Ekskursijas Penangas salā

Džodžtauna – Penangas pilsētas tūre (Penang city tour)

Ekskursijas sākums: 09:00.
Ekskursijas ilgums: 4 stundas.

Salas galvaspilsētas Džordžtaunas apskates ekskursija, iepazīstot slavenākās vietas. Atklājiet kultūru daudzveidību, kuras šeit harmoniski sadzīvo līdzās. Nozīmīgākie objekti: Cornwallis cietoksnis vietā, kur krastā izcēlās britu flote kapteiņa Francis Light vadībā. Maz gan saglabājies no agrākajām būvēm... Weld Quay – ieliņa, kas ved gar krastu, piestātne, uz ūdens celtie namiņi. Khoo Kong Si klana nams ar lielisku ķīniešu arhitektūras paraugu – koka jumtu. Šī ekstravagantā ēka daļēji ir templis, daļēji tikšanās vieta ķīniešu valodā runājošajiem klana jeb ģimenes pārstāvjiem. Harmonijas iela ievērojama ar četriem tempļiem, kuri atrodas viens otram blakus – Žēlsirdības dievietei celtais senākais ķīniešu templis Penangā, Sri Mariamman – hindu templis ar košām ziedu skulptūrām un gulbjiem, kapteiņa Kelinga mošeja – vecākā Penangā un Sv. Georga baznīca. Penangas muzejs un mākslas galerija. Muzejā skatāmas dažādas piemiņas lietas – rikšas, avīžu izgriezumi, fotogrāfijas un daudzi citi priekšmetiņi.

Penangas salas tūre (Penang island tour)

Ekskursijas sākums: 09:00.
Ekskursijas ilgums: 4 stundas.

Iepazīstiet austrumu pērli Penangu, sākot no smilšainajām pludmalēm līdz savdabīgajiem laukiem un nostaļģiskajai Džordžtaunai. Lielpilsētā aizraujošā salikumā apvienojas labākais no austrumiem un rietumiem, skatāmas senas ēkas no dažādiem vēstures periodiem un dažādu ārzemnieku ietekmi.

Galvenie pieturas punkti ekskursijas laikā: Batu Ferringhi – portugāļu Klints – kūrorta rajons ar kūrortviesnīcām. Teluk Bahang – gleznains zvejnieku ciemats ar klusu un mierīgu dzīvesstilu. Pa ceļam pietura batikas fabrikā, lai iepazītos ar batikošanas procesu. Snake Temple – Čūskas templis celts 1850.gadā Chor Soo Kong dievībai. Penang Bridge – dzelzs tilts, kas savieno Penang salu ar Malakas pussalu, celts 1988.gadā. Tas ir 13,50 km garš un ir viens no garākajiem Āzijā. Juvelierfabrikas apmeklējums, iepazīšanās ar ražošanas procesu. Redzēsiet kvalificētu meistaru darbu sarežģītajā zelata, platīna un dārgakmeņu apstrādē.

Penangas kalna un tempļa tūre (Penang hill & temple tour)

Ekskursijas sākums: 15:00.
Ekskursijas ilgums: 4 stundas.
Cenā iekļautas vakariņas.

Tūre uz Penangas kalnu un lielāko templi Malaizijā – Kek Lok Si. Ekskursijas laikā baudīsiet 30 minūšu braucienu ar funikulieri, paceļoties vairāk kā 800 m augstumā virs jūras līmeņa. Pa ceļam – daudzveidīga augu valsts un aizraujošs skats no virsotnes. Kek Lok Si templis pasludināts par Augstākās laimes templi – viens no lielākajiem visā Dienvidaustrumu Āzijā. Tajiešu, ķīniešu un birmiešu ietekme jūtama 7-stāvu pagodā ar 30 m augstu Budas statuju. Ilgdzīvotāju bruņurupuču dīķis – simtiem bruņurupuču mājvieta.

Penangas garšvielas un augļi (spices & fruits of Penang)

Ekskursijas sākums: 09:00.
Ekskursijas ilgums: 4 stundas.

Brauciens caur Batu Ferringhi uz Teluk Bahang. Mežā iepazīšanās ar daudziem un dažādiem unikāliem Penangas augiem un dzīvniekiem. Nozīmīgākās apskates vietas: Teluk Bahang – ciemats salas ziemeļu daļā ar klusu, mierīgu dzīvesveidu, ko īpaši izjūt iebraucēji. Tropisko garšvielu dārzs – privāts agrotūrisma projekts, ko atbalsta Penangas štata valdība. Šeit savākti vairāk kā 500 vietējo un introducēto augu sugu no Malaizijas un visas pasaules. Tropisko augļu ferma veidota “zaļā mantojuma” aizsardzībai. 25 akru lielā tropisko augļu audzētavā skatāmi 200 tropu un subtropu augļi, lai mocītu cilvēku garšas receptorus. Tie ne tikai pievilcīgi izskatās, bet ir arī bagāti ar vitamīniem un minerāliem. Ekskursijas beigās – augļu degustācija.

Penangas mantojums – velorikšas tūre (Penang heritage & trishaw tour)

Ekskursijas sākums: 14:00.
Ekskursijas ilgums: 4 stundas.
Cenā iekļauta tējas dzeršana.

Mierīga un nesteidzīga Džordžtaunas apskate ar velorikšu. Atklāsiet multikulturālo pilsētas iedzīvotāju dzīvesveidu. Apskates vietas: Fort Cornwallis – sākotnējo koka būvi 1804.gadā pārveidoja ieslodzītie. Tā ir vēsturiskā sera Francis Light apmetnes vieta 1786. Weld Quay namiņi uz ūdens veidoti kopš 19.gadsimta, bet liekas, nekādas pārmaiņas tos neskar. Khoo Kong Si klana nams ar lielisku ķīniešu arhitektūras paraugu – koka jumtu. Šī ekstravagantā ēka daļēji ir templis, daļēji tikšanās vieta ķīniešu valodā runājošajiem klana jeb ģimenes pārstāvjiem. Harmonijas iela ievērojama ar četriem tempļiem, kuri atrodas viens otram blakus – Žēlsirdības dievietei senākais ķīniešu templis Penangā, Sri Mariamman – hindu templis ar košām ziedu skulptūrām un gulbjiem, kapteiņa Kelinga mošeja – vecākā Penangā un Sv. Georga baznīca. Milzīga dažādība uz vienas ielas. Peranakan savrupnams celts 19.gs.beigās, atgādina aizraujošo vēsturi un dzīves stilu. E&O viesnīca – klasiska angļu tējas baudīšana koloniālā viesnīcā.

Penanga ar velorikšu (discover Penang by trishaw)

Ekskursijas sākums: 09:00.
Ekskursijas ilgums: 3 stundas.

Mierīga un nesteidzīga Džordžtaunas apskate ar velorikšu. Atklāsiet multikulturālo pilsētas iedzīvotāju dzīvesveidu. Apskates vietas: Fort Cornwallis – sākotnējo koka būvi 1804.gadā pārveidoja ieslodzītie. Tā ir vēsturiskā sera Francis Light apmetnes vieta 1786. Weld Quay namiņi uz ūdens veidoti kopš 19.gadsimta, bet liekas, nekādas pārmaiņas tos neskar. Khoo Kong Si klana nams ar lielisku ķīniešu arhitektūras paraugu – koka jumtu. Šī ekstravagantā ēka daļēji ir templis, daļēji tikšanās vieta ķīniešu valodā runājošajiem klana jeb ģimenes pārstāvjiem. Harmonijas iela ievērojama ar četriem tempļiem, kuri atrodas viens otram blakus – Žēlsirdības dievietei senākais ķīniešu templis Penangā, Sri Mariamman – hindu templis ar košām ziedu skulptūrām un gulbjiem, kapteiņa Kelinga mošeja – vecākā Penangā un Sv. Georga baznīca. Milzīga dažādība uz vienas ielas.

Naksnīgā Džordžtauna (Georgetown by night)

Ekskursijas sākums: 18:00.
Ekskursijas ilgums: 4 stundas.
Cenā iekļautas vakariņas.

Vakariņas restorānā, kas griežas stundas laikā 360° ap savu asi. Burvīgs skats uz naksnīgo pilsētu. Daudzveidīga Āzijas un starptautiskā virtuve. Brauciens ar velorikšu – lielisks veids, lai nesteidzīgi iepazītos ar pilsētu, apstātos jebkurā interesējošā vietā fotografēties vai apskatīt suvenīrus. Brauciens pa Gurney ielu gar delikatešu bodītēm, baudot jūras brīzi.

Labākais Penangā (Penang highlights)

Ekskursijas sākums: 09:00.
Ekskursijas ilgums: 8 stundas.
Cenā iekļautas pusdienas.

Iepazīšanās ar galvenajām apskates vietām Penangā, kur noslēpumaini tempļi mijas ar palmām apaugušiem krastiem. Brauciens caur Batu Ferringhi, kas agrāk bija pazīstama kā portugāļu Klints. Šeit ir daudz starptautisku kūrortviesnīcu. Teluk Bahang – ciemats salas ziemeļu daļā ar klusu, mierīgu dzīvesveidu, ko īpaši izjūt iebraucēji. Kek Lok Si templis – viens no skaistākajiem tempļiem dienvidāzijā Ayer Itam kalnā. Tā celtniecība ilga 20 gadus. Tempļa virsotnē “Tūkstoš Budu Pagoda”. Brauciens ar funikulieri Penangas kalnā 830 metrus virs jūras līmeņa. Funikulieris atklāts 1922.gadā, lai būtu iespēja skatīt salu un Džordžtaunas pilsētu no augšas.

Uz ziemeļiem! (Go up north!)

Ekskursijas sākums: 07:30.
Ekskursijas ilgums: 8 stundas.
Cenā iekļautas pusdienas.

Ekskursija ārpus Penangas pa Malakas pussalu, veicot interesantus atklājumus un apmeklējot arheoloģiskus objektus. Apskates vietas: Kuala Muda – tradicionāla zivju tirdzniecība, izliekot tās apskatei. Zivis iegūst tas, kurš sola augstāko summu! Sungai Merbok – mangrovju mežs, lielākais Malaizijas pussalā, šeit aug vairāk kā 30 mangrovju sugu. Bujang ieleja – viens no nozīmīgākajiem Malaizijas arheoloģiskajiem rajoniem. Arheoloģijas muzejā skatāmi dažādi eksponāti – māla trauku lauskas, keramikas izstrādājumi, kuru vecums ir aptuveni 1500 gadu. Ievērojamākais ir senais Candi kapeņu templis, kas celts 17.gs. Šeit ir arī Indiešu dievību statujas, kā arī citi eksponāti no Hindu-Budistu karalistes laika, attiecas uz 4.gadsimtu.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi