Ekskursijas Lisabonā un tās apkārtne

Lisabonas apskates ekskursija.

Iepazīšanas ar pilsētas vēsturisko centru, kurš saglabājis veco laiku arhitektūru un tirdzniecības atmosfēru (Baixa, Rossio). Pilsētas centrs – Baixa un Praca do Rossio ir vienīgie viduslaiku Lisabonas simboli, kam izdevies palikt neskartiem pēc 1755. gada zemestrīces. Sv. Georgija skatupunkta apmeklējums, no kura paverasa brīnišķīgs skats uz Lisabonu. Pastaiga pa viduslaiku stilā būvētiem kvartāliem (Alfama kvartāls). Ekskursijas turpinājums Lisabonā: piemineklis lielajiem portugāļu jūrasbraucējiem – atklājējiem, Belem tornis (būves pamatfunkcija ir cietoksnis, taču mūsdienās tas ir kļuvis par populāru tūristu apskates objektu) un Žeronīma (Jeronimos) klosteri (izcili arhitektūras paraugi, iekļauti UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā). Navigācijas instrumenti, kuģu detaļas, Indijas flora un fauna — Portugālē neredzētu augļu un ziedu vītnes un, galvenais, ziloņi — tas viss atrodams Žeronīma iekšējā un ārējā apdarē. Dienas noslēgumā piedāvājam nogaršot tradicionālo Portugāles kūku „Pastel de Nata” (kārtaina groziņa ar olu – saldkrējuma krēmu).

Kaškaiša – Cabo da Roca – Sintra – Mafra.

Kaškaiša ir slavena Eiropas kūrvieta, kas atrodas 30 km attālumā no Lisabonas, Atlantijas okeāna krastā. Pilsētā ir daudz tekstilizstrādājumu veikalu: tekstils, apavi, suvenīri. Rajons slavens ar izklaides objektiem (restorāni, bāri, diskotēkas) un brīnišķīgām pludmalēm.

Rokas rags (Cabo da Roca) ir valsts galējais rietumu punkts Atlantijas okeāna krastā, kur beidzas Eiropa. Kā teica slavens Portugāļu rakstnieks: „Vieta, kur beidzas zeme un sākas okeāns”. Sintra ir kādreizējā Portugāles karaļu atpūtas vieta, kur atrodas Pena pils. Sintra ir neliela pilsētiņa kalnos, eikaliptu un ciedru ieleju vidū. Iekļauta UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Pasaulslavenais rakstinieks Lords Bairons to nodēvējis par „Krāšņo Ēdeni”.

Mafra ir XVIII gs. celta pils – cietoksnis, kas tiek uzskatīta par lielāko baznīcas celtni Portugālē. Karaļpils, milzīga bibliotēka, baznīca un muzejs.

Fatima – Batalja – Alkobasa – Obiduša.

Fatimas pilsēta ir viens no galvenajiem katoliskās pasaules svētceļojumu galamērķiem, kur 1917.gadā, saskaņā ar leģendu, trim ganiem parādījusies Jaunava Marija. Ievērojamas vietas: bazilika

un Capelinha das Aparicoes (Svētās Jaunavas bazilika).

Batalja – Portugāles ievērojamākā gotiskā celtne Santa Maria da Vitoria klosteris (?IV – XVI gs.). Franču, angļu gotikas un Manuela stilu sajaukums. Par godu uzvarai pār Spāniju neatkarības cīņās, Portugālē tika dibināts šis klosteris. Klosterī ir panteons karos kritušajiem tēvzemes dēliem: senlaicīgas telpas pustumšajās velvēs blāvi liesmo mūžīgā uguns un miera stājā sastingusi stāv godasardze.

Alkobasa ir viduslaiku abatija. Klostera bazilikā atrodas Burgundijas dinastijas ģimenes kapenes. Pedru un Ineses sarkofāgi Alkobasas klostera bazilikā ir novietoti ar kājgali viens otram pretī, lai Pastarā dienā abi mīlētāji varētu drīzāk satikties. Pēc izskata ļoti atturīgā Alkobasas abatija ir būvēta agrīnās gotikas stilā ar vēlāku laiku baroka piebūvēm. Obiduša ir gleznaina pilsēta, kuru mēdz saukt par viduslaiku pieminekli. Pilsētu ieskauj augsta, balti krāsota akmens mūra siena un puķēm rotātas ieliņas. Pilsēta saista tūristus ar neskaitāmiem suvenīru veikaliņiem.

Setubal – Evora.

Setubal ir zvejnieku ciemats kalnu nogāzē, no kuras pavēras apbrīnojamas ainavas. Sena pils un baznīca. Interesantākās vietas – muzejs, Jesus un Sao Joao, Sao Domingos, Boa Hora, Santa Maria da Graca, Sao Julio baznīcas.

Evora ir pilsēta - muzejs, kuru dibinājuši romieši. Tajā ir vienīgais romiešu laika dievnams Portugālē. Starp 30 baznīcām ir viens īpašs templis, izveidots no cilvēku kauliem un galvaskausiem. Romiešu templis, kas atrodas netālu no Katedrāles, lepojas ar lielisku Sakrālās mākslas muzeju (romānika – gotika). Evora – vairāk nekā 2000 gadu sena pilsēta, kas iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

Lisabona: Okeanārijs – Kariešu muzejs – Zoodārzs.

Lisabonas Okeanārijs ir iekārtots Nacionālās parka teritorijā. Vieta, kur notika izstāde „Expo-98”, kas bija veltīta Pasaules okeānam. Grandiozai svētku pasākumi tiek organizēti ultramodernajā izstāžu un koncertu hallē. Garām parka teritoriju izveidots virvju ceļš – ļoti ērts apkārtnes vērošanai un Vasco da Gama tilts, kurš ir garākais Eiropā – 17,2 km. Okeanārijā skatāmas neskaitāmu sugu zivis. Parkas teritorijā atrodas arī Kariešu muzejs. Tā ir XVII – XIX gs. karalisko kariešu izstāde.

Lisabonas zoodārzs ir viens no labākajiem Eiropā. Šeit mājo daudz eksotisku dzīvnieku: žirafes, nīlzirgi, degunradži, krokodili, kamieļi, dažādi pērtiķi u.c. Šeit strādā kafejnīcas un restorāni, suvenīru un rotaļlietu tirgotavas.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2019

Top.LV
Latvijas Reitingi