Informācija par Dienvidāfrikas Republiku

Dienvidāfrikas Republikas karte:
Dienvidāfrikas Republikas karte
DĀR karogs:
DĀR karogs
DĀR ģerbonis:
DĀR ģerbonis
Valsts platība:
1 221 037 km²
Iedzīvotāju skaits:
49 320 000
Oficiālā valoda:
Dienvidāfrikas Republikā ir 11 oficiālās valodas, to skaitā – afrikāņu, angļu, pedi, soto, svazi, zulu, u. c.
Galvaspilsēta:
Pretorija, parlamenta rezidence – Keiptauna
Naudas vienība:
rand (ZAR)
Valsts iekārta:
Parlamentāra republika
Lielākās pilsētas:
Pretorija, Keiptauna, Johannesburga, Portelizabeta, Durbana, Īstlondona
Reliģija:
~ 70% kristiešu; musulmaņi, hindi, totēmi – tradicionālo dabas dievu pielūgšana.
Spriegums tīklā:
220 / 230 V
Laika starpība:
nav laika starpības

Ģeogrāfiskais stāvoklis

Valsts atrodas Āfrikas kontinenta pašos dienvidos, to apskalo Indijas okeāns austrumos un Atlantijas okeāns rietumos. Dienvidāfrikas Republika ieskauj sevī divas pundurvalstiņas – Lesoto un Svazilendu.

Klimats

Dienvidāfrikas Republika atrodas subtropu klimatiskajā joslā, vidējā gaisa temperatūra janvārī ir + 14°C, bet jūlijā + 25°C. Raksturīgas karstas, saulainas dienas un salīdzinoši vēsas naktis. Austrumkrastā iespējams peldēties visu gadu, bet augstākajās kalnienēs ziemas ir aukstas un ziemas periodā vērojami sniegputeņi.

Nacionālā virtuve

Dienvidāfrikas virtuvi ir ietekmējušas daudzu tautu tradīcijas. Sajaukumā ar dienvidāfrikāņu nacionālajām paražām Dienvidāfrikas Republikas virtuve ir kļuvusi par ļoti interesantu un iecienītu daudzu gardēžu vidū. Veģetāriešiem gan izvēles iespējas nav īpaši plašas, jo dominē gaļas ēdieni. Cenas ir ļoti pieņemamas, Dienvidāfrikā nobaudāmas dažādas delikateses par salīdzinoši zemām cenām. Visslavenākie ir Dienvidāfrikas vīni un jūras veltes – garneles, omāri, austeres un krabji. No gaļas ēdieniem iecienīta ir jēra gaļa, liellopu gaļa, kārpainās mežacūkas, strausa un krokodila gaļas ēdieni. Bet Dienvidāfrikā ir ļoti izplatīta arī internacionālā virtuve – japāņu, vjetnamiešu, ķīniešu, itāļu un franču ēdieni.

Dienvidafrikāņu nacionālie ēdieni ir: Achaar – pēc indiešu receptēm gatavoti mango salāti ar eļļu un garšvielām; Biltong - sālīta un žāvēta strausa vai kudu gaļa; Boerewors – tradicionāla afrikāņu desa, kas gatavota no liellopu vai aitas gaļas un cepta uz oglēm zem klajas debess; Chakalaka – salāti no sīpoliem, ķiplokiem, ingvera, paprikas, burkāniem un ziedkāpostiem ar čilli un kariju, gatavoti pēc indiāņu receptēm; Pap – vārītas kukurūzas ēdiens, ko parasti pasniedz ar sīpolu un tomātu mērci; Skop – kazas, govs vai aitas galva, kas tiek noģērēta, izdobta un tad vārīta uz lēnas uguns. Iecienīts ēdiens afrikāņu vīriešu vidū. Populārākie saldumi ir piena pīrāgs, Koeksisters – kraukšķīga mīkla, sapīta pīnē un mērcēta sīrupā; Vetkoek – sacepta maizes mīkla ar sīrupu, medu vai sviestu.

Izmitināšanas iespējas

Dienvidāfrikā iespējams atrast naktsmītnes ļoti plašā cenu amplitūdā – sākot ar ekonomiskas klases hosteļiem, beidzot ar pasaulē slavenu viesnīcu ķēžu viesnīcām, piemēram, Hilton, Radisson, Inter Continental. Valsts galvaspilsētā iespējams atrast hosteļus sākot no ~ 11 USD par nakti.

Ekskluzīvajās viesnīcās numuru cenas svārstās no 130 USD līdz pat 600 USD par diennakti.

Dienvidāfrikā ļoti populāras ir viesu mājas – tā ir lieliska izvēle, jo sniedz iespēju atpūsties burvīgā vidē un izbaudīt fantastiskas ainavas. Cenas šajās naktsmītnēs, sākot ar ~ 80 USD par diennakti.

Bankas

Lielākajās bankās bez problēmām iespējams samainīt ceļojumu čekus un dažādas valūtas. Komisijas nauda parasti ir ~ 1 % no kopējās summas. Zemākās procentu likmes un izdevīgākie valūtas kursi parasti ir Dienvidāfrikas Pirmajā Nacionālajā bankā. Ieteicams saglabāt maiņas čekus, ja vēlāk rodas vajadzība samainīt naudu atpakaļ iepriekšējās valūtās. Bankas ir atvērtas katru darba dienu.

Kredītkartes

Dienvidāfrikas Republika Kredītkartes, it īpaši Visa un Maestro, tiek akceptētas visās lielākajās pilsētās. Arī ar bankomātiem problēmām nevajadzētu rasties, it īpaši, ja kredītkarte ir Vispasaules Cirrus sistēmas tīklā.

Dzeramnauda

Dienvidāfrikā ir pieņemts atstāt dzeramnaudas, jo apkalpojošajam personālam ir diezgan zems atalgojums. Pieņemts atstāt dzeramnaudas 10 – 15 % no kopējās summas.

Veselība

Bīstamākā ir malārija (galvenokārt, valsts austrumu piekrastē). Pēdējos gados tūrisms Dienvidāfrikā strauji attīstās arī infrastruktūra un medicīniskā aprūpe, tāpēc tiek darīts viss, lai samazinātu risku saslimt ar tropiskajām zemēm raksturīgām slimībām, bet drošības un pašu veselības labad, tūristiem ieteicams vakcinēties pirms došanās uz Dienvidāfrikas Republiku, pirms tam konsultējoties ar ārstu.

Muita

ASV, Japānas un Rietumeiropas atpūtas tūristiem vīzas nav nepieciešamas. Latvijai ar Dienvidāfriku nav noslēgts bezvīzu režīms. Lai saņemtu vīzu ieceļošanai Dienvidāfrikas Republikā, nepieciešams nomaksāt konsulāro nodevu 43 EUR un 73 EUR pasta izdevumus, jo tuvākā DĀR vēstniecība atrodas Helsinkos. Vīza tiek izgatavota 2 nedēļu laikā.

Valstī atļauts ievest:

1 l stipro alkoholisko dzērienu, līdz 2 l vīna, 50 ml smaržu, 200 cigaretes vai 50 cigārus.

No valsts atļauts izvest:

200 cigaretes, 50 cigārus, līdz 3 l vīna un 1 l stipro alkoholisko dzērienu, par dāvanām un suvenīriem, kuru kopējā vērtība nepārsniedz 100 USD nodevas nav jāmaksā.

Aizliegts ievest un izvest narkotikas, ieročus, pornogrāfiskus materiālus, ziloņkaulu, zeltu.

Transports

Aptuveni 30 aviolīnijas piedāvā lidojumus uz Dienvidāfrikas Republiku. No Latvijas visērtāk Dienvidāfrikas Republikā nokļūt caur Londonu vai Frankfurti.

Lielākās lidostas ir Johannesburga, Keiptauna un Durbana. Dienvidāfrikā visērtāk un izdevīgāk pārvietoties ar īrētām automašīnām, jo ceļi ir labā stāvoklī, savukārt sabiedriskais transports ir ierobežots un salīdzinoši dārgi izmaksā.

Vairāk par Dienvidāfrikas Republiku var uzzināt:

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2021

Top.LV
Latvijas Reitingi