Ievērojamākās niršanas vietas Kubā

Kubas priekšrocība ir tā, ka salu ieskauj koraļļu rifi un ap 4000 saliņu. Tā rezultāts ir stipru straumju neesamība, kas nodrošina horizontālu redzamību vidēji ap 40 metriem. Pateicoties plašai un samērā seklai aptverošai salu platformai un tropiskajam klimatam ūdens temperatūra svārstās no 24 grādiem ziemā līdz 29 grādiem vasarā. Tas ļauj baudīt zemūdens peldēšanu visa gada garumā. Zemūdens peldēšanas centri piedāvā kā peldēšanu ar masku un trubiņu, tā arī dienas un nakts nolaišanos ar akvalangu dziļumā līdz 40 metriem, lai novērotu koraļļu rifus, vertikālās sienas, nogrimušus kuģus, alas, tuneļus.

Havana

Pilsētā ir 5 starptautiskie zemūdens peldēšanas centri ("La Aguja", "Club Habana", "Tarara", "Blue Reef", "Puerto Escondido"). Šeit valda dažādu veidu koraļļu ar spilgtam daudzkrāsainām zivīm, kas mitinās tajos: sarkanā zivs-vāvere, zivs-karavīrs, bronzas krāsas lucians, pārpilnība. Dziļumā var ieraudzīt bruņurupučus, haizivis, zilo marlinu, zobenzivis. 20 kilometru attālumā no pilsētas austrumu virzienā stiepjas sniegbaltās koraļļu pludmales josla.

Varadero

Pasaulslavenā Varadero pludmale ar komfortablām viesnīcām un izklaides centriem stiepjas gar Hikakos pussalas ziemeļu daļu Matanzas provinces ziemeļos. Niršanas zona izplešas no Matanzas līča līdz Jardines del Rey arhipelāga rietumu nomalei. Šelfa platforma pārklāta ar koraļļu saliņām ar bagātu faunu. Īpaši populāra ir Ojo del Megano, 70 metru diametra zemūdens ala, kas atrodas netālu no Cadiz līča, kā arī ūdens parks Cayo Pedra del Norte vairāk nekā 2 kvadrātjūdžu platībā, kura dibenā atrodas raķešu kuteris, fregate ar klāja lielgabaliem un transporta lidmašīna, kuras tika nogremdētas šeit speciāli, lai radītu lielāko zemūdens artefaktu arhipelagā. Te ir arī koraļļu kolonijas ar lielu daudzumu dažādu zivju.

Cayo Largo

Cayo Largo ietilpst Los Canarreos arhipelāga sastāvā. Tās pludmale ir salas galvenā ievērojamā vieta, kura ir pilnīgi izolēta no pasaules un kuras rīcībā ir divi zemūdens peldēšanas centri ("Cayo Largo del Sur", "Playa Sirena"). Ap 30 niršanas punktiem piedāvā sportistiem tuneļus un kraujas sienas ar bagātu faunu. Vietējas zemūdens pasaules neskarta daba, tās burvīgums un apbrīnojami krāsu kontrasti pārsteidz nirējus.

Cayo Coco

Speciālisti saka, ka Karību baseinā ir tikai dažas vietas, kuras var salīdzināt pēc skaistuma un zivju bagātības ar Cayo Coco, dažreiz sauktu par „milzīgu dabas akvāriju”. Koraļļu rifs, kur notiek niršana, stiepjas vairāk nekā 30 kilometru garumā. Cayo Coco ir savienota ar Kubas pamatdaļu ar uzbērtu ceļu. Tāds pats ceļš savieno to ar citu saliņu – Cayo Guillermo. Augstas klases viesnīcas un četri zemūdens peldēšanas centri ("Coco Diving Center", "Blue Diving", "Cayo Guillermo", "Jardines del Rey") piedāvā izbaudīt rezervāta dabisko apkārtni un izmantot plašu ūdenssporta veidu spektru, ieskaitot niršanu. Kūrorta zemūdens peldēšanas pārsteidzošās iespējas pārvērš atpūtu piedzīvojumā kompānijā ar daudzveidīgām zivīm un citiem jūras iemītniekiem.

