Sharjan

Sharjan « Kūrorti « Apvienotie Arābu EmirātiŠardža (arābu valodā - Austrumi) emirāts Persijas līcī. Emirāta teritorija ir sadalīta vairākos rajonos – Šardža, Korfakkan un vēl daži apdzīvoti punkti Indijas okeāna piekrastē un Al Daid tuksnešu oāzes.

Iedzīvotāji

Šardžā ir ap 520 tūkstoši iedzīvotāju, kas ir gandrīz divreiz mazāk kā kaimiņu emirātā Dubaijā.

Klimats

AAE – valsts ar subtropu klimatu. Komfortabla atpūta ir iespējama no oktobra sākuma līdz maija beigām. Vasaras karstums augstā mitruma dēļ ir grūti panesams. Valstī lietus ir reta parādība, reizēm līst ziemas mēnešos (februāris, marts). Pavisam vidēji AAE vidēji nolīst 13 mm gadā, tas atbilst 3-4 lietainām dienām Eiropā. Reizi 15 gados nolīst pērkona lietus

Šardža atrodas tikai 13 km attālumā no Dubaijas. Robeža starp šīm pilsētām jau ir sarukusi iespējams, drīzumā, tās varētu saplūst vienā. Šardža ir vienīgais "sausais" štats AAE, kurā ne tikai aizliegta alkohola lietošana, bet pie kriminālatbildības var saukt arī tad, ja jūsu bagāžā atradīs alkoholu. Šardžas pārvalde atrodas tuvu Saūda Arābijas pārvaldes namam, kurš tiek uzskatīts par galveno islāma ticības pārstāvi. Tādējādi Korāna prasības Šardžas teritorijā tiek ievērotas pilnā stingrībā, un to pieprasa arī no ārzemju tūristiem.

Vēsture

Šardža nedaudz agrāk par Dubaiju ir bijusi svarīgs tirdzniecības centrs. Sākumā daži nelieli līcīši (Al Han un Halid līči) kalpoja kā piestātnes tirdzniecības kuģiem. Gadsimtiem Šardža eksistēja kā starpnieks tirdzniecībā un pērļu ieguvē. 19. gds vidū pilsētas tirdzniecības nozīme sāka pazemināties – jūras osta aizauga. Kaimiņu Dubaija izvirzījās priekšplānā. Britu valdīšanas laikā tieši Šardžā uzcēla pirmo lidostu (1932.g.).

Naftu Šardžā atrada septiņus gadus vēlāk nekā Dubaijā – 1973.gadā. Šardžas pārvaldnieks Sultans Al Kassimi – eiropeiski izglītots cilvēks, lielu uzmanību pievērsa kultūras attīstībai. Pašlaik momentā emirātā darbojas 17 muzeji: vēstures, etnogrāfiskais, ieroču, arheoloģijas, kā arī dabas un policijas muzeji. Vairums muzeju sakoncentrēti pilsētas vēsturiskajā daļā, ekspozīcijas ir izveidotas ļoti pārdomāti (pēc kontrakta te strādā britu muzeja speciālisti). 1998. gadā UNESCO piešķīra Šardžai piešķīra titulu “Arābijas kultūras galvaspilsēta”. Pieeja viesnīcu biznesam Šardžā atšķīrās no citiem emirātu štatiem. Te nav privātā kapitāla viesnīcu, katras viesnīcas līdzīpašniekam ir jābūt valstij.

9 tūrisma klases viesnīcas ir izvietotas Persijas līča krastos. 3 viesnīcas – Haledas līča krastos, pārējās pilsētās. Atšķirībā no Dubaijas, piekrastē atrodas ne tikai augstas klases viesnīcas, bet arī 2* un 3* viesnīcas un moteļi.

Šardžā nakts dzīve un izklaides nav piemērotas eiropiešu gaumēm. Der atcerēties, ka šajā emirāta darbojas sausais likums, tāpēc bāri un līdzīgas izklaides vietas šeit neeksistē. Ir iespēja pavadīt patīkamu vakaru arābu nakts klubā ar nacionālo mūziku, pierastās diskotēkas te nenotiek pat viesnīcās. No otras puses, nakts dzīves cienītājiem ir iespēja aizbraukt uz 13 km attālo Dubaiju, iztērējot taksometram 25 - 40 dirhēmus.

Al Jazira parks – iemīļota vieta pastaigām kā vietējiem iedzīvotājiem, tā arī tūristiem, tas pats sakāms par gleznaino parku Valed līcī uz salas. Tas ir slavens ar savām augstajām (100m) strūklakām. Ir atrakcijas bērniem. Tirdzniecības centrs Blue Souk. Tirdzniecības centrs “Al Ghuwair”.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2021

Top.LV
Latvijas Reitingi