga asortimenta bagātība, augsta pavāru un kulināru meistarība. Nobaudīt to var neskaitāmos restorānos, kafejnīcās, ieskrietuvēs. Īsta ķīniešu virtuve ir visu neiespējamo (eiropieša uztverē) garšu un aromātu apvienojums.

Izplatītākā ir sičuaņjas virtuve ar ugunīgām piedevām, viens no labākajiem ēdieniem – cūkgaļa ar zivju aromātu. Guandunas virtuve pazīstama ar saldajām uzkodām. Absolūti neatkārtojama ir veģetārā budistu virtuve, kur imitē gaļas un zivju ēdienus.

Īpašas izvirtības sola Imperatora virtuve (pusdienās Imperatoram pasniedza vairāk kā 100 ēdienus). Galvaspilsētas pavār šedevrs ir pīle Pekinas gaumē, kuru gatavo vairāk kā 24 stundas īpašā temperatūras režīmā. Ķīnā ļoti populāri ir dažādu veidu pelmeņi. Iesakām piedalīties „pelmeņu banketā”!

Ekskluzīvākie ēdieni – bezdelīgu ligzdu zupa, ceptas lāču ķepiņas, „Lunhudou” (drakona un tīģera cīņa), kuru gatavo no kaķa un čūskas.

Ēdienu pasniegšanas kārtība atšķiras no eiropiešu: vispirms pasniedz aukstās uzkodas, tad karsto ēdienu, rīsus, visbeidzot – zupu. Maizes vietā ēd rīsus, kurus iesaka kopā ar karsto ēdienu.

Ķīnā ierasts ēst ar rokām, bet tiek piedāvāti arī galda piederumi. Lielās un vidēji lielās pilsētās pēdējos gados popularitāti ieguvuši bistro ar ātri pagatavojamu ēdienu. Blakus ķīniešu ēstuvēm sastopams „McDonalds”, „Kentuki cāļi”, picērijas. Iesakām apmeklēt restorānus, kuriem ir speciālas licences ārzemju tūristu apkalpošanai. Tā redzama uz ieejas durvīm, uzrakstīta angļu valodā.

Medicīniskā palīdzība

Lielākajā daļā viesnīcu, kurās apkalpo ārzemniekus, ir medpunkts, kurā var saņemt medicīnisko palīdzību, kā arī iziet ārstnieciskās masāžas seansu.

Pasts un telefons

Pasta sūtījumus iespējams veikt no viesnīcas. Lielākā daļa kompāniju piedāvā ekspress pasta sūtījumus.

Lielajās viesnīcās ir tiešie satelītsakari, tikai tarifi ir samērā augsti. Ir pasta un telegrāfa līnijas. Ir 2 lielas mobilo sakaru kompānijas: China Mobile un China Unicom.

Taksometrs

Taksometrā noteikti jābūt skaitītājam. Nakts laikā un ārpus pilsētas tarifs ir augstāks. Katrā pilsētā ir savi tarifi, atkarīgi no mašīnas klases. Tie redzami aizmugures stiklā. Vietām par braucienu tiek ņemta papildus samaksa, piemēram, braucot pa jaunajiem ātrgaitas ceļiem.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2024

Top.LV
Latvijas Reitingi