Santiago de Cuba

Šīs „visvairāk Karību” Kubas provinces niršanas zona ir sadalīta četrās teritorijās: Sigua, Daiquiri, Bucanero un Sierra Mar. Tā stiepjas 150 kilometru garumā gar krastu, un iekļauj sevī daudz dažādu punktu zemūdens peldēšanai. Koraļļu rifs te iegūst neparastas formas, ieskaitot barjeras, ciļņus, izkaisītus pa smilšu dibenu, kores, sēkļus, ieplakas un masīvas sienas. Tūristus sagaida daži nogrimušie kuģi, kuri piederēja slavenai flotei spāņu admirāļa Servera vadībā, kura 1898. gada 3. jūlijā tika sakauta ar spēcīgu amerikāņu eskadru spāņu-kubiešu-amerikāņu kara laikā. Katrai no niršanas zonām ir raksturīgas īpatnības, kas pārvērš šo rajonu patiesā dāvanā zemūdens peldēšanas entuziastiem. Pēc lieluma otrās Kubas pilsētas, kurā ir trīs zemūdens peldēšanas centri ("Sigua", "Bucanero", "Sierra Mar"), unikāla dabas apkārtne un īsta Karību atmosfēra rada lieliskus apstākļus šā sporta veida cienītājiem.

Bahia de Cochinos

Nolaišanās atklātā jūrā un zemūdens alās, kas ir Zapatas pussalas ezeru un alu ekosistēmas daļa, ir paši interesantākie piedzīvojumi zemūdens peldēšanas cienītājiem Matanzas provinces dienvidos, kur atrodas divi specializēti centri ("Octopus", "Playa Giron"). Niršana notiek tieši pie krasta, kur sākas krāšņākās koraļļu kolonijas ar tās apdzīvojošiem daudzkrāsaino zivju bariem.

Santa Lucia

Viena no garākajām un skaistākajām pludmalēm Kubā atrodas Camaguey provinces ziemeļos, pie Rietumu puslodes vislielākā koraļļu rifa. Starptautiskais zemūdens peldēšanas centrs "Sharks Friend" piedāvā niršanu zonu no Maternillos zemes raga līdz Cayo Sabinal salai, pārpildītu ar nogrimušiem kuģiem, tādiem kā "Nuestra Senora de Alta Gracia", "Mortera" un "Pizarra". Koraļļu josla atrodas tikai dažu minūšu braucienā ar kuteri. Šeit var izbaudīt zemūdens grēdu skaistumu, kuras ir līdz pat 5 metru lielas.

Jardines de la Reina

Šis nelielu saliņu arhipelags atrodas Ciego de Avila provinces dienvidos. Tas piedāvā tūristiem garu koraļļu rifu, un tā ir viena no vietām Karību jūrā, kur bruņurupuči izdēj olas. Starptautiskais zemūdens peldēšanas centrs "Avalon" piedāvā nolaišanās gar saliņu grēdu, kas veido arhipelagu: Cayo Grande, Cayo Caballones, Cayo Anclitas, Cayo Piedra Grande, Cayo Cachiboca. Milzīgs daudzums koraļļu, piepju, medūzu, mīkstmiešu un zivju ir galvenā šā rajona ievērojama lieta.

Marea del Portillo

Šim Granma provinces piekrastes apgabalam ir praktiski tie paši raksturojumi, kā niršanas zonai Santiago de Cuba, un to var pat nosaukt par Santiago turpinājumu. Šeit nogrimis kuģis ar 36 lielgabaliem, ir arī labi saglabājies admirāļa Servera kuģis "Cristobal Colon". Cabo Cruz pusē, provinces dienvidrietumu malā, var sastapt lieliskas zemūdens ainavas ar koraļļu rifiem, medūzām un daudzveidīgām zivīm. Visu to var baudīt, pateicoties zemūdens peldēšanas centram "Albacora".

Cayo Levisa

Los Colorados arhipelāga saliņa atrodas Kubas ziemeļrietumos. Tās koraļļu pludmales un okeāna dibenu nevar salīdzināt ne ar ko. Salai apkārt ir masīvi koraļļu veidojumi, kuros dzīvo ūdensaugi, medūzas, zivis–papagaiļi, melnie plauži, pristipomas un citi zivju veidi.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi