Par Kušadasi

Kušadasi ir viens no populārākajiem kūrortiem Turcijā Egejas jūras krastā. Tulkojumā no turku valodas pilsētas nosaukums nozīmē - “putnu sala”

Kušadasi simbols ir senais cietoksnis, ko XVI gs. uz saliņas par savu rezidenci būvējis slavenais pirāts Barbadosa.

Nelielais, ērtais Kušadasi kūrorts pēdējos gados kļuvis ļoti populārs. No šejienes tiek piedāvāta ļoti plaša ekskursiju programma, jo netālu no pilsētas atrodas ievērojami senatnes pieminekļi.

Honkongas sala un Koulunas pussala

Kušadasi burtiski ieskauj antīkās pilsētas: Efesa, kur lieliski saglabājusies Celsa bibliotēkas fasāde, senais amfiteātris ar 24 tūkstošiem vietu, akropoles drupas, akvedukts, romiešu pirtis, imperatora Adriana strūklaka, centrālā iela, kuras gājējiem paredzētajā daļā ir izlikta mozaīka. Pirena, kurā iespējams skatīt to, kas saglabājies no Petrosa veidotā Atēnas tempļa. Milēta – antīkās pasaules lielākais kultūras centrs, vairāku grieķu filosofu un zinātnieku dzimtene. No romiešu laika Kušadasi lieliski saglabājies teātris un termas. Didima - slavena ar Apollona templi; Pergama – lielākā antīkā pilsēta, tirdzniecības un medicīnas centrs, tieši šeit izgudrots pergaments. Troja – slavenā pilsēta, ko “Iliādā” aprakstījis Homērs. No Kušadasi nav tālu līdz Pamukalei un Svētās Jaunavas Marijas mājai.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi