Informācija par valsti

Informācija par valsti « SingapūraĢeogrāfija.
Singapūras Republika ir izvietota 137 km uz ziemeļiem no ekvatora, un sastāv no galvenās salas, kura ir 616 kv. km liela un no 58 mazām saliņām. Izvietota Malakka pussalas dienvidu puses ragā. Sigapūra ar šo salu savienota ar Džohor – Singapūras estekādi, pa kuru notiek autobusu un vilcienu kustība. Notiek atkarotās jūras daļas, teritorijas paplašināšanas darbi.

Lielākā daļa salas atrodās 15 m augstumā virs jūras līmeņa, pats augstākais punkts – Bukit-Timah kalns (162,5 м)

Klimats.
Vidējā gada temperatūra Singapūrā +26,6, taču bieži vien dienas karstumā temperatūra paceļās līdz +31 grādam Celsija, naktī nolaižoties līdz +23. Gaisa mitrums svārstās no 64 līdz 96%. Ziemeļ-austrumu musons pūš no decembra līdz martam, Dienvid-austrumu no jūnija līdz septembrim, tad tur ir vieglāk elpot. Starp musoniem, aprīlī, maijā un oktobrī, novembrī, iespējamas iespaidīgas lietusgāzes. Nokrišņi gadā - 2370 мм. No novembra līdz janvārim ir mazliet vēsāks, tad garās tropiskās dienas īpaši priecē tūristus no Eiropas, Ziemeļamerikas un Japānas. Šajā laikā mēdz būt stipras lietusgāzes, lai gan tās ātri pāriet un tikai dīvaina svaiguma smarža gaisā, kas bagāta ar auglīgumu un saulē mirdzošās ūdens peļķes atgādina, ka tiko nolijis lietus. Jūnijā un jūlijā bieži mēdz būt ļoti karsts, tāpēc šajā laikā vispatīkamāk ir atpūsties pie baseina vai staigāt pa tirdzniecības centriem, kuri ir aprīkoti ar gaisa kondicionieriem, nekā doties ekskursijās.

Laiks.
Singapūras laiks ir priekšā Grīnvičas laikam par 8 stundām (starpība ar Rīgu ir 6 stundas).

Injekcija.
Nav vajadzīgas. Izņēmumi tūristi, kuri ieceļo no valstīm, kurās sastopama dzeltenā slimība – vajadzīga izziņa par vakcīnu.

Vīzas.
Latvijas pilsoņiem vīzas nav vajadzīgas, uzturoties valstī līdz 2 nedēļām. Nepilsoņiem un SNG pilsoņiem vīza tiek kārtota laicīgi, Singapūras konsulātos.

Kā ģērbties.
Karstumā ērti ir staigāt vieglā un brīvā apģērbā, un, lai gan lielākā daļa viesnīcu un iestāžu ir aprīkotas ar kondicionieriem, daudzās vietās ir atļauts staigāt šortos. Kaklasaiti liek tikai oficiālās pieņemšanās, bet uzvalkus gandrīz vispār nenēsā, lai gan dažos klubos un diskotēkās ir stingri noteikumi attiecībā uz apģērbu.

Valūta.
Naudas banknošu vienības: 1, 2, 5,10,20,50,100,500,1000,10000 sing. dol. Naudas monētu vienības: 1,5,10,20,50 centi un 1 sing. Dol. Valūtas ievešanas ierobežojumi Singapūrā nav. Bankas un vairums valūtas maiņas punktu piedāvā daudz izdevīgāku valūtas maiņas kursu, nekā viesnīcas. Straptautiskās kredītkartes tiek pieņemtas praktiski visur. Ceļojuma čekus labāk samainīt darbdienās, tā kā citas bankas šo operāciju sestdienās neveic.

Elektrība.
Elektrotīkls ir domāts 220-240 V un 50 Gc. Lielākā daļa viesnīcu ir apgādātas ar transformātoriem, kas domāti 110-120 V un 60 Gc ierīcēm.

Iedzīvotāji.
2,8 miljoni iedzīvotāju sastāda 78% ķīniešu, 14% malaiziešu, 7% indiešu un 1% eiropaziātu jeb citu nacionalitāšu pārstāvji. Pirmais pilsētas centrs – malaiziešu zvejnieku ciematinš, taču 1819.g. pēc sera Stamforda Rafflza un britu tirdzniecības centra ierašanās, Singapūra kļuva par magnētu desmitiem tūkstošu imigrantu un iebraucošiem tirgoņiem no Ķīnas, Indonēzijas, Indijas, Pakistānas, Ceilonas un Tuvo Austrumu dienvidu provincēm. Lai gan gadsimtu garumā tika slēgtas internacionālas laulības, vienalga katra etniskā grupa ir labi saglabājušas savas īpatnības. Singapūrā ir četras oficiālas valodas: malaiziešu, mandarīnu, tamiliešu un angļu. Galvenās reliģijas: islams, budisms, kristietība, induisms, sikhisms, jūdaisms, zoroastrisms.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi