Par Kanāriju salām

Nosaukums: Kanāriju salas.
Platība: 7447 km2
Iedzīvotāju skaits: 1,605 miljoni cilvēku.
Galvaspilsēta: Las Palmas de Gran Kanarija (365 000 iedzīvotāju).
Tautības: spāņi, ziemeļafrikāņi, nedaudz latīņamerikāņu un ziemeļeiropiešu.
Valoda: spāņu.
Reliģija: Romas katoļu Baznīca.
Valdība: Kanāriju salu autonomā valdība.
Premjerministrs: Romans Rodrigess.

Salu grupā ietilpst 7 lielas – Grankanarija, Fuertventura, Lanzarote, Tenerife, La Palma, Homera, Gierro – un dažas mazākas salas – Alegranza, Gracioza, Montana Klara, Rok del Este, Rok del Oste un Lobosa. Katras salas dabas apstākļi ir apbrīnojami atšķirīgi. Salas atrodas uz dienvidrietumiem no Spānijas un uz ziemeļrietumiem no Āfrikas, iepretī Marokas krastam. Šo vulkāniskas izcelsmes salu arhipelāgu minējuši jau senie grieķi un romieši, kas dēvēja to par Laimes salām, Vakarzvaigznes dārzu, Atlantīdu... Daži vēsturnieki uzskata, ka tieši šeit atradusies leģendārā Atlantīda. Salu pamatiedzīvotāji guanči ir gara auguma cilvēki ar baltu ādas krāsu.

Kanāriju salas

1492. gadā salas tika pievienotas Spānijas Karalistei, bet pēc dažiem gadiem, ceļā uz Jaunās Zemes atklāšanu, tur piestāja Kristofora Kolumba kuģi.

Kanāriju salās valda mūžīgs pavasaris. Temperatūras dažādos gadalaikos atšķiras tikai par 6 grādiem, bet mēneša vidējā temperatūra ir 18-24 grādi. Salās visu gadu ir ideāli apstākļi peldēšanai. Salās ir subtropu klimats un ainavas - patiesi apbrīnojamas: līdzās pludmalei atrodas augsti kalni, kuru virsotnes klāj sniegs. Ūdens temperatūra – vasarā ap 22 grādiem, ziemā – ap 19 grādiem.

La Palmā, Tenerifē un Grankanarijā reizēm gadās tropiskās lietus gāzes, turpretī Fuertoventurā un Lanzarotā ir ļoti sauss un saule spīd gandrīz nepārtraukti.

Kanāriju salasKanāriju salas

Kanāriju salasKanāriju salas


© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2019

Top.LV
Latvijas Reitingi