Ekskursijas

Pamukkale (65 USD, bērniem, 7 – 12 g.v. 45 USD)

Šīs unikālās vietas nosaukums turku valodā nozīmē "Kokvilnas pils". Patiešām, sniegbaltie pusapļa formas baseini, kas piepildīti ar minerālūdeni un veido baltas kaskādes, atgādina fantastisku pili. Grūti noticēt, ka to cēlusi pati daba! Pat neilga pelde siltajā minerālūdenī labvēlīgi ietekmē ādas stāvokli un visu cilvēka organismu. Ne velti peldes šajās dabiskajās vannās augstu novērtēja pati valdniece Kleopatra! Turpat netālu atrodas arī antīkās pilsētas Hierapoles drupas, ir iespējams apskatīt milzīgo nekropoli, Apollona templi, antīko teātri, romiešu pirtis.

Akvaparks (40 USD/35USD)

Atpūta ūdens atrakciju parkā neatstās vienaldzīgus ne bērnus, ne pieaugušos. Kalniņi un baseini, kafejnīcas un bāri, saule un jautrība – tas viss sagaida šīs ekskursijas laikā. Bērni un Jūs paši būsiet sajūsmā par delfīnu, jūras lauvu un roņu šovu delfinārijā, kas atrodas akvaparkā. Pēc izrādes iespēja nofotografēties kopā ar delfīniem (arī peldēt).

Širinže ciemats, Sv. Jāņa bazilika (45 USD/35 USD)

Interesanti pabūt Širinže kalnu ciemā, kas atrodas netālu no 6.gadsimtā celtās Sv.Jāņa bazilikas, kas esot uzcelta uz apustuļa kapa. Ciematā, kas slavens ar savām tradicionālajām 19. gadsimta mājām, tiek gatavoti dažādu augļu vīni un katrs var pārliecināties, kas garšo labāk – ķiršu, aprikožu, bumbieru vai meloņu vīns.

Zemūdens niršana (65 USD)

Ekskursija piedāvā lielisku izdevību gan profesionāļiem, gan iesācējiem nirt Egejas jūras dziļumos, aplūkot zemūdens pasaules skaistumu. Instruktāža profesionāļu uzraudzībā un izmēğinājuma niršana no krasta. Tālākā niršana tiek veikta līcī no kutera.

Izbrauciens ar jahtu (45 USD/30USD)

Brīvajā laikā var doties romantiskos izbraucienos ar jahtām Egejas jūrā, nirt un peldēties sāļajā ūdenī. Piedāvājam aizraujošu braucienu ar jahtu gar Kušadasi piekrasti, kura laikā piestāsiet arī kādā no daudzajiem brīnišķīgajiem līčiem.

Priene, Milēta Didima (55 USD)

Vēstures mīļotājiem, ekskursantiem un fotogrāfiem šis brauciens būs īsts piedzīvojums. Priene bija viena no noslogotākajām Joniešu savienības ostām. Tās tīklveida ielu sistēmu izveidoja jau 4. gadsimtā pirms Kristus, un tā ir lielisks senās pilsētu plānošanas paraugs. Milēta tāpat kā Priene, bija liela joniešu osta, kā arī vairāku lielisku filozofu un gudro dzimšanas vieta. Lai arī Didima var lepoties tikai ar vienu izcilu pieminekli, tā ir brīnišķīga. Apolona templis šeit bija viena no senatnes svētākajām vietām. Vairākas reizes postīta un dedzināta, šī svētvieta, kuru apņem divu kolonu rindu portiks, joprojām atstāj iespaidu ar savu eleganto skaistumu.

Efesa – antīkā pilsēta, Jaunavas Marijas māja, Artemīdas templis. (60 USD/45USD)

11.gs. p.m.ē. Efesā ieradās jonieši. Taču Efesas dibināšanas datums saistāms ar daudz agrākiem laikiem. Patiesā pilsētas vēsture ir klāta ar noslēpumainību un varenību. Tāpat kā daudzas citas Vidusjūras piekrastes pilsētas, Efesa bija tīkams medījums kareivīgi noskaņotajiem kaimiņiem. Gadsimtu laikā ne vienu vien reizi nomainījās iekarotāju vārdi. 5.gs. p.m.ē. Maķedonijas Aleksandrs, nostiprinādams savu impēriju ar uzvaras gājieniem, atbrīvoja pilsētu no persiešu jūga, kas veicināja pilsētas atdzimšanu.

Efesā antīkā pasaule paveras mūsu acu priekšā šaurajās pilsētiņas ieliņās, laukumos, tempļos, pirtīs, bagāto iedzīvotāju mājās, strūklakās un amfiteātros. Ir iespējams aplūkot arī Odeonu- koncertzāli, Trojiešu Strūklaku, Sholastikas tvaika pirtis, Adriāna un Latriešu templi, Celza bibliotēku, ko pēc pergamenta vīstokļu daudzuma varēja salīdzināt tikai ar lielajām Aleksandrijas un Pergamona bibliotēkām, pat tagad tā izceļas ar ēkas divstāvu fasādi, Lielo Efesas Teātri, kas ar 25 000 cilvēku ietilpību ir lielākais antīkās pasaules teātris un Arkādiešu Ceļu, pa kuru kādreiz kā jaunlaulātie jāja Marks Antonijs un Kleopatra.

Jaunavas Marijas māja – netālu no Efesas atrodas neliela kapela mazā ielejā, kas celta tai vietā, kur Jaunava Marija esot pavadījusi savas pēdējās dienas. Par spīti daudzām pretrunām, kristīgā pasaule tam tic, un Vatikāns šo vietu oficiāli ir pasludinājis par svētvietu.

37. gadā svētais Jānis atvedis Mariju uz šejieni, jo krustā sistajam Jēzum bija apsolījis parūpēties par viņa māti. Līdz pat 19. gadsimta beigām par Jaunavas Marijas mājas esamību neviens neko nezināja. 1877. gadā kāda austriešu meitene Jekaterina Emerika smagi saslima. Slimības murgos viņa piedzīvoja dīvainus redzējumus, kurus uzticēja rakstniekam Klementem Brentānam. Viņš tos pierakstīja un 1891. gadā publicēja grāmatā. Balstoties uz rakstīto, sākās izrakumi un Dievmātes māja tik tiešām tika atrasta.

Turku nakts (65 USD/60 USD)

Ja vēlaties uzzināt, kā notika dzīres sultānu pilīs, iesakām apmeklēt estrādes programmu „Turku nakts”. Tiek garantēta jautrība un svētku sajūta, jo redzēsiet interesantu folkloras programmu, vēderdejas, nogaršosiet turku nacionālos ēdienus un dažādus vietējā ražojuma dzērienus!

Safari ar zirgiem (70 USD)

Safari ar džipiem (70 USD)

Šī izbraukuma laikā Jūs atklāsiet sev jaunas zemes, redzēsiet mākslas un arhitektūras pieminekļus, uzzināsiet, kā dzīvo Turcijas nomalēs. Vispirms līkumotais ceļš ved kalnos cilvēka nepārveidotā, pirmatnējā dabā. Braucot pa kalniem tiks dota iespēja pārbaudīt savas autovadītāja iemaņas sarežģītos braukšanas apstākļos. Mašīnas Jūs gaida!

Grand safari ar motocikliem (70 USD)

“Naksnīgā pludmale” (55 USD)

Transfērs uz Izmiru “shopping tour” (45 USD)

Bērniem līdz 6 gadu vecumam visas ekskursijas bezmaksas (bez vietas autobusā).
Cenas ir informatīvas un var mainīties!
Cenas norādītas grupu ekskursijām, individuālo ekskursiju cenas jautāt savam viesnīcas gidam.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2019

Top.LV
Latvijas Reitingi