Ras Al Khamah

Ras Al Khamah emirāts atrodas valsts ziemeļu daļā. Tas robežojas ar Omānu dienvidos un ziemeļaustumos, robeža stiepjas pa kalnu grēdu

Ras Al Khaimah – tulkojumā no arābu valodas nozīmē „galotne, galvenais”. Šis nosaukums cēlies no laikiem, kad uguns, kas tika dedzināta pašā augstākajā punktā, kalpoja par drošu bāku jūrasbraucējiem.

Šis emirāts atrodas AAE ziemeļu daļā, tāpēc tajā ir bagātīga flora. Emirātu Ras Al Khaimah varētu dēvēt par vienu no skaistākajām vietām Apvienotajos Arābu Emirātos. Labvēlīgais klimats un auglīgā zeme ir padarījuši to par ziedošu oāzi, kura sniedzas līdz pat jūrai.

Šajā emirātā dzīvo vairāk nekā 150 tūkst. iedzīvotāju. Kopš seniem laikiem emirāts ir slavens ar saviem tirgotājiem. Agrāk šeit atradās senā pilsēta Džulfara, kura bija plaukstošs pērļu tirdzniecības centrs. Mūsdienās šī pilsēta ir aktīva arheoloģisko izrakumu vieta.

Ras Al Khaimah osta bija pirmā Arābu līča krastā un vietējie iedzīvotāji tika uzskatīti par labākajiem navigatoriem. Un tas nav brīnums, ka jūrasbraucējs bija viena no pirmajām profesijām, ko arī pierāda 4 -5 gds. seni arheoloģiskie izrakumi.

Emirāta galvaspilsēta – Horas līcis sadala Ras AL Khaimah divās daļās. Rietumu galvaspilsētas daļa ir dēvēta par Veco Ras Al Khaimah. Te atrodas Nacionālais muzejs. Muzeja ekspozīciju veido lieliskās Hadžaras kalnu fotogrāfijas, seni mājsaimniecības priekšmeti un juvelierizstrādājumi, krūku lauskas, trauki smaržīgo zāļu pīpēšanai, bronzas priekšmeti. Pilsētas austrumu krastā, ko dēvē par Al Nahilu, atrodas valdnieka ofiss, valsts iestādes un komercfirmas. Šīs abas daļas savieno tilts, kurš uzcēla pāri Al Horu, lai sakārtotu transporta plūsmu starp divām daļām. Citu pilsētas rajonu sauc par Al Hamranja, kur atrodas Ras Al Khaimah starptautiskā lidosta. Tūrisma zona Haat dienvidaustrumos un Masafi rajons, kas ir slavens ar savu dzeramo ūdeni.

Vecā Ras Al Khaimah pilsēta ir lieliska vieta pastaigām. Īpašas ievērības cienīgs ir senatnīgais tirgus.

Interesants apskates objekts ir termālais avots Hatta ciemā. Ūdens no šī avota ietek baseinos, kur tiek veiktas veselības uzlabošanas procedūras (ieeja ir maksas, dalīts vīriešu un sieviešu).

Ras Al Khaimah ir skaista pilsēta un var piedāvāt tūristiem dažādas ūdens atrakcijas, pastaigas kalnos vai ari mirgojošo zvaigžņu vērošanu melnajās debesīs.

Mūsu platuma grādos tādu debesu nav, bet kas traucē mums tās aplūkot Apvienotajos Arābu Emirātos?

Apvienotajos Arābu Emirātos mūs vienmēr gaida!

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2021

Top.LV
Latvijas Reitingi