Par Meksiku

MEKSIKA - tā ir valsts, kas ir vienreizēji bagāta ar dažādām tūrisma vietām un pilna ar ģeogrāfiskiem un sociāliem kontrastiem. Jūs redzēsiet lielas pilsētas ar debesskrāpjiem un mazas, provinciālas pilsētiņas, iespaidīgas, seno civilizāciju, paliekas, kā arī musdienīgas arhitektūras celtnes, ar sauli pārpildītas pludmales un, ar sniegu noklātos vulkānus, neticami zeltainas tuksneša smiltis un valguma pilnos mūžzaļos mežus...Ļoti parsteidz dzīvnieku pasaules dažādība, klimatiskie apstākļi, kā arī kultūras un kulinārās tradīcijas. Nav iespējams uzskaitīt visas šīs burvīgās valsts bagātības.

Informācija par valsti « Meksika

Meksikas platība - 1,96 milj. kv. km. Iedzīvotāji - 86 milj. cilvēku.
Meksika - pati lielākā, spāņu valodā runājošā valsts, pasaulē. Citas valodas - nauatlu, maiju, otomi, sapoteka u.c. Indijas pagātnes ietekme šeit ir jūtama ik uz soļa. Valsts nosaukums radies no acteku varenā dieva - Meksitli vārda.

Daba un klimats.
Puse valsts teritorijas atrodās 1000 metri virs jūras līmeņa, atrodās starp Atlantijas un Kluso okeānu, pārsvarā dominē kalnainais reljefs. Meksika ir izvietota tropu un subtropu platuma grādos, tāpēc tur vienmēr ir vasara.
Augstienēs un zemienēs vidējā mēneša temperatūra ir ļoti augsta: no 21-25 C janvārī (Kalifornijas līča rajonā 2-4C grādus zemāka) līdz 27-28C grādiem julijā. Kalnos attiecīgi no 12-14 līdz 16-20C grādiem. Vidējā diennakts temperatūra Meksikas pilsētā janvarī 11,6C grādi, maijā 17, 4C grādi.

Vīzas.
Obligātas kā Latvijas pilsoņiem, tā arī nepilsoņiem, izsniedz Meksikas konsulāts Stokholmā.

Valūta.
Naudas vienība - peso, apgrozībā ir 10, 20, 50, 100, 200 un 500 peso banknotes un monētas. Izdevīgāk mainīt valūtu ir ielu maiņas punktos (katru dienu no 8.30 līdz 18.00) un bankās (no pirmdienas līdz piektdienai no 9.00 līdz 15.00).
Apmaksai tiek pieņemtas arī kredītkartes (American Express, Visa un citas)

Elektrība.
Spriegums tīklā ir 110 volti.

Tējas nauda.
Restorānos parasti pieņemts atstāt dzeramnaudu no 10% līdz 15% no kopējās summas. Nesējiem dod no 1 līdz 2 dolāriem, atkarībā no bagāžas daudzuma.

Laiks.
Meksikas laiks no Rīgas laika atpaliek par 8 stundām.

Ūdens.
Lai gan krāna ūdens Meksikā skaitās dzerams, ieteicams labāk dzert attīrītu ūdeni no pudelēm, kuras tiek pārdotas veikalos.

Mehiko-Meksikas galvaspilsēta, pati lielākā pilsēta uz Zemes. Šeit brīnumainā harmonijā sadzīvo trīs kultūras: pirmsspāņu, koloniālā un mūsdienīgā. Šajā pilsētā Jūs varēsiet atrast visu - kaut ko no mākslas, gastranomijas, kā arī no sporta, interesantām vietām un izklaidēm. Mehiko ir bagāta ar daudzām arhioloģiskām un vēsturiskām vietām, kuras ir iespējams apmeklēt. Viena no interesantākajām vietām - pilsētas vēsturiskais centrs, uzcelts tajā pašā vietā, kur atradās senais Tenočitlan. Centrālais Sokalo laukums ir otrais lielākais pasaulē, bet Katedrāle, kas tur atrodās, ir lielākā Latīņamerikā. No vienas laukuma puses paceļas Nacionalā pils.Pilsētas ziemeļu pusē atrodas Tlaļteloļko, kur Triju Kultūru Laukums apvieno sevī celtnes ar acteku, kolonialās un mūsdienīgās kultūras paraugiem. Mehiko ir daudz muzeju (Antrapoloģijas un Vēstures, Mūsdienu Mākslas, Vēsturiskais utt.), teātru, kā arī daudz restorānu un krāsainu dabas stūrīšu, piemēram, Sočimiļko, kur var papeldēt ar tradicionālajiem "činampas" pa gleznainiem kanāliem, izmēģināt meksikāņu nacionālo virtuvi un apmeklēt unikālo ziedu tirgu. Turklāt, 60 km no Mehiko pilsētas atrodās diženās arheoloģiskās drupas Teotiukan (500 gadi p.m.ē. - 700 gadi p.m.ē.), kā arī, pēc izmēriem iespaidīgās, Saules un Mēness piramīdas.

Tasko.
Divu ar pus stundu brauciena attālumā no Mehiko, starp kalniem un ūdenskritumiem, kā sastingusi atrodās gleznainā koloniālā pilsēta Tasko. Šī pilsēta tika uzcelta uz sudraba raktuvēm, tās prasmīgie meistari turpina izgatavot neticamus izstrādājumus no šī metāla. Svetās Priskas dievnams, kurš atrodās šajā pilsētā, ir slavens ar savu izsmalcināto arhitektūras stilu un skaitās viens no skaistākajiem dievnamiem visā Meksikā. Patīkami pastaigāties pa lielajām gleznainajām ielām, kur pārdošanai ir izlikti vietējo meistaru darbi, un izbaudīt maigo klimatu un turienes skaistās ainavas.

Akapulko.
Informācija par valsti « MeksikaŠī skaistā osta ir izvietota 418 km attālumā no Mehiko pilsētas un ir viena no svarīgākajiem tūrisma centriem. Viena no tās labajām īpašībām ir, ka tur visu gadu ir siltais klimats. Akapulko vienmēr ir atšķīries ar skaistajām pludmalēm un pasakainajiem skatiem uz līci. Tūristi brauc no visas pasaules, lai redzētu slaveno uzvedumu "La Quebrada", kad no gleznainās 50 m augstās akmens kraujas, vietējie drosmīgie lēcēji metās bangojošajos piekrastes viļņos. Izņemot jūru un skaistās ainavas, Akapulko Jūs atradīsiet daudz sporta izklaides, nakts centrus, diskotēkas, restorānus un veikalus.

Merida.
Jukatan štata galvaspilsēta - koloniālā pilsēta Merida- tā atrodas Jukatan pussalā ziemeļ-rietumos. Šī plsēta tika dibināta XVI gs., maiju senās pilsētas - Tiho vietā. Šeit ir mierīga, provinciāla atmosfēra, no dažādām pusēm var dzirdēt tradicionālā mūzikas instrumenta "marimba" skaņas. Starp visinteresantākajām vietām pilsētā ir Antrapoloģiskais muzejs, Valdības pils, Monteho Māja un Prospekts ar senām un krāšņām rezidencēm franču stilā un Kultūras Pils. Centrālais tirgus arī ir viena no ievērojamākajām vietām pilsētas apmeklētajiem. Iespaido tā daudzveidība: garšvielas, gaļas produkti, tropiskie augļi, slavenie jukatanas šūpuļtīkli, ar košām krāsām izšūtas šī štata nacionālās kleitas, suvenīri utt. Turklāt Meridā ir daudz restorāniņu, kur var nobaudīt dažādus un ļoti garšīgus Jukatan štata ēdienus. Dažus km no Meridas atrodās daudz skaistu dabas stūrīšu, arheoloģiskās zonas, kas saistītas ar maiju kultūru un koloniālās arhitektūras pieminekļi.

Kankūna.
Neskatoties uz to, ka šī ir pavisam jauna pilsēta, tā jau ir pārtapusi par vienu no slavenākajiem kūrortiem pasaulē. Kankūnā ir vairāk kā divsimt dažādu kategoriju viesnīcas. Kankūna dalās divās daļās: viena (pilsētas Centrs) atrodās uz kontinenta, otra (viesnīcu Zona) izvietota uz zemes mēles, kas savienota ar kontinentu ar diviem tiltiņiem un nodalīta no tā ar Ničupte ezeru. Pa visu viesnīcu Zonu ir izvietotas lieliskas pludmales no sniegbaltām, vienmēr vēsajām smiltīm, kuras apskalo Karību jūras dzidrais ūdens. Gar visu Kintana Roo štata piekrasti, kur atrodas Kankūna, stiepjās otrais pasaulē lielākais Lielais Koraļļu Rifs.

Maija.
Krāsaino zivju un lielisko zemūdens ainavu bagātība ar koraļļiem pievilina šeit aizrautīgos zemūdens peldēšanas cienītājus, no visas pasaules. Taču tā ir tikai viena no šā daudzveidīgā kurorta pusēm. Interesantu arheoloģisko zonu bagātība, ko saglabājuši senie maiji no Kankūnas (Čičen Ica, Tulum, Koba u.c.), atļauj valts mīļotājiem saskarties ar lieliskās un noslēpumainās pasaules mantojumu, kurā dzīvoja maiju ciltis. Nemaz nerunājot par Jukatan pussalas īpatnībām, uz kuras atrodās Kankūna, kur var iegrimt džungļos, iepazīties ar dzīvniekiem un putniem, apmeklēt gleznainās alas un "senotes" (tikai šai pussalai raksturīgi ūdens veidojumi).
Turklāt, Kankūnas viesu rīcībā būs liela restorānu izvēle ar dažādiem internacionāliem un vietējiem ēdieniem, diskotēkas, komerciālie centri, veikali ar suvenīriem un daudzveidīgās sporta un ūdens izklaides.

Jukatan pussalas arheoloģiskās zonas:
Čičen-Ica. Šī, visā pasaulē pazīstamā arheoloģiskā zona ir viens no galvenajiem maiju kultūras centriem, atrodas 205 km no Kankūnas pilsētas, Jukatan štata kaimiņos. Vieni no galvenajiem un iespaidīgākajiem Čičen-Icas celtnēm: Kukuļkana piramīdas, Bumbas Spēļu vieta, Karavīru māja ar Tūkstošs kollonu kompleksu, Abservatorija, Priesteru Māja un Svētā Aka, kas tika izmantota reliģiozām ceremonijām un upurēšanai. Šis unikālais arheoloģijas komplekss ir maiju kultūras varenības dzīvs piemērs, to dziļās zināšanas matemātikā, astranomijā, medicīnā un arhitektūrā.

Tulum.
Atrodās 131 km no Kankūnas, uz dienvidu pusi un skaitās svarīgākais senā perioda maiju kultūras piemineklis. Kaut arī viss komplekss nav liels, taču ļoti interesants. Šī gleznainā vieta atrodas Karību jūras krastā, no vienas puses to sargā aizainais krasts un korraļļu rifi, bet no parējām trijām pusēm - mūra siena.

Koba.
Interesantākā vieta, kura savā laikā skaitījās viena no lielākajiem reliģiozajiem un komerciālajiem centriem, tā atrodās apmēram 167 km no Kankūnas. Lai gan šis komplekss pēc sava lieluma ievērojami parsniedz Čičen-Ica (Kobas laukums ir vairāk kā 70 km), tas ir uzstadīts tikai daļēji un lielākā daļa celtņu, kā iepriekš, aizauguši ar džungļiem. Tas, šai vietai piešķir īpašu skaistumu, turklāt Kobas teritorijā atrodās vairāki ezeri.

Dabas rezervuāri:
Škaret. Tas ir dabas paradīzes stūrtis, kas atrodas 72 km no Kankūnas, savā laikā tā bija viena no maiju tautas svētākajām vietām un ostām. Tagad uz šīs teritorijas atrodas lieliskais eko-arheoloģiskais parks, kur var sastapt tik daudz ko interesantu: pazemes upes, kurās var arī peldēties, īpatnējas formas jūras līči un ezeri, tropiskais akvārijs, muzejs, maiju pilsētiņa, uz kuru ved līkumota pazemes eja, salas ar jaguāriem un pumām, dārzs ar taureņiem, zooloģiskais dārzs ar tropiskiem putniem, botāniskais dārzs un daudz kas cits. Turklāt, parka teritorijā ir daži restorāni, pludmales un ģērbtuves ar dušām un mantu glabašanas kamerām.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2019

Top.LV
Latvijas Reitingi