Zanzibāras pludmales

Dienvidu piekraste

Kizimkazi

Kizimkazi pludmali uzskata par vienu no labākajām atpūtas vietām Zanzibārā. Ja iepriekš tā ceļotājus vilināja ar neskartiem līcīšiem, senām ēkām un iespēju vērot delfīnus netālu no krasta, pēc viesnīcas uzcelšanas šeit pievienojies komforts un greznība. Pludmale ir pilnībā nošķirta! Šeit jūs netraucēs suvenīru tirgotāji kā ziemeļu piekrastē. Visu diennakti pludmale tiek apsargāta, tāpēc smaragd-zilās lagūnas balto smilšu pludmalē var nokļūt tikai viesnīcas viesi. No Kizimkazi pastaigas laikā iespējams doties uz ciematu, kas devis pludmalei nosaukumu. Tajā atrodas ne tikai senākā reliģiskā celtne Zanzibārā, bet, iespējams, visā Austrumāfrikā. Uzraksti uz Širazas mošejas sienām datēti ar 1107.gadu. Mošeja vairākkārt pārbūvēta, bet niša sienā, kas norāda virzienu uz Kaabu Mekā, ir palikusi neskarta. Pašiem atrast islāmistu pielūgsmes vietu nav viegli, tāpēc iesakām griezties pie vietējiem iedzīvotājiem, kuri labprāt svētvietu parādīs. Sievietēm ieeja mošejā ir atļauta tikai piemērotā apģērbā (segtas rokas un kājas).

Ziemeļu piekraste

Nungwi

Nungwi atrodas 60 km uz ziemeļiem no Zanzibāras pilsētas. Tā ir viens no populārākajiem tūristu galamērķiem salā un piedāvā lielisku iespēju ceļotājiem apvienot atpūtu pludmalē ar aktīvu naktsdzīvi. Nozīmīgākais Nungwi pludmalē ir koraļļu rifs, ko uzskata par vienu no labākajām niršanas vietām Zanzibārā, kā arī bāka un akvārijs ar jūras bruņurupučiem. Tomēr jāatceras, ka naktsdzīve Zanzibārā nozīmē mierīgu pasēdēšanu pie alus kausa vai kokteiļa glāzes, nevis dejas līdz rītam.

Kendwa

Pludmale atrodas uz DR no Nungwi. Balta pludmale ar koraļļu smiltīm, palmām un neparastu skatu uz Tumbatu salu. Pludmale piemērota neskartu vietu cienītājiem, jo šeit nav kafejnīcu un bāru. Dzērienus un ēdienu ieteicams ņemt līdz... To joprojām uzskata par "mugursomnieku" pludmali.

Ziemeļaustrumu piekraste

Matemwe

Matemwe ciems atrodas Zanzibāras ZA piekrastē, 50 km no Stountaunas. Jo tuvāk okeānam, jo augstāki kļūst pakalni. Skatam paveras lieliska baltu smilšu pludmale, ko apskalo tirkīz-zils ūdens. Tālumā skatāma Mnembas sala, kurā viegli nokļūt, iznomājot zvejnieku laivu. Matemwe ir vidēji liels ciemats ar salmu būdiņām un zivju tirgotājiem, no kuriem zivis nopirkt gan pusdienām, gan vakariņām.

Austrumu piekraste

Kiwengwa

Pludmale atrodas 40 km uz ZA no Stountaunas. Tā ir viena no iecienītākajām itāļu tūristu atpūtas cietām salā. Kiwengwa vēl nesen bija neliels ciems, bet tagad zemnieku māju vietā uzceltas viesnīcas, kas mūzikas un izklaides tīklā vilina Eiropas tūristus ar autentiska Āfrikas ciema atmosfēru. Klusumu iespējams baudīt privātās pansijās, kurās saglabājies īpašais Zanzibāras prieka un viesmīlības gars.

Uroa

Uroa pludmale atrodas 40 km no Stountaunas. Tajā iespējams vērot un iepazīt vietējo iedzīvotāju dzīvi. Okeāns šeit ievērojami pakļauts paisumam un bēgumam. Kamēr okeāns "nav aizgājis" var labi izpeldēties. Ūdens līmenim krītoties, pludmalē ierodas vietējās sievietes krabju un molusku novākšanai.

Chwaka

40 km no Zanzibāras atrodas Chwaka ciems un pludmale. Guļot pludmalē, pāri nelielam līcim iespējams vērot Michamvi pussalu. Skatāmas britu valdīšanas laikā celtas ēkas, jo tieši šeit atradās angļu biroji, valdības villas. Pēc 1964. gada revolūcijas ēkas tika nacionalizētas un mūsdienās tās atrodas visai bēdīgā stāvoklī, kam nepieciešama ne tikai tūrsitu, bet arī celtnieku uzmanība. Pludmale iecienīta ar zivju tirgu, kurā iespējams iegādāties svaigas zivis, ko pēc jūsu vēlēšanās pagatavo eļļā vai uz atklātas uguns.

Bwejuu

Pludmale 55 km no Zanzibāras, 3 km uz ziemeļiem no Paje. Tajā iespējams nokļūt ar vietējo transportu "dala-dala". Īpašu noskaņu un kolorītu šeit rada ēkas no koraļļu akmens, ko klāj salmu jumti. Klusuma mīļotājiem šeit var būt par skaļu, bet nomierina palmu šalkas un ļoti tuvie veikaliņi.

Paje

Paje — kluss, mierīgs zvejnieku ciems Zanzibāras A krastā starp Bwejuu un Jambiani. Te viegli atbraukt ar mašīnu vai sabiedrisko transportu. Paje pludmali uzskata par skaistāko austrumu krastā. Krastā ir ciems ar simpātiskiem akmens namiņiem un dažām viesnīcām. Daļu piekrastes aizņem "Paje Palace" dzīvojamais komplekss. Šeit atrodas neliela zvērnīca ar pāviem, flamingo, kamieļiem.

Jambani

Pludmale atrodas dažus kilometrus uz dienvidiem no Pajes. Vārds "jambiya" nozīmē kinžals. Tos lielā daudzumā atklāja, visticamāk, no pirmo arābu ieceļotāju laika. Tomēr, neskatoties uz draudīgo nosaukumu, ciema iedzīvotāji ir draudzīgi, pludmales izceļas ar tīrām smiltīm un ūdeni. Suvenīru veikaliņā iespējams iegādāties "kanga" audumus.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi