Ekskursijas Rodas salā

EKSKURSIJAS RODAS SALĀ

DIENA EKSKURSIJA ILGUMS
OTRDIENA KRUĪZS UZ SIMI SALU 09:00 – 18:00
TRŠDIENA GRIEĶU VAKARS 19:00 - 22:30
CETURTDIENA EKSKURSIJA UZ RODAS PILSĒTU UN FILERIMOS 09:00 - 12:30
PIEKTDIENA LINDOS UN 7 AVOTU IELEJA 09:00 - 13:00
SESTDIENA TAURIŅU IELEJA UN STRAUSU FERMA 09:00 - 12:30
SVĒTDIENA KRUĪZS PA RODAS AUSTRUMU PIEKRASTI 09:00 - 17:30

Ekskursiju pārdošanas noteikumi:

  1. Dotās cenas ir pieaugušajiem . Bērniem 02-12 atlaide 50%.
  2. Ekskursijas pavada krieviski runājoši gidi. Ekskursijas „GRIEĶU VAKARS”, „TAURIŅU IELEJA UN STRAUSU FERMA”, „KRUĪZS PA RODAS AUSTRUMU PIEKRASTI” pavada tikai krieviski runājošs pavadonis.
  3. Cenās nav iekļautas ieejas biļetes objektos.
  4. Cenās nav iekļauta ēdināšana un dzērieni, izņemot “GRIEĶU VAKARU”,kur cenā ir iekļautas vakariņas, vīns un atspirdzinošie dzērieni, kā arī „KRUĪZU PA RODAS AUSTRUMU PIEKRASTI”, kur iekļautas vieglas pusdienas.

Ieejas biļetes:
TAURIŅU IELEJA 5 EUR
STRAUSU FERMA 3 EUR/1,5 EUR
LIELMESTRA PILS 6 EUR
FILERIMOS 3 EUR
LINDOS AKROPOLE 6 EUR

EKSKURSIJA PA RODAS PILSĒTU
(veco un jauno)

Iejūtieties īstenā viduslaiku gaisotnē! Rodas vecpilsēta ir vislielāka viduslaiku krustnešu pilsēta-cietoksnis Vidusjūras reģionā. It viss šeit ir interesants, it visu gribas nofotografēt! Senā pilsēta pievelk ka magnēts un aizrauj savā pasaulē katru tās apmeklētāju. Iespējams, tieši tāpēc šeit uzņemtas desmitiem filmu par viduslaikiem. Ekskursijas laikā mēs dosimies pastaigā pa vecpilsētas šaurajām ieliņām, redzēsim majestātisko Lielmestra pili un uzzināsim daudz interesanta par bruņinieku ordeņa dzīvi.

Ekskursijas turpinājumā mēs apmeklēsim Monte Smitu – vietu, no kuras paveras lielisks skats uz Rodas pilsētu, tuvākajām saliņām un arī Mazāzijas krastiem. Tieši šeit atrodas rodas pilsētas Akropole, kur iespējams apskatīt Apollona templi, antīko teātri un stadionu, kurā senatnē notika pirmās Olimpiskās spēles Rodas salā.

TAURIŅU IELEJA UN FILERIMOS

Slavenā Tauriņu ieleja ir viens no retākajiem dabas rezervātiem Eiropā. Tauriņu ieleja slīgst koku ēnā, starp kuriem plūst gleznaini strautiņi, to krastus savieno mazi koka tiltiņi... Un, protams, tūkstošiem tauriņu, kas apmetušies uz koku stumbriem, lapām, puķēm. Daba patiesi nav skopojusies, radot šeit neaizmirstamas ainavas! Ielejas ziemeļu galā atrodas Kalopetras klosteris, kura lepnums ir kokā grieztas ikonas.

Ekskursijas turpinājumā mēs uzkāpsim zaļumiem klātajā Filerimos kalnā (267 m v.j.l.), kur būs iespējams apmeklēt Dievmātes kolsteri ar zvanu torni, kā arī doties pastaigā pa „Golgātas ceļu”, kura malās bronzas lejumos attēlota Kristus dzīve. Alejas galā atrodas milzīgs krusts un no šejienes paveras fantastisks rodas panorāmas skats.

STRAUSU FERMA
(apskate tiek kombinēta ar Tauriņu ielejas un Filerimos apmeklējumu)

Vai strausi patiešām slēpj galvu smiltīs? Jūs nenožēlosiet, ja apmeklēsiet Rodas strausu fermu, kur redzami ne tikai strausi, bet arī citi dzīvnieki un putni. Šeit jūs varēsiet apskatīt šos pasaulē lielākos putnus un uzzināt par strausu dzīvi daudz interesanta.

Vietējā tavernā tiek piedāvāti dažādi strausu gaļas ēdieni, bet suvenīru veikaliņā iespējams iegādāties piemiņas lietas – strausu spalvas, olas, u.c.

LINDOS UN SEPTIŅU AVOTU IELEJA

Tikai 55 km no Rodas pilsētas Vidusjūras krastā atrodas Lindos pilsētiņa, kas kādreiz bija viena no nozīmīgākajām Rodas salas pilsētām, bet tagad ir viena no gleznainākajām vietām salā. Majestātiskā Lindos akropole atrodas stāvas kraujas virsotnē, kurai abās pusēs atrodas gleznaini līči ar brīnišķīgām smilšainām pludmalēm. Akropoles galvenais lepnums ir Atēnas tempļa drupas. Akropoles pakājē izvietojies neliels, sniegbalts ciematiņš, kura vēsture sniedzas gandrīz 3500 gadus senā pagātnē. It viss šeit piesaista uzmanību – arhitektūra, šaurās ieliņas, ar mozaīkām klātie celiņi, maju pagalmi. Akropolē var uzkāpt kājām vai jāšus uz ēzelīša. Par Lindos vēsturi jums pastāstīs gids.

Ekskursijas turpinājumā mēs dosimies uz Septiņu avotu ieleju, kur gigantisku platānu ēnā kopā satek septiņi avoti, lai tālāk ietecētu 180 m garā tunelī un visbeidzot nonāktu mākslīgā ezerā. Šķiet, ka tieši šeit atklājas Rodas salas dabas bagātību patiesais krāšņums.

GRIEĶU VAKARS

ai vēlaties uzzināt, kas ir īsti grieķu zemnieku svētki? Tad pievienojieties mums pie īstas grieķu maltītes! Šis vakars norisināsies tipiskā grieķu tavernā, kur varēs nobaudīt tradicionālo grieķu „meze” – vairāku ēdienu kopumu, kas tiek pasniegti pakāpeniski visa vakara gaitā līdz ar lielisku mājas vīnu.

Turklāt visa vakara gaitā jums uzstāsies grieķu dejotāji un muzikanti krāšņos tautas tērpos, kas labprāt iemācīs dejot grieķu dejas arī jums.

KRUĪZS UZ SIMI SALU

Dosimies kopa uz mazo Simi saliņu, kas slavena ar svaigu zivju bagātību! Pirmā apstāšanās notiks pie Panormitis klostera, kur mēs apmeklēsim erceņģeļa Mihaila baznīcu un apskatīsim tur redzamās bizantiešu freskas. Pēc tam turpināsim ceļu uz Jalos pilsētiņu – salas galvaspilsētu ar tās pasakainajām tavernām un veikaliņiem, kuros iespējams iegādāties visdažādākos ar jūru saistītos suvenīrus. Šeit var arī nofotogrāfēties uz klinšainā jūras līča fona. Jums būs laiks pastaigāt pa pilsētu, izdzert tasi īstas grieķu kafijas, izpeldēties un pasauļoties tuvējā līcī.

KRUĪZS PA RODAS AUSTRUMU PIEKRASTI

Ja esat romantiķis un reizē asu izjūtu cienītājs, šī ekskursija ir domāta tieši jums – izbrauciens pa jūru ar buru kuģi. Jūsu acīm pavērsies Rodas austrumu piekraste no jūras puses. Ar paceltām burām mēs dosimies uz priekšu pa Vidusjūras plašumiem. Pirmā apstāšanās vieta ir „Antonija Kvinna” līcis ar tā pārsteidzošo jūras faunu. Tiek nolaists traps un pēc mirkļa jūs jaue sat citā pasaulē, kur valda pavisam citi likumi. Uzmanību īpaši piesaista grota, kuras virsotne it ka iesniedzas debesīs. Pēc kāda laika vēsie dzelmes ūdeņi jāatstāj un jādodas tālāk, tacu šeit ieraudzītais paliek cilvēku atmiņā uz visu mūžu.

NIRŠANA AR AKVALANGU

Vai esat kādreiz domājis par to, kas var līdzināties sajūtām, kas rodas slidot pa Vidusjūras zemūdens pasauli? Tā ir sajūsma, miers un fantastiski skati, ko piedāvā Vidusjūras zemūdens ainavas. Niršana tiek organizēta piekrastes ūdeņos pieredzējuša instruktora pavadībā. Ir iespējams arī iziet apmācības kursus.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2019

Top.LV
Latvijas Reitingi