Ievērojamākās vietas

Kolombo

Kolombo pilsētā, kas ir arī Šrilankas komerciālā galvaspilsēta, visvairāk var pamanīt jaunā un vecā līdzāspastāvēšanu. Debesskrāpji un koloniālas privātmājas, supermārketi un ielu tirgotavas, rietumu apģērbu modeļi un tradicionālie sarongi, ātrgaitas sporta mašīnas un motorikšas... Daudz mūsdienu KOLOMBO ir palicis kopš angļu, holandiešu un portugāļu koloniālās kundzības laikiem. Zirgu skriešanās sacensības, piemēram, regulāri notika Galle Face Green. Šodien uz šo brīnišķīgo, zaļo okeāna piekrasti savas fasādes pavērsušas lielā daļa labāko pilsētas viesnīcu. Viena no tām - Āzijas senākā viesnīca Galle Face Hotel. Ievērojamākās vietas: parks Vihara Maha Devi un koloniālā stilā celtais sniegbaltais pilsētas rātsnams; muzejs, kas glabā daudz retu dārgumu; parlamenta komplekss - SRI JAWARDHANAPURA - unikāla arhitektūriska celtne, kas atrodas uz salas un kas ir Šrilankas politikais un administratīvais centrs. Bondaranaike vārdā nosauktā memoriālā, starptautiskā konferenču zāle, kuru ieskauj plašs parks, atrodas tieši pretī kolosālai Budas statujai. Zooloģiskais dārzs, kas tiek uzskatīts par vienu no vislabākajiem visā Āzijā, tautas amatnieku veikali, daudzie kazino un nakts klubi.

Rantapura

Kopš Vecās Derības laikiem tā ir reģiona galvaspilsēta, kur bagātīgi ieguva un iegūst dārgakmeņus: safīrus, rubīnus, kaķa aci, mēness akmeni u.c. Raktuvju, dārgakmeņu apstrādes fabrikas un hemoloģijas muzeja apmeklēšana. Lankiešu dārgakmeņu izstādes apskatīšana.

Adams Peak

Visas četras Šrilankas reliģiozās kopienas Ādama smaili uzskata par svētu kalnu. Budisti to sauc par "Sri Pada" (svētais kājas nospiedums) un apgalvo, ka smaili savā laikā ir apmeklējis pats Buda. Hinduisti kalnu sauc par Shivan Adipatham un saista to ar Dievu Šivu. Musulmaņi ir pārliecināti, ka milzīgo cilvēku kājas nospiedumu virsotnē ir atstājis Ādams tūlīt pēc viņa izdzīšanas no paradīzes. Romas-katoļu baznīca kalnu saista ar apustuļa Toma vārdu, kurš sludināja kristietību Indijas dienvidos. Piligrimu sezona sākas decembrī un turpinās līdz Vesak svētkiem maijā. Citā laikā kalns ir paslēpies mākoņos, un biežais lietus uzkāpšanu padara par riskantu nodarbi. Kalna augstums - 2224 m, uzkāpšanas maršruts - apm.26 km, no tiem 14,5 km tiek pārvarēti ar automašīnu, bet 11 km - ar kājām. Ceļā svētceļnieki dodas, iestājoties naktij, lai, saulei austot, novērotu gandrīz pārdabisku parādību, kā kalna trīsstūrainā ēna pārklāj ar melnu pārklāju mostošos ainavu.

Pinnawela

Ziloņu audzētava, kuru noorganizējis nacionālo zooloģisko dārzu departaments 52 km attālumā no Kolombo. Tā paredzēta to ziloņu mazuļu barošanai un audzēšanai, kurus ir pametušas viņu mātes vai kuri ir cietuši no cilvēku rokas.

Matale

Galvenā tūristu apskates vieta MATALE ir Garšvielu dārzs, kur var iepazīt dažādus šīs kategorijas augus. Gids Jums pastāstīs par katra auga īpatnībām, vērtīgumu un pielietošanu. MATALE tāpat ir slavena ar brīnišķīgiem amatniekiem, kuri, izmantojot senus paņēmienus un tehniku, rada augstvērtīgus mākslas darbus, kas atbilst mūsdienu gaumei. Batikas fabrikas apmeklēšana.

Pasgama

Atbrauciet uz īstu, senu šrilankiešu ciematiņu un padzīvojiet laipnu, draudzīgu cilvēku dzīvi, sajūtiet 5 tūkst.gadu vecas tradīcijas uz katra soļa. Sastopieties ar dažādu slāņu pārstāvjiem: no kungiem un aborigēniem līdz mūsdienu juvelieriem, amatniekiem un fermeriem. Jūsu priekšā pavērsies austrumu vēstures senā grāmata, sniedzot priekšstatu seno laiku dzīves stilu. Nobaudiet ēdienu, kādu gatavoja salas karalim.

Dambulla (UNESCO)

Slavena ar savu 1.gs.p.m.ē. Alu templi. Templi veido vairākas alas, kuru sienas pārklātas ar seniem apgleznojumiem. Galvenajā alā atrodas milzīga guļoša Budas statuja.

Sigiriya (UNESCO)

Iespaidīgs cietoksnis, kas m.ē.5.gs. kalpoja par patvērumu karalim-tēva slepkavam, pārņemot augstāko varu. Plaši pazīstamas ir Sigīrijas freskas, kas grezno vienu no grotiem pa ceļam uz klints virsotni. No 5 gs.500 freskām palikušas 19, taču arī tās ir ļāvušas iekļaut Sigīriju Pasaules Mantojuma sarakstā. Lielu interesi izraisa arī Sigīrijas Lauvas kāpnes, Spoguļsiena un ūdens dārzi.

Polonnaruwa (UNESCO)

Šrilankas viduslaiku (m.ē.11.-12.gs.) galvaspilsēta. Polonnaruva ir labi saglabājušos akmens celtņu un tempļu megapolise. Cara padomes istaba, lotosa formas baseins, izcirsts akmens monolītā, viena no vareno Polunnaruvas caru - Parakramabahu - statuja un tempļa Gal Vihara akmens vijumi - tie ir tikai daži no ievērojamākajiem objektiem. Seno pilsētu ieskauj "Parakrama jūra", liela mākslīgā 12.gs.ūdenskrātuve.

Anuradhapura (UNESCO)

Anuradhapura bija pati lielākā pilsēta uz salas un kalpoja par Šrilankas galvaspilsētu apm.1400 gadu. Tās drupas vēl šodien liecina par šīs pilsētas skaistumu, kuras akmens celtnes pēc savas masas var salīdzināt tikai ar senās Ēģiptes piramīdām.

Mihintale

Šīs vietas vēsture ir ļoti cieši saistīta ar šrilankiešu nacionālo pašapziņu. Tieši Mihintalē cars Devanampijatissa briežu medību laikā saskārās ar parādību, kas pamudināja viņu pieņemt budismu. Mihintale kalnā, kas atrodas 13 km no Anuradhapuras, nekad netrūkst svētceļnieku - gan vietējo, gan ārzemju, jo tas skaitās budisma šūpulis Šrilankā. Apmeklētāji var uzkāpt pa vienas no zemes senāko kāpņu 1840 pakāpieniem, kas ved uz kalna virsotni.

Kandy (UNESCO)

Pēdējā singāļu cara Šri Vikremaradžasinghe rezidence, pilsēta, kas atrodas starp kalniem valsts centrā. Katrs Šrilankas viesis noteikti apmeklē Kandi, otru lielāko pilsētu, singāļu kultūras un garīgo galvaspilsētu, kas tāpat arī piesaista ar savu patīkamo klimatu. Šeit atrodas budistu svētums - Budas Zoba templis. Kandi ir arī kultūras centrs, kas slavens ar saviem amatniecības izstrādājumiem un senām, krāšņām dejām. Mahaveli upes krastā atrodas brīnišķīgais Karaliskais botāniskais dārzs Peradenija. Par Kandi pašu ievērojamāko notikumu jau sen ir kļuvuši Esala Perahera svētki - krāšņs reliģiozs gājiens par godu svētajam Budas Zobam ar ziloņu parādi, uz kuru sabrauc liels daudzums tūristu no visas pasaules. Tūkstošiem dejotāju un vairāk kā 100 ziloņu piedalās šajā reliģiozajā festivālā, kas ir lielākais visā dienvidaustrumu Āzijā.

Nuware Eliya

Britu pārvaldnieki Nuvara Eliju 19.gs.sākumā ieplānoja kā angļu ciematu ar dzīvojamām mājām un citām celtnēm karalienes Annas un georgikas stilā. Pilsēta ir uzcelta 1890 m augstumā virs jūras līmeņa. Vēsais klimats, gleznainas kalnu ainavas, tējas plantāciju valstība. Apkartnē atrodas skaisti ūdenskritumi, kas kaskādēs gāžas no liela augstuma. Nuvara Elijas ievērojama vieta ir viens no Āzijā labākajiem golfa laukumiem ar 18 bedrītēm.

Horton Plains

Tas ir Šrilankas lielākais un izolētākais līdzenums. Plašā, ar zāli aizaugušā paugurienē dzīvo dažas savvaļas dzīvnieku sugas, kas nav bīstamas, un daudz dažādi putni. Šaura taka pāri plato jūs aizvedīs līdz vietai, ko sauc par Pasaules malu, kur plato krasi beidzas, izveidojot 1050 m augstu krauju. Nogulieties uz vēdera un paskatieties caur kalnu grēdu: labos laika apstākļos skats ir vienkārši neaprakstāms!

Muturajawela

Pats plašākais Šrilankas purvs, kas aizņem 8000 akru lielu teritoriju, sākot no Kelani upes ieteces līdz Negombo lagūnas apgabalam. Purvs, kas Negombo pusē ir mežonīgāks, kalpo par mājvietu daudziem dažādiem putniem, sīkiem zīdītājiem, čūskām, tauriņiem, spārēm un pat krokodīliem. Šeit dzīvo 40% no visiem Šrilankas mugurkaulniekiem, pie tam daudzi ir endēmiski. Reģistrētas 126 vietējās un 40 gājputnu sugas. Muturajawela ir paradīze zvejniekiem, kuri zvejo ar tradicionālo tīklu, makšķeri vai murdu. Tiek organizētas interesantas tūres ar laivu, kuru laikā tūristus iepazīstina ar ainavu un ekosistēmu daudzveidību.

Udawalawe

Tas ir viens no jaunākajiem nacionālajiem parkiem. Atrodas vairāk uz dienvidiem salas centrālajā daļā apkārt tāda paša nosaukuma ūdenskrātuvei. Parka apskate notiek tikai gida pavadībā un tikai rīta vai vakara stundās. Parkā var ieraudzīt savvaļas ziloņu barus, briežus, mežacūkas, pērtiķus, pāvus, krokodīlus, sevišķas veiksmes gadījumā - lāčus un leopardus.

Sinharaja (UNESCO)

Tās ir Šrilankas pirmatnējo džungļu paliekas. Cauri meža 50 kvadrātjūdzēm ir izveidots gājēju celiņš. Tāpat kā Kongo vai Amazonē augi šeit aug vairākos līmeņos. Nospiedošo klusumu iztraucē tikai lietus skaņas: nokrišņi šeit pārsniedz 500 cm gadā.

Bundala

Rezervāts, kur pārsvarā mājo putni. Ziemeļrietumu musona laikā bieži var redzēt flamingo. Sausuma perioda laikā uz Bundali sāls saliņām ierodas ziloņi.

Negombo

Mazais zvejnieku ciematiņš ir kļuvis par labāko kūrortu ziemeļos no Kolombo. Sevišķu atmosfēru šeit veido senatnīgās 17.gs.baznīcas, kuras atrodas šosejas malā un pie senā forta. Jūlijā beigās šeit notiek festivāls, kas veltīts Sv.Annai. Tāpat kā daudzās piekrastes pilsētās, Negombo nodarbojās ar garšvielu tirdzniecību vēl ilgi pirms tam, kad Šrilankā parādījās pirmie portugāļi. Negombo lagūnā lielā daudzumā tiek zvejotas zivis un jūras produkti, kas tiek pārdoti zivju tirdziņā. Pa dienu pludmalē žāvējas un tiek remontēti zvejnieku tīkli. Dienvidos no Kolombo atrodas brīnišķīgas pludmales Vadduva, Kalutara, Veruvela, Alutgama, Bentota, Kosgoda, Hikkaduva, Gaalle, Unavatuna, Tangalle un Veligama.

Galle (UNESCO)

Piekraste GALLE slavena ar savu skaisto, labi saglabājušos 17.gs. fortu, mezģīņu un kaulu griezumu izstrādājumiem. Baruciens uz GALLE ietver Ambalangodas apmeklējumu, kas pazīstams ar savām meistarīgajām masku izgatavošanām, kā arī Hikkaduv, ar tā neparasti skaistajiem koraļļu dārziem un eksotiskajām tropiskajām zivīm. Visa ceļa garumā ļoti daudz restorāniņu ar jūras veltēm. Tāpat ļoti interesanti būtu apmeklēt brunurupuču inkubātoru.

Hambantota

Pati lielākā dienvidaustrumu piekrastes pilsēta. Piepilsētas teritorijā atrodas sāls ezeri, kur no jūras ūdens iztvaicē sāli. Pilsēta tāpat ir slavena ar labāko uz salas bifeļu piena skābpienu.

Kaluatra

Senāk tā bija viens no galvenajiem centriem uz salas, kur tika tirgotas garšvielas, sevišķi kanēlis. Šodien pilsēta ir slavena ar saviem mangustīniem. Vairāk uz dienvidiem no Kalutaras sākas labākās Ceilonas pludmales.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi