Ievērojamākie objekti Singapūrā

Savvaļas oāzes.

“Fort Canning akvārijs”.

Piedāvā ap 500 sugu jūras un saldūdens zivis no tropiskām & mērenām joslām. Tāpat lielu interesi piesaista koraļļi un citi jūras dzīvnieki.

“Putnu parks Jurong”.

Ievērojamākie objekti Singapūrā « SingapūraViens no platākajiem un iespaidīgākajiem tāda veida parkiem pasaulē. Vairāk nekā 8000 īpašu putnu sugu, 600 no tiem apskatāmi 20 ha lielā, ierobežotā teritorijas parkā. Pirmā ekspozīcija – pingvīnu parāde, kuri tur dzīvo pēc nosacījumiem – to dzīves apstākļi ir ļoti tuvu tam, kā tas ir dabā. Papriecāties par pingvīniem, kuri it kā lido virs ūdens, kā arī aplukot, kā viņus baro, var no 10:30 – 15:30. Uz dziedošo putniņu terases varēsiet bufetē pabrokastot. Dzirdēsiet pie ezera pogojot Ķīnas un sarkanspārnaino lakstīgalu, žagatas un baltastainās putnu mammas tarkšķēšanu. Brokastis ar putniem no 9:00 – 11:00. Pasaules vanagu šovs sāksies 10:00 – vanagu centrā. Tajā piedalās ērgli, piekūni, pūces un apbrīnojamais kondors. Ielūkosieties piekūna mednieka muzejā. Noteikti noskatīsieties visu putnu zvaigžņu šovu, kas notiek speciālajā baseinā. Tur Jūs iepriecinās flamingo, kuri dejos Jums karību dejas. Parkā visu dienu ir uzvedums, kura galvenie varoņi ir putni. Tas un purva degunradžputns (11:45), kā arī audioviodeo šovs – Brīnišķīgā putnu pasaule 11:00 un 15:00.Pastaigāties tāpat, lai redzētu neatkārtojamus dzīvus eksponātus, ieejiet arī Tumsas Pasaulē, kur iespēja aplūkot retus nakts putnus, vai arī izbraukt ar panorāmas vilcieniņu, lai pavisam tuvu redzētu šo putnu valsību. Panorāmas vilcieniņa celtniecība izmaksāja 20 milj.sing.dol., tā maršruta garums ir lielāks par 1,7km. Tā apmeklētāji apbrīnā “pielīp” pie vagoniņu stikliem, kad tas brauc cauri ūdenskritumam.

“Krokodīlu paradīze Jurong.”

Ievērojamākie objekti Singapūrā « SingapūraAr tramvajiņu var apbraukt visu apgabalu, kur dzīvo krokodīli, simtiem varmācīgu rāpuļu, pēc tam iespēja apmeklēt tumsas karjeras un zemūdens vispārējo galeriju, aplūkot krokodīlu olas, papriecāties šovā un restorānā “Jūras paradīzē” pat nobaudīt krokodīlu gaļu.

“Singapūras Crocodilarium”.

Jūs pārsteigs vairāk nekā 1000 rāpuļu kārtas pārstāvji. Veikalā būs iespēja iegādāties suvenīrus no krokodīlādas.

Zoodārzs.

Viens no pasaulē pazīstamajiem zooparkiem, pateicoties krāšņajai teritorijai - gleznainā tropu mežā, kura teritorija ir aptuveni 90 ha un tā daudzkrāsainību vairo šeit mītošie, vairāk nekā 2000 dzīvnieki. Zoodārzs lepojās ar pašu lielāko orangutantu koloniju, milzīgiem pērtiķiem no Borneo un Sumatras. Šo dzīvnieku vārdi no malaizijas pārtulokti kā “meža cilvēks”. Pats ievērojamākais no tiem – Mengs – tas 16:00 dzer ar apmeklētējiem tēju un ceļās uz brokastīm 9:00 no rīta.

Dažas reizes dienā notiek priekšnesumi, kuros rāpuļi, primāti, ziloņi un jūras lauvas spēlē galvenās lomas.

