Kūrorti Turcijā

Antālija

Antālija atrodas Vidusjūras rietumu daļā. Senos laikos šī vieta saucās “pamfīlija” – tas nozīmē “visu cilšu zeme”. 2. gs. p.m.ē. Pergamas valdnieks Attals lika saviem pavalstniekiem atrast visskaistāko vietu uz zemes, lai apmestos tur uz dzīvi. Pēc ilgstošiem meklējumiem pavalstnieki izraudzījās tieši šo vietu. Zeme iepatikās arī valdniekam un viņš uzcēla šeit pilsētu, kuru nosauca par Attāliju.

Kad Pergamas karaļvalsti iekaroja romieši, 130. g. Attāliju apmeklēja pats romiešu imperators Adrians. Viņam par godu tika uzcelta arka, kas ir saglabājusies līdz pat mūsu dienām. Taču drīz vien romiešu kundzību šajās zemēs nomainīja bizantieši, bet 1207. gadā pilsētu iekaroja turki-seldžuki, kas to pārdēvēja par Antāliju. Arī turku-seldžuku valdīšanas laiks nebija bezgalīgs un viņus nomainīja turki-osmāņi.

Pašlaik Antālija ir viens no populārākajiem Vidusjūras kūrortiem.

Kemera

Kemera ir kūrortpilsētiņa Taurus kalnu ielokā, pie Vidusjūras kristāldzidrajiem ūdeņiem.

“Illiādas” sestajā grāmatā Homērs stāsta par to, ka tieši šajās vietās esot mitinājies mitoloģiskais nezvērs Himēra – dzīvnieks ar kazas ķermeni, lauvas galvu un pūķa asti, no kura vārda tad arī cēlies Kemeras nosaukums.

Kemera ir dabas parks, kas pārsteigs ar savu neskarto dabu, priežu mežiem, akmeņainām pludmalēm, klusiem jūras līcīšiem un jahtu ostām.

Pavisam netālu no Kemeras atrodas antīkās pilsētas Olimposas drupas – šī pilsēta tika dibināta 3. gs. p.m.ē. Šeit joprojām ir apskatāmas teātra, stadiona, vairāku dzīvojamo ēku un Marka Aurēlija triumfa arkas atliekas.

Beleka

Pateicoties kristāldzidrajiem jūras ūdeņiem, smilšainajām pludmalēm, mūžzaļajām priežu audzēm un daudzajām putnu sugām, Beleka tiek uzskatīta par Turcijas nacionālo parku. Šeit pulcējas milzīgie Karetta – Karetta dzimtas bruņurupuči, kuru dēļ pat uz ceļiem dažviet redzamas brīdinājuma zīmes “Uzmanību, bruņurupuči!”.

Savukārt Belekas viesnīcas sacenšas krāšņumā un piedāvāto pakalpojumu klāsta bagātībā. Šī kūrortpilsēta ir lieliska vieta golfa spēlei – Belekas golfa laukumi atbilst visiem pasaules standartiem un katru gadu šeit notiek arī starptautiski golfa turnīri.

Golfs nebūt nav vienīgais sporta veids, kas Belekā ir populārs. Šeit ir lieliski apstākļi futbola spēlei, tādēļ pazīstami Eiropas futbola klubi šeit nereti pulcējas uz sporta nometnēm.

Alānija

Alānija ir dibināta 4. gs. p.m.ē. Romas impērijas valdīšanas laikā un savā laikā tā bija populāra kā ievērojama pirātu flotes bāze. Par šiem senajiem laikiem joprojām liecina pirātu celtais cietoknis, kas pašlaik ir viens no interesantākajiem apskates objektiem pilsētā.

Vēlāk sultāns Aladins Keikubats izvēlējās Alāniju par vietu savai ziemas rezidencei. Visas pilsētas baznīcas tika pārbūvētas par mošejām. Cauri Alānijai veda visi sauszemes un jūras ceļi uz Aleksandriju, bez tam šeit atradās arī viena no lielākajām tā laika kuģu būvētavām.

Šeit atrodas viena no vecākajām alām pasaulē – Damlataša. Temperatūra tajā ir gandrīz nemainīga - +22 oC, bet mitrums 90 – 98%.

Pašlaik Alānija ir brīnišķīga kūrortpilsēta ar mūsdienīgām viesnīcām un atpūtas kompleksiem, restorāniem, bāriem, kafejnīcām un diskotēkām. Uz rietumiem no kalnu masīva ar Alānijas pilīm paveras lielisks skats uz jūras līci. Gandrīz 2 km garā pludmale tiek saukta par Kleopatras pludmali – leģendas stāsta, ka valdniece ir nākusi šurp peldēties. Un patiesi – saules un siltas jūras mīļotājiem Alānijas pludmale liksies viena no skaistākajām vietām uz zemes.

Side

Vēsturiski Side ir viena no Pamfīlijas senākajām pilsētām, taču šodien tā ir kļuvusi par vienu no populārākajiem Vidusjūras kūrortiem.

Senatnē Side bija bagāta ostas pilsēta, kur Vidusjūras pirāti jutās daudz brīvāk, nekā citur, tādēļ bezbēdīgi pavadīja šeit laiku tērēja salaupīto mantu izpriecām. Sidē atradās arī liels vergu tirgus, kas bija pazīstams visā valstī.

Vietējais vēstures muzejs, kas izvietojies kādreizējās romiešu pirts telpās, jūs pārsteigs ar dažādiem arheoloģiskajiem atradumiem, bet pussalas fantastisko ainavu noslēdz Apollona tempļa drupas. Šeit jāatzīmē, ka pēc 19:00 iebraukšana pilsētas antīkajā teritorijā ir aizliegta.Marmarisa

Marmarisa

līdzīgi Antālijai, arī ir viens no populārākajiem Vidusjūras kūrortiem, kas atrodas uzreiz pie divām jūras – Vidusjūras un Egejas jūras. Saules apspīdētos jūras līčus ieskauj kalni, kurus klāj biezi meži. Pateicoties vieglajam vējam, gaisa temperatūra šeit parasti ir nedaudz zemāka nekā Antālijā, tādēļ vasaras vidus karstums ir vieglāk paciešams.

Savā straujajā attīstībā marmarisa gandrīz pilnībā ir noslaucījusi no zemes virsas antīko pilsētu Fiskosu, kas šeit atradās 6. gs. p.m.ē. Vienīgais senatnes liecinieks Marmarisā pašlaik ir osmāņu valdīšanas laikā celtais cietoksnis un saullēktā, kad jūru un senās cietokšņa drupas apspīd uzlēcošās saules stari, skats ir patiesi iespaidīgs.

Marmarisā ir brīnišķīgas smilšainas pludmales un trauksmaina naktsdzīve. Visiem, kas meklē izklaidi un piedzīvojumus, Marmarisa būs īstā vieta atpūtai. Šeit ir daudz restorānu, bāru un diskotēku, turklāt Marmarisas piekraste ir lieliska vieta pastaigām gar jūru.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi