Fujairahs

Fujairahs « Kūrorti « Apvienotie Arābu EmirātiFujairahs – viens no visskaistākajiem Arābu Emirātiem, un vienīgais emirāts, kuram nav izejas uz Persijas līča krastmali.

Šajā emiratā nav vietējo naftas urbumu, bet neskatoties uz to, pilsēta ir bagāta ar daudziem debesskrāpjiem, kuri ar savu skaistumu neatpaliek no Abu Dhabi un Dubaijas debesskrāpjiem.

Fujairahs ir jaunākais no visiem emirātiem.

Nelielajā emirāta dzīvo 100 tūkst. cilvēku. No citiem emirātiem Fujairahs ir atdalīts ar nelieliem klinšu kalniem, kurus šķērso šoseja. Šajā emiratā nav savu naftas urbumu, bet neskatoties uz to, pilsēta ir bagāta ar daudziem debesskrāpjiem, kuri ar savu skaistumu neatpaliek no Abu Dhabi un Dubaijas debesskrāpjiem. Centrālo ielu apgaismo daudzkrasainie Nacionālās Bankas, Starptautiskā Komerccentra un viesnīcas “Plaza” logi. Pilsētā ir jauns mikrorajons El-Fujairah ar divstāvu administratīvām ēkām un nelielam savrupmājam. Starptautiskā lidosta atrodas netālu no centrālajiem kvartāliem. Autobusi kursē tieši līdz Dubaijai.

Fujairahs – viens no visskaistākajiem Arābu Emirātiem, vienīgais emirāts, kuram nav izejas uz Persijas līča krastmali. Taču jāatgādina, ka Fujairahs atrodas Indijas okeāna krastā. Šeit satiekas krastmales līnija ar kalniem un ceļotājiem pavērās neaizmirstams skats. Šī vieta ir paradīze tiem, kas interesējas par vēsturi. Fujairaha pilsētā jums būs iespēja apskatīt vecā forta drupas. Tāpat jūs varēsiet apmeklēt interesantāko arheoloģisko celmju muzeju, kuri tika atrasti netālu no kaimiņpilsētām Kidfas un Bithnas.

Fujairahs ir jaunākais no visiem emirātiem. Līdz 1953. gadam emirāts bija Shardjaha sastāvā. Šeit dzīvoja aptuveni 70 tūkst. cilvēku. Ziemeļos no Fujairaha atrodas mazas simpātiskas krastmalas pilsētas: Korfakāns, Baddiju un Dibbu. Netālu no Baddy, tieši pie šosejas, atrodas Baddy māla kleķa mošeja, kura tiek uzskatīta par visvecāko mošeju, kas ir saglabājusies Arābu Emirātu teritorijā. Dibba ir pazīstama ar sēniem musulmaņu kapiem, kur pēc leģendas, ir apglabāti kareivji, kuri šeit ir ienesuši islāma reliģiju m.ē. 7 gadsimtā. Bet tomēr Fujairahs nav tikai aicinājums tikties ar vēsturi, tas ir lielisks kūrorts, kur zemūdens peldēšanas fanus gaida neaizmirstamie brīži kristāli tīrajā ūdenī ar bagātīgo zemūdens pasauli.

Vietējie iedzīvotāji labi pelna ar zvejošanu un lauksaimniecību, ļoti dinamiski attīstās arī vietējā osta. Šīs paradīzes zemes burvību papildina neskaitamās strūklakas un skulptūras ar tradicionālajiem kafijas kannas un tases attēliem. Fujairahs un Korfakāns – īstās AAE pērles- atrodas tikai divu stundu braucienā no Dubaijas.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2021

Top.LV
Latvijas Reitingi