“Nakts safari”

Jauns parks, kaimiņos Zoodārzam, atvērts no 19:30 līdz pusnaktij. 40 ha šīs teritorijas klāj biezi tropu meži. Šeit Jums priekšā stāv unikāla iespēja novērot savvaļas dzīvnieku nakts dzīvi, viņu īstenos dzīves apstākļos. Pārvietojoties ar speciālajiem tramvajiņiem Jūs redzēsiet, tādus unikālus dabas veidojumus kā indijas begimotus, svītraino hiēnu, zelta šakāli un āfrikas bifeli. Pavisam parkā mitinās ap 110 pasaules dzīvnieku sugu pārstāvjiem. “Nakts safari” izveidoti visdažādākās dabas ainavas – no Himalaju kalnienes līdz pat Āfrikas savvaļas savannai. Tie kuri parvarēs piedzīvojumu bailes, varēs paieties pa speciālajām pastaigu taciņām un palūkoties uz dzīvniekiem no pavisam maza attāluma.

"Singapūras zemūdens pasaule".

Pats lielākais Āzijas tropiskais akvārijs dos jums priekšstatu par daudzām okeāna mīklām. Pārvietojoties pa zemūdens stikla tuneli, Jūs redzēsiet vairāk nekā 6000 jūras dzīļu iemītniekus, bruņurupuču mājas, sastapsiet tādu retu sugu kā zaļo bruņurupuci, jūras gurķi, jūras zirdziņu un jūras drakonu. Jums pavērsies noslēpumu pilnas zemūdens karjeras un koraļļu rifs.

Etniskie rajoni.

Pilsētas dibinātājs sers Stamfords Rafflezs aizsāka pēc etniskiem principiem apmetņu tradīciju, kas salīdzinājumā ar Singapūras kolarītiem, mononacionāliem rajoniem, piedod tām neparastu savdabību un dzīvīgumu.

Arab Street - Arābu kvartāls.

Ievērojamākie objekti Singapūrā « Singapūra19.gs ātri attīstījies tirdzniecības rajons, kur tirgoņi no arābu zemēm tirgojās ar kafiju, zeltu, garšvielām un pērlēm, joprojam ir saglabājis savu specializāciju. Indonēzijas batika, persijas paklāji, turku aromātiskas eļļas, indijas zīds, antīkās preces un visvisādas citas lietiņas no Tuvajiem Austrumiem aizpilda Arābu kvartāla pārdošanas letes.

Chinatown.

Primitīvi veikaliņi ceļmalas un koši tirdzniecības centri, kas liecina par 20. gs sākumu, piepilda Chinetownu ar dzīvīgu un darbīgu atmosfēru. Šeit pārdodās viss, kas pagadās - no koka tupelēm līdz pat kompaktdiskiem. Pastaiga pa ieliņu novedīs Jūs līdz kokmaterialu kaligrāfijas amatniekiem, praktikantiem, kuri izgatavo skulptūru portretus , dažādas koka figūriņas un aromātiskos kociņus.

Chinetownā ir īpaši interesanti ar Ķīniešu Jauno gadu - visa tās teritorija it kā pielieta ar uguntiņām un izrotāta ar svētku virtenēm, bodītēs pārdodas neskaitāmi daudz un dažādi suvenīri, dāvaniņas un saldumi.

Little India - Mazā Indija.

Ievērojamākie objekti Singapūrā « SingapūraPēc garšvielām smaržojošās ieliņas ir pildītas ar sudraba spīdumu, dārgiem akmeņiem, bronzas statujām un rotājumiem, aromātiskām jasmīnu virtenēm un plūstošu košu zīda sari kaskādi. No lielāka tirdzniecības centra Zhujiao līdz pašām mazākajam pārtikas veikaliņam, šeit ir tik daudz kā interesanta. Deepavali Uguns Svētku laikā Mazā Indija pārvēršas par tādu kā dārgumu kārbiņu, mirdzošu, pasakainām uguntiņām un pilnu ar dažadiem pārsteigumiem.

Malay Village - Malaizijas ciemats.

Singapūrā dzīvojošo malaiziešu apvienība, ar savu daudzveidīgo kultūras dzīvi. Geylang Serai rajona centrā uzceltajās zemajās ēkās ir ierīkoti restorānu un veikalu kompleksi, kuri specializēti uz malaiziešu virtuvi un nacionālajiem suvenīriem. Šeit var iegādāties lieliskas antīkās preces, apģērbu, kartiņas un dažādus aksesuārus, kā arī iespēja piedalīties spilgtā šova, kas veidots uz nacionālās leģendas pamata.

Dārzi, parki, dabas rezervāti.

Dabas rezervāats Bukit Timah. Pasaulē tikai Singapūrā un Riodežaneiro ir dabīgs lietus mežs, kurš atrodas pilsētas teritorijā. Singapūrā šis mežs atrodās tikai 12 km no pilsētas centra un tā platība ir 81 ha, tajā ir vairāk koku sugu nekā visā Z-Amerikas kontinentā. Pa Bukit kalnu slīpumu izveidotas taciņas pastaigām, un pastaigu laikā, var redzēt un dzirdēt eksotiskus putnus, tauriņus, vāveres un lidojošos lemūrus, kā arī tādi interesanti augi, kuri barojās no kukaiņiem.

Ķīniešu un Japāņu dārzi.

Šie jaukie un plašie parki savienoti savā starpā ar 65 m garu tiltu. Ķīniesu dārzs saglabā Cun dinastijas laikmeta stilu un atgādina krāšņu vasaras dārzu Pekinā. Šeit ir daudz tiltiņu, lapenes no kurām paverās brīnišķīgs skats, un tējas namiņi... Izbrauciet ar laiviņu pa ezeru, pastaigājieties pa Zāles Dārzu, ieelpojiet Dārza Aromātu, iejūtieties Bonsai Dārza giganta lomā...

Dārza mazie krūmiņi, akmens lukturīši un mazie ūdenskritumi atnes mieru un labas sajūtas dvēselē.

Rietumu krasta piekraste – East Coast Park.

Izvietots pirms pagrieziena uz East Coast Parkway, kas ir iemīlēta atpūtas vieta pilsētniekiem. Smilšainā pludmale, brīnišķīgie velosipēdu celiņi, vairums zivju restorānu, ūdens atrakciju kalniņi, boulings, golfs, teniss, skvošs Ūdens spotra centrs, Krokodīlu audzētava.

Mandai orhideju dārzi – Mandai Orchid Gardens.

Ievērojamākie objekti Singapūrā « SingapūraIzvietots blakus Zooloģiskajam dārzam un tā platība aizņem 4 ha, pilnīgi pārklāts ar ziedošām orhidejām, iekļaujot Singapūras simbolu – lillā “Miss Banda Džoakim”. Apbrīnas vērtais ūdens dārzs ietver arī daudzus botāniskus retumus.

Singapūras botāniskie dārzi

5 reizes vecāki par pašu valsti. 52 hektāros īstu dzungļu, dīķu, ezeru un kultūrdārzu, aug vairāk nekā 3000 koku un krūmu sugas. Tieši šeit izauguši pirmie kaučukkoki, pateicoties kuriem, Henrijs Ridlijs Malaizijā atklāja gumijas rupniecību. Vēl dārzā Jūs redzēsiet kā no sēklām izaudzē orhidejas.

Sentosa sala – Sentosa island.

Pēc steigas un Singapūras darba pilnās ikdienas Jūs nonāksiet citā pasaulē. Sentosas salai ir interesanta vēsture, un dabas mīļotājiem, tur ir vienkārši patīkami atpūsties. Galvenā ieejas biļete atļaus Jums apskatīt salu, tās parkus un pludmales, kā arī būs iespēja braukt ar autobusu un viensliežu vilcieniņu.

Bet vislabāk salu varēsiet aplūkot izīrējot velosipēdu. Uz lielāko daļu no atrakcijām ir jāiegādājās papildus biļetes. Kādreiz Sentosa salu sauca par “miroņu pagalmu”, tapēc, ka uz tās pirāti apglabāja savus upurus. Tagad salas drumā pagātne jau ir aizmirsta un tā ir kļuvusi par iemīļotu tūristu un vietējo iedzīvotāju atpūtas vietu. Izklaides iespēju saraksts ir praktiski nebeidzams: vasku figūru izstāde ar Singapūras pirmatklājējiem, pasaules kara kapitulācijas zāle, Siloso vēsturiskā osta, retu akmeņu muzejs, koraļļu muzejs, zemūdens pasaule, zudusī civilizācija un izpostītā pilsēta, Āzijas lauki, vienkārši pastaiga jaukā dabā, orhideju plantācijas – un divas pludmales lieliski piemērotas atpūtai, lai peldētos un izklaidētos. Ar 1994. gadu ir pieejamas divas jaunas atrakcijas: Fantāziju sala – pats lielākais atrakciju parks jauniešiem - Āzijā un Vulkānu zeme, kas līdzīga disnejlendu parkiem, kurā izveidota senā maiju cilts pasaule miniatūrā. Noteikti apmeklējie iespaidīgo Muzikālo strūklaku Šovu, kura sāk darboties jau 19:30.

Restorāni.

Ievērojamākie objekti Singapūrā « SingapūraĒšana ir singapūriešu nacionālais hobijs. Lai kur jus arī aizietu, variet būt droši, ka vienmēr atradīsiet, kur un ko paēst, turklāt ļoti garšīgi. Etniskais salas pārsātinājums un mīlestība pret ēdienu vietējos iedzīvotājus ir novedusi pie tā, ka ķīniešu, malaiziešu un indiešu ēdienus iespējams baudīt ik uz katra soļa. Cenas par ēdienu svārstās no neticami zemām (ieliņu kioskos) līdz fantastiski augstām (augstas klases restorānos).

Pastāv ap 80 dažadu ķīniešu virtuves, kaut gan par to runājot visbiežāk piemin Ķīnas 5 galveno provinču ēdienus. Rietumos vislabāk pazīstama kantoniešu virtuve, tai raksturīga ātra dažādu produktu apcepšana vārošos taukos. Šie ēdieni tiek pagatavoti no pašiem svaigākajiem produktiem, piedevas parasti ir maigas un ne īpaši stipras. Diemžēl Singapūra ir viena no nedaudzājām vietām, kur iespējams baudīt neticamu saldumu daudzveidību, kuri parasti pārdod bambusu koku kurvīšos un tos sauc par bim sum. No Ziemeļiem ir atnākusi slavenā pekīniešu pīle . Īsts gardēdis nekad nepalaidīs garām iespēju pamieloties ar šo ēdienu. Mongoliešu ietekme manāma attiecībā pret alkoholiskiem ēdieniem: tie tiek gatavoti vīnā, bet rīsu vietā parasti ir klimpas un prosa. Vietējie iedzīvotāji dod priekšroku haināniešu cālim ar rīsiem. Sulīgā vistas gaļa tiek pasniegta ar rīsiem, buljonu un trīs mērcēm: sojas, “čilli” un piparu-ķiploku. Maigs un akurāti pagatavots Teoči virtuves ēdiens iepatiksies pat ļoti izvēlīgiem baudītājiem, toties vakarā braucot ar kuģīti jums pašiem būs iespēja pagatavot jūras produktus speciālā podiņā, gaļu un dārzeņus.

Neparasti garšīga ir taizemiešu putra, ēdiens no sojas pupiņām ar biezpienu, hokkiēniešu popiah vai rulletes. Ja Jūs dodiet priekšroku asiem ēdieniem, tad ievērojamā sičuāniešu virtuve ir kā radīta jums. Krevetes ar sauso čilli mērci un aso-skābeno zupu izsauc neatkārtojami asu izjūtu gammu.

Jaukti asā ēdienu gatavošana stipri atšķirās no Indijas virtuve, kur izvēle ir ļoti plaša – no maigā tandoori līdz ļoti dedzinošam vindaloo ar karri. Ziemeļindijas vēsturē manāma mongoļu ietekme, kura visbiežāk parādās ēdiena gatavošanā izmantojot māla cepšanas krāsni. Daudzos Dienvidindijas virtuves restorānos pamatā gatavo veģetāriešu ēdienus.

Pati ievērojamākā Malaizijas delikatese – satay, kas pagatavota maziem marinētas gaļas gabaliņiem uz bambusa kociņiem, uzceptiem grillā un pasniegta kopā ar sulīgo arahisu mērci ketupat, kā arī ar presētiem rīsiem. Nasi padaug – plaša izvēle ēdieniem ar garšvielām, kas pasniegti ar rīsiem, gado-gado – oriģināli salāti, kas pagatavoti no svaigiem un tvaicētiem dārzeņiem, apcepts sojas biezpiens un kartupeļi ar arahisu mērci, ko pasniedz ar riekstu čipsiem belinjau. Starp pārējiem singapūriešu iemīļotiem ēdieniem – nasi goreng (ceptiem rīsiem), soto ayam (vistas buljons ar pupiņu pumpuriem) un rendang (liellopu gaļas sautējums ar kokosa garšvielām).

Ko tādu īpašu piedāva singapūriešu virtuve?

Tā ir ķīniešu, malaiziešu un indonēziešu ēdiena pagatavošanas tradīcija. Šī virtuve saucās “Nonja”. Popiah (rulletītes), laksa leman (rīsi kokosa zupā) un blacan (krevešu pastēte) – apbrīnojamās Nonjas virtuves radījums.

Okeāns nepārtraukti apgādā Singapūru ar jūras veltēm un lieliskām vietējām zivīm. Liels daudzums restorāniņu, kur noķertais loms tiek lieliski pagatavots. Viens no iemīļotākajiem vietējiem ēdieniem , varētu pat teikt nacionālajiem ir – krabji “čilli” mērcē. Tos ēd ar āmuriņa un roku palīdzību, ķepa gan liela, bet garša ir vienkārši neaizmirstama. Par nacionālā ēdiena nosaukumu cīnās arī asie karri no zivju galvām, kuras piedzimušas Indijā, bet tagad gatavotas malaizijas vai ķīniešu saskaņā.

Japāņu suši un topinaburi tiek pagatavoti Jūsu acu priekšā uz galda, kur ir uguns. Patiesībā japāņu ēdieni ir kļuvuši par singapūriešu klasiskiem ēdieniem. Iespējams šeit vēl ir taizemes vitruve. Maigais serai aromāts vai citronu zāle un mētras ir jūtami daudzos ēdienos, uguņainais tom yam goong (sīkpākšu zupa ar ugunīgo čilli), zivju ēdienu pagatavošanas daudzveidība, jūras produkti un dārzeņi ir pacēluši taizemiešu virtuvi kulinārijas mākslas virsotnē.

Pie katra no šiem ēdieniem vajag kaut ko piedzert, gan “Tiger”, gan “Anchor” visā pasaulē pazīstama vietējā alus šķirne, kas šeit lieliski der klāt. Ķīniešu rīkotajos banketos bieži dzer konjaku, bet ķīniešu tēja visur tiek piedāvāta neierobežotā daudzumā. Restorānos klāt parasti dod vīnu un citus alkoholiskos dzērienus, turklāt eiropiešu dzērieni tur ir vairāk kā plaši pieejami. Pats labākais dzēriens Singapūrā ir tā saucamais singapuriešu slings (Singapore Sling). Tas ir džina kokteilis, Peter Heering, Benedictine, Contreau, Angostura Bitt, ananāsu sula un svaigs citrons.

Bez neskaitāmi daudz restorāniem, Singapūrā ir daudz tā saucamie ēdināšanas centri, kuri izveidoti – svaigā gaisā, ēkās ar kondicionieriem un milzīgos tirdzniecības centros, kur Jums piedāvās ēdienu par ļoti zemām cenām.

Līdzīgas vietiņas ir visur, īpaši tur, kur parasti ēdienreizes ietur vietējie iedzīvotāji. Jūs varat nobaudīt visdažādākos ēdienus, kā arī vērot kā tie tiek gatavoti. Nav labākas iespējas nobaudīt vietējās delikateses. Tāda veida pašas iecienītākās un pazīstamākās vietas ir Newton Food Center un Satay Club, kur Jūs varēsiet ieturēt vakariņas zem naksnīgās debess.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi