Ajman

Ajman « Kūrorti « Apvienotie Arābu EmirātiAdžmanas emirāts atrodas Persijas līča krastā, tā garums sasniedz 16km, starp Al-Kuveinas un Šardžas emirātiem. Tas ir pats mazākais no septiņiem emirātiem. Šeit atrodas valdnieka ofiss, kā arī bankas un komerctirgi. Dzīve Adžmanā jau daudzus gadsimtus bija koncentrēta apkārt līcim, kur atrodas senā kuģu būvētava, kur vēl līdz mūsdienām būvē arābu laivas „dou”. Emirāta pilsēta pakāpeniski palielinās, jo te uz dzīvi apmetas daudzi no Dubaijas un Šardžas, kuri meklē mierīgāku dzīvi.

Adžmanas muzejs atrodas ostā, kuru būvēja 18.g.s. Muzeju atvērta 1981.gadā. Tā ekspozīcija iekļauj arheoloģisko izrakumu kolekciju, manuskriptus, ieročus, rekonstruētās arābu istabas un tirgu. Ievērojiet, ka muzejā ir aizliegts fotografēt.

Nelielais emirāts robežojas ar Šardžu un atrodas Apvienoto Arābu Emirātu rietumu piekrastē. Naftas meklēšana šajā rajonā nevainagojās ar panākumiem, tāpēc nācās meklēt citus labklājības avotus. Emirāta platība ir 269km 2, un te attīstās divas galvenās nozares – zvejniecība un dou laivu būvniecība, kas ir populārs ūdens līdzeklis AAE. Adžmānas kuģubūvetavā, kura ir slavena visā valstī, arvien tiek izmantotas senās zināšanas un iemaņas. Agrākajos laikos Adžmana bija galvenais pērļu piegādātājs pasaulē, ko nepārtrauca mākslīgo pērļu ražošana Japānā.

Adžmana mūsdienās ir mūsdienīgs emirāts ar lieliskiem ceļiem, kas savieno to ar visiem valsts nostūriem. Tie, kam patīk sauļoties un peldēties, novērtēs lieliskās un tīrās Adžmanas pludmales. Tradicionālais šīs vietas dzīves ritms diezgan labi sadzīvo ar jauno pasauli, kura ir pilna ar industriālajiem un tehnoloģiskajiem pārveidojumiem. Vietējās ražošanas attīstība ir ieviesušas daudzas izmaiņas, kurām tagad ir liela nozīme Emirātu dzīvē.

Adžmana ir pievilcīga tiem, kuri vēlas atpūsties no straujā mūsdienu dzīves ritma un vēlas atrast nelielu atelpu no civilizācijas steigas un stresa. Te ir iespējams baudīt mieru un klusumu. Neaizmirstiet apmeklēt Adžmanas tirgu, lai varētu novērtēt tā arhitektūru. Tirgojieties ar pārdevējiem un veiciet veiksmīgus pirkumus. Dzīve šajā emirātā Jums liksies vienkārša un nesamākslota.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2021

Top.LV
Latvijas Reitingi