Interesantas vietas Portugālē

Uz kurieni doties, ar ko nodarboties.

Ūdens un tematiskie parki.

Slide&Splash akvaparks.

Reģiona, pats lielākais akvaparks atrodas 8 km no Praija da Rošas, Lagoas pilsētā. Parks ir atvērts no maija līdz oktobrim. Šinī parkā ir gan melnais caurums, gan kamikadze. Dabīgi ka ir arī mierīgas izklaides - dažādi ūdens kalniņi un baseini. Biļetes cena pieaugušajiem – 12.50 eiro un bērniem 8.25 eiro. Uz parku ir organizēta autobusu satiksme, gan no Praija da Rošas, gan no Karvojeiro (bezmaksas ja vietas tiks rezervētas pa telefonu iepriekš) skatīties http://www.slidesplash.com

Aqualand – The Big One akvaparks.

Otrais pēc lieluma reģionā, akvaparks atrodas Armako de Peras, apmēram, 24 km no Praija de Rošas. Parks ir atvērts katru dienu no 2 maija līdz 23 septembrim, no plkst 10.00 līdz 18.00. Šeit ir daudz atrakciju gan priekš pieaugušajiem, gan priekš bērniem, priekš asu izjūtu cienītājiem un ari mierīgas atpūtas mīļotajiem. Pieaugušo biļetes cena 16.50 eiro, un bērniem 13.25 eiro. Uz parku ir organizēta autobusu satiksme, gan no Praija da Rošas, gan no Karvojeiro (maksa, apmēram 3 eiro). Skatīties http://www.bigone-waterpark.com

Zoomarine

Albufeiras tuvumā atrodas liels jūras tematikas parks, kur ir uz ko paskatīties, gan bērniem, gan pieaugušajiem. Parkā notiek delfīnu, roņu, jūras lauvu un papagaiļu priekšnesumi. Šeit ir iespēja papeldēties kopā ar delfīniem, instrruktora uzraudzībā ( sākot no 8 gadu vecuma, un ir nepieciešams mācēt peldēt). Parkā atrodas liels tropiskais akvārijs, kinoteātris ar specefektiem, karuseļi, spēļu laukumi, baseini un kafejnīcas. Biļetes cena pieagušajiem 18.90 eiro un bērniem no 5-10 gadi 11.30 eiro. Skatīties http://www.zoomarine.com

Algarves interesantās vietas

Albufeira.

Kādreiz bija maziņš zvejnieku ciematiņš, šodien Albufeira ir pati populārākā un lielākā kurorta pilsēta Algarvē. Galvenais tūristu pievilkšanas magnēts ir zilā vecpilsēta, kas par laimi , ir saglabājis savu tradicionālo izskatu – maziņas baltas mājiņas kalnos un šauras līkumotas pilsētu ieliņas, kas ved uz pludmali. Vecpilsētā, kur blakus mūsdienīgiem pabiem un bāriem, atrodas maziņas vietējās kafejnīcas, kur pie kafijas tases pulcējas vietējie iedzīvotaji lai atpūstos.

Alvora.

Maziņš zvejnieku ciematiņš, 5 km no Praija de Rošas, šodien tāpat ir populārs kurorts, bet vecpilsēta ar dažādu krāsu mājām un šaurajām ieliņām, kas ir izliktas no akmeņiem, rada iepriekšējo laiku iespaidu. Ciemats ir pazīstams ar labiem zivju restorāniem. Brīnišķīga vieta, lai pamielotos ar svaigām zivīm un izbaudītu vasaras vakarus.

Silvesa.

Silvesa – pilsēta- 11. gs mauru cietoksnis, kuras lielākā daļa bija izpostīta 1755 gadā, lielas zemestrīces laikā, taču cietokšna drupas vēl joprojām stāv pilsētas centrā un mūsdienās ir pārvērstas par muzeju. Kalna nogāzē, ap cietoksni, ir saglabājusies skaistā vecpilsēta ar baltajām mājām un šaurajām ieliņām. Paņemiet tasīti kafijas un sajūtiet pagātnes dvašu, mājīgajās ieliņu kafejnīcās.

Lagosa.

Algarves pilsētas rietumu daļā atrodas viena no visinteresantākajām vietām, priekš vēstures mīļotājiem. Visupirms jau tā ir saistīta ar 14-15 gs. Zemju atklājējiem un princi Henriku, kas uzsāka valsts koloniālo politiku. Viņš pavēlēja šeit uzbūvēt lielāko daļu no kuģiem, kas izgāja peldējumā, uzsāka dažādas ekspedīcijas pēc atklājumiem, un beigās atklāja, šeit pirmo Eiropā vergu tirgu. Lielākā daļa vēsturiskās pilsētas tika sagrauta 1755 gada zemestrīces laikā, kas izpostīja visu Dienvidu Portugāli. 16.gs. vecākās celtnes ir renuētas: Santa Marijas baznīca, un, baznīca kas saglabājusies zemestrīces laikā, Santo Antonio baznīca. Mūsdienās Lagosa ir noformēta, kā kūrorta pilsētiņa, ar mājīgu atmosfēru, kurai tiek pievienota brīnišķīga jahtu osta, plaša pludmaļu promināde un bezgala daudz kafejnīcu un bāru.

Portimao.

Portimao (2.5 km no Praija de Rošas) otrais pēc Algarves ievērjomākais centrs, kur ir izvietoti lābakie apkaimē veikali un daudzums labu jūras velšu restorānu. Var uzskatīt, ka šī ir viena no labākajām vietām, kur var nogaršot grill-sardīnes. Galvenā tirgošanās iela Rua do Komercio beidzas ar lielu laukumu, kur katra mēnēša pirmajā pirmdienā notiek viens no vislielākajiem tirgiem Algarvē. Tāpat uzmanības cienīga ir viena no pilsētas vecākajām celtnēm, 15 gs. baznīca, kas tika pabeigta celt 18 gs. un vecajā konservu fabrikā tika izveidots pilsētas muzejs, kur notiek dažādas izstādes. No Portimao ostas atpeld turistiskie, paredzētie priekš zvejas, un dažādi izklaides kuģi. Pilsēta atrodas Arade upes krastā, kuras līcī Praija de Rošā ir dibināta liela jahtu osta.

Sargesa cietoksnis (Fortaleza de Sarges).

Sargesa cietoksnis atrodas tāda paša nosaukuma pilsētas tuvumā, ar neaizmirstamu pilsētas izvietojumu – atrodas uz klints 60 metrus virs jūras. Jūras tālbraucējs Henriks nodibināja šeit centru 15 gadsimtā, šeit pētija un mācijās navigāciju, astronomiju un karšu zīmēšanu. Tiek uzskatīts, ka centrs atradās mūsdienu Fortalezas cietokšņa vietā. Starp daudziem mācekļiem, bija tādas pazīstamas personas kā Magaleas, Vasko da Gama u.t.t. Cietoksnis ir atvērts apmeklējumiem kāmuzejs katru dienu.

Tavira.

Šis regions – viena no visskaistākajām arhitektūras pilsētām atrodas Algarves austrumu daļā, Gilao upes krastā. Caur pilsētu tek upe, daudz baznīcu un 18 gs. renuvētās mājas, rada neaizmirstamu romantisku noskaņu. Tairas tuvumā, atrodas pludmales sala Ilha da Tavira ar zeltainām smiltīm, kas ir kļuvusi par iemīļotu vietu gan priekš vietējajiem iedzīvotājiem, tāpat arī priekš tūristiem. No pilsētas uz salu ir nodibināta prāmju satiksme. Viena no pilsētām ar savdabīgu arhitektūru Algarves austrumu daļā.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2019

Top.LV
Latvijas Reitingi