33 iemesli, lai aizbrauktu uz Rodu

 1. Rodas sala sl īgst ziedos visu vasaru, to ieskauj liedagi un rotā kalni.
 2. Roda, Dodekanesas galvenā sala, atrodas Egejas jūrā, tuvu Turcijas krastam.
 3. Visa Rodas sala ir iekļauta UNESCO pasaules kultūras piemineklu sarakstā.
 4. Septembrī Rodā ir samtainā sezona- silti, bet nav karsti. Vidējā gaisa temperatūra ir 20-25 C, ūdens temperatūra 18-20 C.
 5. Smilšainu liedagu ieskauta, ar labām pārgājienu takām un rosīgu nakts dzīvi, Roda ik gadu piesaista tūkstošiem tūristu.
 6. Pludmales ir brīnišķīgas visapkārt visai salai. Tās visas ir bezmaksas, jāmaksā ir vienīgi par guļamkrēsliem. Austrumkrasta pludmales ir piemērotas peldēšanai, jo jūra tur ir ļoti mierīga. Rietumkrasts ir vējaināks, vairāk piemērots sērfotājiem un citiem ūdenssportiem, bet tas nenozīmē, ka pludmales nav piemērotas peldēšanai.
 7. Rodā loti populara ir riteņbraukšana. Te jūs atradīsiet daudzas velonomas, kur var izīrēt velosipēdus gan vienai dienai, gan nedēļai. Dzīvojot viesnīcā Doreta Beach, velosipēdi bus pieejami bez maksas.
 8. Rodas nosaukums dots par godu nimfai Rodai un rozei, jo tās skaistums lidzinās rozes ziedam.
 9. Pēc leģendas Rodu radījis saules dievs Hēlijs kā savu mitnes vietu un padarījis to par burvīgāko salu Egejas jūrā.
 10. Cita leģenda vēsta, ka sala radusies Hēlija un nimfas Rodas mīlas savienībā. Viņiem bijuši 7 dēli un 1 meita, bet mazbērnus saukuši- Kamiros, Ialysos un Lindos, kas katrs dibinājuši savu pilsētu šajā salā.
 11. Rodas pilsēta lepojas ar 2400 gadu garu vēsturi un faktu, ka tā ir pirmā pilsēta, kas celta pēc pilsētas plāna, ievērojot perpendikulāra plānojuma principu.
 12. Rodas vēsturiskā osta tagad saucas Mandraki, un tiek uzskatits, ka tieši te atradies Rodas koloss- viens no 7 pasaules brīnumiem.
 13. Celojumā vesturē ievedīs Rodosa viduslaiku vecpilsēta, kas uzplaukumu piedzīvoja bruņinieku laikos un ir Sv.Jāņa bruņinieku varenības simbols- ar vaļņiem un 11 vārtiem, 14.gs celtnēm Bruninieku ielā, Lielmestru pili, Bruņinieku hospitāli.
 14. Lielmestru pils ir cietoksnis cietoksnī, kas kalpoja par mītnes vietu 19 Rodas lielmestriem. Te apskatāmas vairākas nenovertējamas mozaīkas, tostarp arī grīdas mozaīka, kuras centralais objekts ir medūzas Gorgonas čūskām vītā galva, slavenas Lāokoontas skulptūras kopija un izstādes- “Viduslaiku Roda” un “Senā Roda”.
 15. Bruņinieku hospitālī iekārtots Arheoloģijas muzejs, kurā izstādīta plaša senlietu kolekcija.
 16. Rodas pilsētas Jaunais tirgus, Nea Angora- slegtais tirgus ar mauritāniskiem kupoliem, ļaužu pilniem veikaliniem, pārtikas preču stendiem, kafejniciņam.
 17. Lindas pilsēta- Rodas salas lepnums, lieliski saglabajusies viduslaiku pilsēta ar šaurām bruģētām ieliņām un balti krāsotām mājām.
 18. Lindā apskatāmi Senās Grieķijas kultūras pieminekļi- doriskais Afrodītes templis, stoa ar 42 kolonnām, amfiteātra drupas, bet akropole slejas pār pilsētu uz stāvas kraujas 125 metru augstumā
 19. Iālisa pilsētiņā, kas nosaukta Hēlija mazdēla vārdā, vērts redzēt tempļu atliekas senajā akropolē.
 20. Kamirā var aplūkot labi saglabājušos doriešu labi apdzīvotu vietu, kas veselu gadu tūkstoti bija paslēpusies skatam zem priežu saknēm līdz to 19.gs uzgāja arheologi. Kamirā ir drupas no doriska tempļa, Hēlija altāra, pirtīm un cisternas, kas apgādāja pilsētu ar ūdeni.
 21. Apskates vērti ir Senās Grieķijas tempļi Zevam, Apollonam, Atēnai, Afrodītei, amfiteātri, viens no kuriem restaurēts, stoa, stadions, senās pilsētas Kamiros pamati un Lindosas akropole 370m virs gaišzilās Egejas jūras!
 22. Īpašus iespaidus gūsiet apmeklējot kādu no 52 ciemiem, kas saglabājuši tradicionālo grieķu zemnieku dzīvesveidu.
 23. Symi salu, kas ērti apskatāma, izbraucot vienas dienas kruīzā, īpašu dara Ponormitis klosteris un vairāk kā 365 baznīcas un kapelas.
 24. Cipresēm un priedēm apaugusais Filerimos kalns ir viens no skaistākajiem Rodā. Te atrodas Filerimo klosteris- svētvieta, kuras 2000 gadu garajā vēsturē savas pēdas ir atstājuši feniķiešu, bizantiešu un kristiešu kultūras.
 25. Taureņu ieleja, jeb Petaloudes ir šaura, zaļa ieleja, ko šķērso daudzi koka tiltiņi, kur tūkstošiem tauriņi noklājuši ielejas kokus un klintis, nokrāsojot tos dažādās krāsās.
 26. Monolitos ciemam un 15.gs. neieņemamajam cietoksnim, vārdu devusi 235 m augsta klints, no kuras paveras plašs skats, bet kraujais kritums liek aizrauties elpai.
 27. Senajā Kaskinu ciematā skatāmas tradicionālās Rodas mājas ar oļu mozaīku grīdām un pagalmiem.
 28. Kalnu ciematiņš Siana slavens kļuvis ar savu medu un dzērienu souma, ko var nobaudīt ceļmalas krodziņos.
 29. Laba vieta, kur ieturēt pusdienas ir zvejnieku ciemats Skala Kameirou.
 30. Salas populārākais kūrorts Faliraki atrodas salas austrumu piekrastē. To raksturo garas smilšu pludmales, dinamiska naktsdzīve, no izklaidēm iespaidīgākas ir gumijlekšana un čūsku mājas apmeklejums.
 31. Nūdisti ir iecienījuši zemesragu, kas ietiecas Sv.Pāvila līcī- idilliskā gandrīz noslēgtā, debesszila ūdens “bļodā”.
 32. Populārākie Rodas suvenīri ir rokām austie audumi, izšūtie galdauti un mākslas priekšmeti.
 33. Rodā noteikti jānogaršo vietējais vīns no Cair vīndarītavas, ugunīgais souma- vīnogu degvīns un vietējais virtuves lieliskā dažādība.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi