Tazānija - informācija par valsti

Tanzānijas karte:
ASV karte
Tanzānijas karogs:
Tanzānijas karogs
Tanzānijas ģerbonis:
Tanzānijas ģerbonis
Valsts platība:
kopā 945 203 km², ūdens (%) 6,2 km²
Iedzīvotāju skaits:
37 849 1331
blīvums 41/km²
Oficiālā valoda:
svahili valoda, angļu valoda (augstākā izglītība, darījumi, administrācija)
Galvaspilsēta:
Dodoma (oficiālā), Dāresalāma (faktiskā)
Naudas vienība:
Tanzānijas šiliņš (TZS) (lieto arī dolārus)
Laika zona:
EAT (UTC+3)
Interneta domēns:
.tz
Lielākā pilsēta:
Dāresalāma
Valsts iekārta:
republika
Neatkarība no Apvienotās Karalistes:
Tanganjika 1961. gada 9. decembrī
Zanzibāra 1963. gada 10. decembrī
Apvienošanās 1964. gada 26. aprīlī
Devīze:
"Uhuru na Umoja" ("Brīvība un vienotība")
Himna:
"Mungu ibariki Tanzania"

Klimats

Vidējā diennakts temperatūra valsts centrālajā daļā ir no 22 līdz 27°С, piekrastē no 25 līdz 30°С. No oktobra līdz martam ir siltākais un karstākais periods, ziemā (jūnijs – oktobris) ir aukstas naktis. Novembrī un līdz decembra vidum ir īslaicīgs lietus. No marta līdz maijam iespējams lietus. Piekrastē silts un mitrs kliemts valda visu gadu. Temperatūra Kilimandžaro un Meru kalnos var būt zemāka par 0°С.

Tanzānija – tas ir ne tikai safari. Tā ir augstākā Āfrikas virsotne – Kilimandžaro. Tas ir lielākais Āfrikas ezers – Viktorijas ezers no kura iztek Nīla, kā arī otrs un trešais lielākais ezers – Tanganjika un Njasa. Un, protams, Zanzibaras sala! Noslēpumaina garšvielu sala, kas piedāvā atpūtu izsmalcinātājās pludmalēs, aizraujošu daivingu, zveju un iepazīstinās ar unikālo Svahili kultūru.

Tanzānija – tā ir daudzu tautu kultūra, kurā iekļautas aptuvweni 120 ciltis. Bez izslavētajiem ganiem un masaju kareivjiem, kuri mīt Lielā Rifta ielejā, piekrastē iepazīsiet āfrikāņus, kuri sajaukušies ar arābiem un tiek saukti par svahiliem, bet pie Njasas ezera iespējams vērot hadzabe cilts dzīvi, kuri ir mednieki un augu vācēji Āfrikas savannā.

Vēlaties uzzināt ko vairāk – dodaties uz Tanzāniju!

Vēsture

Valsts radisies 1964.gadā, izveidojoties Tanganjikas un Zanzibaras savienībai ar Pembas un Mafijas salām. Līdz tam Tanganjikā valdīja vācieši (līdz 1886), bet no 1922. gada varu pārņēma angļi. 1961.gadā Tanzānija ieguva neatkarību. Zanzibarā 1964.gadā notika valsts apvērsums, gāžot sultānu.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi