Dubai

Dubai « Kūrorti « Apvienoties Arābu EmirātiDubai – viens no septiniem AAE emiratiem, apskalo Persijas lica siltie udeni un Indijas okeans, atskiras ar neparasti maigu klimatu salidzinosi ar citam valstim, subtropisks klimats ar tiram, smilsainam pludmalem, greznam viesnicam, lielisku atputas infrastrukturu, savdabiga dizaina debesskrapjiem un milzigiem tirdzniecibas centriem. Musdienigie dzives standarti un 21gs. Izsmalcinatiba sadzivo blakus ar seno kulturu, islama tradicijam un pagajuso gadsimtu tikumu vienkarsibu. Blakus veikaliem, kur pardod jaunaka standarta tehniku un modes preces, majigi izvietojusies mazas bodites, ar tradicionalajam austrumu precem.

Dubaijā ir trīs lielie rajoni:

  • Deira – Krikas līča labajā krastā, darījumu un tirdzniecības rajons;
  • Bur Dubai – ostas rajons;
  • Džumeira – pludmales rajons, kurā atrodas dažas dārgas 5* viesnīcas (tikai divas 4* viesnīcas).

Vēsture.

Dubaijas pirmsākumi meklējami tālajā 830 gadā. Pēc leģendas, Dubaiju dibināja neliels klans, kas nāca no mūsdienu Abu-Dabi emirāta teritorijas oāzes. Dubaija simtiem gadu bija tikai neliels ciemats Persijas līča krastos. Viduslaikos Dubaija pakāpeniski izauga par tirdzniecības pilsētu, sacenšoties ar kaimiņu Šardžu. 1910. gadā Dubaija bija ostas pilsēta ar 10 tūkst. iedzīvotājiem.

Ekonomika.

Lielas pārmaiņas notika pēc 1966. gada, kad atklāja naftas atradnes, kaut arī ne tādos apmēros, kā Abu-Dabi emirātā. Pēc speciālistu domām, naftas pietiks līdz 2010. gadam.

Dubaijai ir tirdzniecības saites ar 140 pasaules valstīm. Daudzas transnacionālās kompānijas izmanto Dubaiju kā starpposmu starp Austrumiem un Rietumiem. Dubaijā atvērta brīva ekonomiskā zona Džebel-Ali. Vēl 1980. gadā Dubaijā nebija savas lidostas. Funkcionēja tikai neliels lidlauks, kas apkalpoja 3 Britu aviolīniju reisus nedēļā. Dubaijas lidosta šodien ir divi termināli, kas celti pēc mūsdienu tehniskajiem standartiem, un tajā gada laikā apkalpo 10 milj. pasažieru. Šeiha Maktuma valdīšanas laikā sasniegti augsti ekonomiskie rādītāji: jau šodien ienākumu daļa no naftas ieguves ir 12% no iekšējā kopprodukta. Taipat laikā, ienākumi no tūrisma ir aptuveni 20%.

Tūrisms.

Dubaijā, atšķirībā no citiem emirātiem, ļoti aktīvi un efektīvi darbojas Tūrisma attīstības departaments. Vienā no štatiem darbojas stingra un noteikta viesnīcas klasifikācijas sistēma, ļoti tuva Eiropas standartu prasībām. Viesnīcas katru gadu iziet atestāciju un tām piešķir kategoriju. Dubaijai raksturīgi tas, ka tikai nedaudz viesnīcu atrodas pašā krastmalā. Prestižajā Dubaijas pludmales rajonā – Džumeirā – atrodas tikai nedaudz vairāk kā desmit viesnīcas, turklāt visas, izņemot divas 4* viesnīcas, ir augstākās kategorijas.

Mākslīgās salas piekrastē atrodas dārgākais viesnīcu biznesa projekts pasaulē – „Burh Al Arab”, kuru nosacīt sauc par „septiņzvaigžņu”.

Vairums Dubaijas viesnīcu atrodas pilsētā. Katra viesnīca, vairākas reizes dienā, piedāvā bezmaksas transfēru uz lielajiem tirdzniecības centriem un pludmali. Dubaijas piekrastē ir 2 populāri pludmales kompleksi, kurus izmanto vairums pilsētas viesnīcu atpūtnieki Al Mamzar un Jumeirah Beach Park. Pludmales ieejas biļetes maksā 5 DHS no cilvēka, krēsla izmantošana – 10 DHS. Pludmales kompleksos ir labi izstrādāta infrastruktūra: neliela parka zona, pludmale, restorāni, bāri. Kompleksā Al Mamzar ir baseins, kurš ir īpaši iecienīts dienās, kad līcī ir lieli viļņi un peldēšanās aizliegta.

Komfortablai atpūtai labākā sezona – no oktobra sākuma līdz maija beigām. AAE karstumu vasaras vidū vairumam cilvēku ir grūti izturēt, tādēļ ka atmosfērā ir augsts mitruma koeficients.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2021

Top.LV
Latvijas Reitingi