Apskates objekti Madagaskarā

Viena no unikālākajām vietām uz Zemes, senā Gondvanas superkontinenta daļa. Mūsdienās Madagaskara atgādina mini kontinentu, pārpildītu ar eksotiskām dzīvības formām, no kurām daudzas sastopamas tikai šeit.
Sala pārsteidz ar savu ārējo izskatu – koši sarkanās laterītu augsnes pamatā koši zaļajai augu valstij, seniem iežiem veidotās kalnu virsotnes, vulkāniskie masīvi un ezeri mijas ar tuksnešainām ainavām, kilometriem garām pludmalēm, ko no sauszemes norobežo relikti meži. Ūdeņiem bagātās upes un erozijas formas piešķir salas reljefam vēl lielāku daudzveidību. Tam pievienojot unikālo floru un faunu, kam analogu nav visā pasaulē, kā arī kolorītos vietējos iedzīvotājus, kas ir unikāls malaiziešu un āfrikāņu izcelsmes tautu sajaukums, saprotam, kāpēc Madagaskaru dēvē par vienu no “reliktākajām” planētas vietām.
Salas centrs atrodas Augstā plato zonā (centrālā kalniene 700 – 1500 m v.j.l.) un ir viena no reljefa ziņā daudzveidīgākajām valsts vietām. Šeit raksturīgas garas kalnu grēdas, līdzeni plato, plašas ielejas un daudz ezeru. Nav pārsteigumsi, ka XVIII gs.te radusies Andrianampunimerina karaliste. Tā kļuva par malagasiešu valsts apvienošanas centru.
Madagaskarā sastopami 146 pieminekļi, tikai 27 no tiem ir atjaunoti. Vairāki iekļauti Pasaules kultūras mantojuma saraksā, piemēram, karaliskais Ambohimangas kalns, alas un klintis Isandrā u.c.
Festivāli, kuri norisinās Madagaskarā, ir daļa no salas kultūras. Kopš 1996. gada notiek Donia festivāls (Skaistās Dzīves festivāls) Nusa Be. Tas ir mūzikas festivāls ar grandiozu, krāšņu atklāšanu. Festivāls notiek maija vai jūnija mēnesī un ir lielākais tāda veida pasākums Indijas okeāna reģionā.
Madajazzcar – džeza festivāls norisinās kopš 1989. gada Antananarivu no 4. līdz 16. oktobrim. Šajā festivālā brauc uzstāties mākslinieki no visas pasaules.

Antananariva

Antananarivu – tūkstoš kareivju pilsēta, vai kā to nereti dēvē – Tana, ir lielākā un kolorītākā pilsēta uz salas. Pilsēta izvietota 1240 – 1470 m v.j.l., ielejā starp diviem pauguriem. Nelielās mājas paceļas to nogāzēs, veidojot īstu krustojumu, arku, terasu, balkonu un kāpņu labirintu. Galvenais apskates objekts galvaspilsētā ir lieliskais un monumentālais Ruva Ambuhimanga pils ansamblis (XVII – XIX gs.). Interesantas ir Prezidenta pils, Ministriju ēku komplekss, Premjerministra pils, Nacionālās bibliotēkas ēka, Iekšlietu un Ārlietu ministriju ēkas Anusi kvartālā, kanālu rajons Antuhumadinika, kurā atrodas mošeja un katoļu baznīca, teātris, stadions, Botāniskais dārzs.
Netālu no lidostas atrodas Madagaskaras labākā krokodilu audzētava!
Pilsētā ir neskaitāmas visneiedomāko preču tirdzniecības vietas. Populārākais, protams, ir slavenais Zuma (piektdiena) tirgus – viens no lielākajiem pasaulē zem atklātas debess. Ne mazāk interesanti ir Analakeli tirdzniecības kvartāls, Ziedu tirgus 26.Jūnija prospektā, amatnieku tirgus, malagasiešu mākslinieku Nacionālais centrs. Iesakām noskatīties tautas teātra izrādes!
Galvaspilsētas apkārtne, senā Imerinas zeme, ir kolorīta – milzīgi rīsa lauki mijas ar plašām, tuksnešainām neapgūtas zemes platībām ziemeļos. Paugurus šķir dziļas aizas, bet svētos ezerus apskauj augļu koku audzes. Tas ir valsts vēsturiskais, kultūras un ekonomikas centrs. Šeit atrodas interesantās Ralambu karaļa pils drupas, XVIII gs.karaļa pils un cietoksnis, zebu tirgus, Ancibares termālais kūrorts, vulkāniskie ezeri, ūdenskritumi, gleznains savrupnamu rajons, Perine rezervāts... DA no pilsētas atrodas gleznains kalnu masīvs, kas piemērots aktīvai atpūtai un kājnieku tūrismam.
Pusceļā uz austrumu piekrasti atrodas Nacionālais Žandarmērijas (kara vēstnures) muzejs.
Pie Ancibaras atrodas viens no Madagaskaras brīnumiem – Mirušais ezers. Tā ir neliela ūdenskrātuve starp granīta klintīm ar gandrīz melnu ūdeni! Kristāldzidrā ezera dziļums ir aptuveni 400 m, bet tajā nav nekādas dzīvības, ezeru nav iespējams pārpeldēt.

Tuamasina

Tuamasina ir Madagaskaras otra lielākā pilsēta, valsts lielākā osta. Koloniālā stila savrupnamu un neskaitāmu tirgu pilsēta. Iesakām apmeklēt centrālo un Coley tirgu. Ievērības cienīgi ir arī tādi apskates objekti kā Kolonnas laukums, Rātsnams, Bērnu Pils, Universitātes muzejs.
Netālu no Tumasinas atrodas fantastisks zooloģiskais un botāniskais dārzs, valdnieka cietokšņi Mahavelunā un Vihimasinā, Ambalatranā – svētā grota, Farafati – reģiona lielākais forts.
Pilsētas tuvumā ir lieliskas rekreācijas zonas un Mahavelunas balneoloģiskais kūrorts, jūras kūrorti Manda Beach, Mahambu, tuvējās saliņās.
Unikāls dabas komplekss atrodas Sent Mari zemesragā, kur stipru vēju ietekmē koki aug gandrīz horizontāli. Masualas pussalas un Antungilas līča rajonā aug biezākie Madagaskaras meži, ko uzskata par vieniem no pēdējiem pirmatnējiem lietus mežiem uz Zemes.

Fianarancua

“Dienvidu vārti” Fianarancua atrodas 400 km uz dienvidiem no Madagaskaras galvaspilsētas Antananarivu. Kopš 1830. gada pilsēta ir bijusi koloniālās Madagaskaras administratīvais centrs. Amfiteātra veidā pilsēta paceļas līdz karaļpilij. Katedrāle un daudz mazu apskates vērtu baznīciņu. Iesakām pastaigāties pa līkumotām, senatnīgu ēku pilnām vecpilsētas ieliņām. Apbrīnojams skats paveras uz kalniem, kuros aug rīss un tropu meži, tiek audzētas vīnogas un tēja.

Anciranana

Anciranana (Diego Suarez) pilsēta atrodas pašos valsts ziemeļos, pasaules otra lielākā līča krastā. Ievērojama osta, viens no valsts rūpniecības centriem, tūristiem mazāk pievilcīga vieta. Šeit skatāma kolonāde Kolbera ielā, koloniālā stilā celtas mājas, Admirāļa Ronarša laukums ar maršala Žofru pieminekli. Daudz bāru un naktsklubu.
Galvenie apskates objekti atrodas ārpus pilsētas teritorijas, kā, piemēram, ūdens sporta centrs, skaistas pludmales, kā arī Franču kalns ar pieminekli 1942.gada atbrīvošanas cīņās bojā gājušajiem tā virsotnē, Ambras Nacionālais parks, savrupnamu rajons, pils un valsts galējais ziemeļu punkts – Ambras rags. Pie Ankifi – milzīgas šokolādes un kafijas koka plantācijas.

Murundava

Murundava atrodas 700 km no galvaspilsētas. Īpašu uzmanību te jāpievērš pludmalēm, tirgiem, mošejām, netālu esošajiem reliktajiem mežiem. Ziemeļos no pilsētas atrodas iespaidīgs Caratananas vulkāniskais masīvas ar augstākajām Madagaskaras virsotnēm. Pie Murundavas atrodas apbrīnojams kaļķakmens masīvs, kas ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, un baobabu meži.
Piekrastē stiepjas koraļļu rifi, lieliskas lagūnas ar pārsteidzošu zemūdens pasauli. Dienvidos no pilsētas atrodas Nusi Andruta, Nusi Lava, Nusi Maru un citas salas ar lieliskiem koraļļu rifiem.

Mahadzanga

Mahadzanga atrodas Mozambikas šauruma krastā. Mūsdienās tā ir otra lielākā Madagaskaras osta, viens no labākajiem kūrortiem, tirdzniecības centrs ar interesantu arhitektūru. Pilsētā ir pievilcīgas koloniālā stila ēkas, mošeja un iespaidīgi arābu tirdziņi vecpilsētā. Ieteicams apskatīt arī veco pasta nodaļu un Messika garīgo kalnu, kurā glabājas četru karaļu relikvijas, Gubernatora rezidenci – tagad Municipalitātes ēku, Karaliskā Ruvas cietokšņa drupas, milzīgu, 500 gadus vecu baobabu iepretī skatu platformai, “kuģu kapsētu” senajā ostā, Novadpētniecības muzeju, amatnieku māju. Pilsētā ir Mangas un Anbuvulanas izklaides kvartāli. Pilsētas apkārtnē atrodas vairāki rezervāti, Ravelube un Mangaca ezeri. Atpūtai piemērotas Radamas salas, Gran Gravua d'Amburuvi, Kacepi un Bueni līča pludmales.

Tuliara

Tuliara ir liela ostas pilsēta pie Mozambikas šauruma. Viena no saulainākajām un zaļākajām pilsētām valstī. Tuliarā iespējams apskatīt interesantu mahafali un sakalava tautu kultūras muzeju, iespaidīgas Mahafali valdnieku kapenes Betioki reģionā, kā arī okeangrāfisko staciju ar tai piederošo muzeju. Tuliarā ir brīnišķīgas baltu smilšu pludmales, upes deltas, purvi un mangroviju audzes. Klimats šeit, tāpat kā dienvidos, ir pietiekami sauss.
Tepat atrodas slavenais Anacunu līcis – daudzu D. Defo romānu “varonis”!

Nusi – Be sala

Madagaskaras kūrortu vizītkarte Nusi Be (“Lielā sala”) sala atrodas 150 km uz ziemeļrietumiem no Ancirananas. Kosmopolītiska sala ar zeltainām pludmalēm, kokospalmām, greznām viesnīcām, naktsklubiem. Nusi Be vienmēr pilna atpūtniekiem, tā nav līdzīga pārējai valsts daļai.
Izkāpjot no lidmašīnas, var sajust Frangipani koka, kafijas, kakao, vaniļas, cukurniedru maigi smaržu.
Nosi – Be sala ir ideāla izvēle niršanai un snorkelingam.
Salas galvaspilsētā Anduani iesakām apmeklēt Okeanogrāfisko Pētījumu Centru, pieminekli krievu karavīriem, kolorīto tirgu, musulmaņu un krietiešu kapsētas. Ne mazāk aizraujošs ir Zemūdens peldēšanas centrs, Anbatukuakas ūdenskritums un Dzamandzari ciems, kurā kopš 1900.gada no cukurniedrēm ražo pirmklasīgu rumu. Salā ir dinamiska naktsdzīve, plaša klubu un bāru izvēle.
Neskaitāmi ūdenskritumi un krāces ir īstas Madagaskaras ainavas pērles! Valsts lielākais ūdenskritums atrodas uz Sakaleunas upes (200 m augsts) netālu no Nusivarikas pilsētas.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2019

Top.LV
Latvijas Reitingi