10 iemesli, lai aizbrauktu uz Baltkrieviju

1. Neskarta daba.

Baltkrievijā atrodas priežu meži, kuros skan putnu dziesmas un simtgadīgu koku čuksti, kur meža biezokņos slēpjas brīnišķīgi ezeri un upes. Baltkrievijā Jūs atradīsiet vienu no skaistākajiem pasaules brīnumiem – neskartu dabu, mūsdienās tā ir reta parādība.
Aizbraucot uz Baltkrieviju, ieteicams apskatīt Belovežas Gāršas Nacionālo parku, kas iekļauts UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Šis parks ir vissenākais visā Eiropā. Daži koki tajā ir vairāk kā 600 gadus veci. Belovežas gāršā aug daudzi augi, kuri ir iekļauti Sarkanajā grāmatā.
Berezinas biosfēras rezervāts ir viens no vecākajiem Baltkrievijas republikā. Šeit atrodas viss nepieciešamais, lai nodarbotos ar foto medībām.

2. Noslēpumaini ezeri un upes.

Lai gan Baltkrievijai nav pieeja pie jūras, tomēr tā tiek saukta par „zilo aci”. Baltkrievijā atrodas apmēram 20 000 upes un 10 000 ezeri. Lielākais Baltkrievijas ezers ir Naroch. Kad ir apmācies, un ezers ir miglā tīts, rodas sajūta, ka Jūs skatāties uz jūru nevis uz ezeru. Ezers ir 30 metrus dziļš.
Braslavas ezeri atrodas valsts ziemeļu daļā. Šeit atrodas vairāk kā 30 ūdenskrātuves, kuras ir savstarpēji savienotas.
Augustovas kanālu žurnālisti parasti dēvē par XIX gs. inženierijas brīnumu. Pat mūsdienās tas spēj pārsteigt ar izveidoto slūžu sistēmu.

3. Lauku viensētas.

Apskatot lauku viensētas, Jūs būsiet patīkami pārsteigti, sajutīsiet saulē kaltēta siena smaržu, no rītiem Jūs modinās putnu dziesmas un brokastīs varēsiet nobaudīt glāzi svaiga piena. Baltkrievijā lauku tūrisms ir ļoti attīstīts, jo mūsdienu mainīgajā vidē arvien vairāk tūristu izvēlas atvaļinājumu pavadīt brīvā dabā, prom no pilsētas trokšņiem.
Viensētas parasti atrodas gleznainā nostūrī. Dažās no lauku sētām ir iespēja noīrēt atsevišķu kotedžu ar kamīnu un pirtiņu. Savukārt citās – atsevišķu istabu ar vannu. Lai ko arī Jūs izvēlētos, ir labi apzināties, ka viensētās dzīvo ļoti sirsnīgi cilvēki, ēdiens ir gatavots no ekoloģiskiem produktiem.

4. Veselības uzlabošana.

Ja Jūsu darbs aizņem lielāko dienas daļu, var rasties problēmas ar veselību, organisms nogurst un ir daudz jūtīgāks pret slimībām. Tāpēc iesakām doties uz Baltkrievijas sanatorijām, kuras atrodas priežu mežu ielokā, blakus ezeriem un upēm. Sanatorijās Jūs ātri vien atgūsiet spēkus un atpūtīsieties. Viesiem tiek piedāvāti komfortabli numuri un augsts medicīnas serviss, kā arī labs ēdiens. Vispopulārākās sanatorijas atrodas pie Naroch ezera. Tās apmeklē gan pieaugušie, gan ģimenes ar bērniem.

5. Aktīvā atpūta.

Baltkrievija ir lieliska vieta aktīvai atpūtai. Ziemas periodā vispopulārākais sporta veids, ar ko nodarbojas Baltkrievijā, ir slēpošana. Sporta centri ir moderni aprīkoti. Atbraucot uz Baltkrieviju, var doties pārgājiena vai braucienā ar plostu pa upēm. Noteikti nepalaidiet garām lieliskās zirgu skriešanās sacīkstes, pirms kurām paši varēsiet izmēģināt veiksmi jāšanā.

6. Baltkrievijas apskates objekti.

Senākie celtniecības un mākslas pieminekļi Baltkrievijas teritorijā saglabājušies no akmens laikmeta. Savijoties senkrievu un Rietumeiropas mākslas ietekmēm, XIV gadsimtā veidojās savdabīga baltkrievu arhitektūra un mākslas skola. Viduslaiku pilsētām (Polocka, Minska, Vitebska) un celtnēm (pilis Lidā, Mirā, Ņesvižā, XVI gs.baznīcas Maloje, Mažeikovā, Sinkovičos) pārsvarā ir nocietinājuma raksturs.
XVII – XVIII gadsimtā arhitektūrā attīstījās baroka tendences (jezuītu baznīca Grodņā, Sofijas katedrāle Polockā). Viduslaiku ikonām raksturīgs tēlu vienkāršums, koši krāsu salikumi un zeltīti ornamenti. XIV – XVIII gadsimtā augstu attīstības līmeni sasniedza dekoratīvā tēlniecība (altāri, baznīcas skulptūras romānikas, gotikas, vēlāk baroka stilā) un dažādas daiļamatniecības nozares (keramika, juvelierizstrādājumi, izšuvumi, tekstilizstrādājumi). Tēlotājmākslā pārsvarā bija reālisma tendences. Dekoratīvi lietišķajā mākslā līdzās tautas mākslas tradīcijām XIX gadsimta beigās sāka attīstīties mākslas rūpniecība (sevišķi stikla izstrādājumu nozare).

7. Baltkrievu kultūra un tradīcijas.

Gluži kā uguns un ledus, Baltkrievu tradīcijas rietumos atšķiras no tradīcijām austrumos. Leģenda stāsta, ka tas, kurš atradīs papardes ziedu Evi Kupalai, nekad vairs neizjutīs skumjas. Meitenes zīlē, kurš viņām būs nākamais vīrs, metot upēs vainagus. Neprecētie puiši, kuri izvelk vainagus no upes arī ir meiteņu izredzētie. Eves naktī tiek iededzināti ugunskuri, pār kuriem jaunietes lec pāri, lai atbrīvotos no visiem grēkiem.
Viens no populārākajiem festivāliem Baltkrievijā ir Masļeņica. Tradicionāli cilvēki šajā dienā dedzina Masļeņicu (ļauna Morana ragana).

8. Festivāli un šovi.

Baltkrievijā ļoti populāra ir dzīvā mūzika, kuri nereti ir īsti meistardarbi. Vispopulārākais festivāls Baltkrievijā ir „Slavianski Bazaar”, kas notiek Vitebskā. Tas ir starptautisks festivāls, kurā uzstājas jaunie talanti. Patiesībā „Slavianski Bazaar” ir īsts šovs, kurš apvieno jaunos mūziķus no visas pasaules. Kino cienītājiem vislabākais būtu „Listopad” festivāls, kurš notiek augustā Minskā. Festivāla laikā skatītājiem ir iespēja iepazīties ar filmu tapšanas procesu.
Baltkrievijā ir arī lauku festivāls „Zaborie Fest”, kurš notiek Zaborie ciemā. Šajā festivālā ir iespējams uzzināt ļoti daudz par baltkrievu tradīcijām. Festivāla laikā visapkārt skan mūzika un valda jautrība, kas ik vienam spēj uzlabot garastāvokli.

9. Muzeji un izstādes.

Muzeju un izstāžu apskate ir vēl viens iemesls, lai aizbrauktu uz Baltkrieviju. Tajā apskatāmi dažādi vēsturiski objekti, seni manuskripti un gleznas. Ieejot Baltkrievijas vēstures muzeja izstāžu zālēs, Jūs varēsiet sajust mazu daļiņu no Baltkrievijas vēstures.
Apmeklējot Nacionālo Mākslas muzeju Minskā, Jūs varēsiet apskatīt slavenu mākslinieku (Napoleons Orda, Čaims Sautine un Ferdynands Ruszczuc) darbus.

10. Nacionālā virtuve.

Baltkrievu nacionālajai virtuvei ir sava vienreizēja un neatkārtojama smarža un garša. Atliek nogaršot baltkrievu nacionālos ēdienus vienu reizi, un Jūs nekad nespēsiet aizmirst to izsmalcināto garšu un smaržu. Sautēta cūkgaļa, ceptas desiņas, kartupeļu pankūkas ar sīpoliem...
Kartupeļi ir baltkrievu tradicionālo ēdienu pamatā. Vairāk kā 1000 dažādi ēdieni tiek pagatavoti no šī dārzeņa. Otra galvenā ēdienu sastāvdaļa ir cūkgaļa. Jau no seniem laikiem no cūkgaļas tiek gatavotas desas, sālīts bekons utt.
Noteikti jānogaršo „koluni” – kartupeļu pankūkas ar sēņu vai gaļas pildījumu, ko pārlej ar skābo krējumu.
Ja Jūs moka slāpes izmēģiniet baltkrievu tradicionālo dzērienu – Krambambule, kas ir pagatavots no krupnika (salds alkoholisks dzēriens, līdzīgs liķierim) un kvasa. Šis dzēriens tika izveidots pirms divsimt gadiem. Krupnika sastāvā ir dabīgie augi, alkohols un medus. Šo dzērienu ir iemīļojuši gan vīrieši, gan sievietes.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2021

Top.LV
Latvijas Reitingi