Apskates objekti

Parks "Pasaules mala", 23 km no Saņjas jūras krastā.

Šeit sapratīsiet, kas ir īsts akmeņu skaistums! Milzīgi akmens bluķi izmētāti gar Saņjas līci. Viļņi, sitoties pret akmeņiem, vairāku simtu gadu laikā izskalojuši fantastiskas formas. Un cik skaists ir saulriets „Pasaules malā”! Parks nevienu neatstās vienaldzīgu! Daudzās taciņas ved uz augšu, paverot skatu uz Dienvidķīnas jūru, uz leju līdz atpūtas vietām, kur iespējams piesēst atpūsties koku paēnā, klausoties strauta čalošanā un putnu dziesmās.

Budistu centrs “Naņšaņ”

55 km rietumos no Saņjas. Tas ir lielākais budistu centrs Āzijā. Lielā teritorijā (>2 ha) izveidots skaists parks ar vairākiem budistu tempļiem, restorāns ar veģetāru virtuvi, briežu audzētava. No skatu laukuma līdzās galvenajam templim paveras pasakains skats uz Dienvidķīnas jūru. No šejienes var skatīt 108 metrus augsto trīs seju Budas statuju – vienu no galvenajiem apskates objektiem Naņšaņ centrā. Statujas pakājē tiek pabeigta jauna tempļa būve. Otra lielākā budistu centra vērtība ir tūkstoš roku Budas statuja, veidota no zelta, rotāta ar dārgakmeņiem. Tā ierakstīta Ginesa rekordu grāmatā kā lielākā Budas statuja, kas izgatavota no tīra zelta (140 kg).

Uz parku vislabāk braukt no paša rīta, jo tā teritorija ir ļoti liela un interesanta. Šeit iespējams uzturēties vairākas dienas, apmesties viesnīcā parka teritorijā.

Ekskursija Saņjas pilsētā un kalns "Briedis pagriezis galvu"

Kalns ir leģendām apvīta Haiņjanas salas vieta. Ar to saistās leģendas par Li cilts parādīšanos šajā teritorijā. Šeit uzzināsiet, kā senatnē Haiņjanā notika kāzu svinēšana, redzēsiet tautas tērpus, skatīsiet cilts mākslinieku priekšnesumus. Parkā pasniegs vietējā ražojuma tēju. Šaušana no arbaleta.

Briežu audzētavā brieži pienāks no visām pusēm, prasot cienastu. Nelielā tumšā krātiņā dzīvo viens no lielākajiem Ķīnas pitoniem. To aizsargā likums. Blakus parkam ir ciemats ar „mežonīgiem ļaudīm”.

Šajā ciematā redzēsiet, ka ķīnieši dzīvoja senatnē. Artistiskie aziāti tik ļoti labi spēlē savu lomu, ka brīžiem patiešām biedē. Viņi nodemonstrēs iešanu pa oglēm, nažiem u.c. vīrieši varēs piedalīties teatralizētā kāzu uzvedumā, „apprecot” vietējo meiteni.

No kalna paveras skaists skats, skatāma visa Saņjas pilsēta un tuvākie līči. Asu izjūtu cienītājiem būs iespēja nobraukt no kalna īpašos ratiņos.

Taureņu aiza, Gliemežvāku muzejs

Ekskursija ietver divu muzeju apmeklējumu Jalunvaņas līcī. Taureņu muzejā redzēsiet sausām lapām, krāšņiem putniem līdzīgus taureņus. Bez taureņiem muzejā ir bagāta dažādu kukaiņu kolekcija. Tie vesti no Āzijas tropu valstīm, kā arī no Amerikas un Āfrikas. Pēc muzeja apskates nokļūsiet taureņu valstībā. Staigājot pa taciņām, redzēsiet taureņus lidinoties gar pārsteidzošiem tropu ziediem.

Pie izejas ir neliels veikaliņš, kurā iespējams iegādāties dažādas preces no taureņiem un gliemežvākiem. Līdzīgs muzejs ir pie jūras gliemežvāku muzeja. Tas ir lielākais muzejs Ķīnā, kurā pārstāvēti Dienvidķīnas un citu tropisko jūru moluski. Muzejs atvērts kopš 1997.gada augustā.

Pērtiķu sala

Vienīgais salas tipa rezervāts pasaulē, kurā dzīvo vairāk kā 1500 makaki. Nokļūt šeit var ar kuģīti pa jūru vai ar pacēlāju. Skats no vagoniņa ir fantastisks – kalni un jūra no putna lidojuma. No augšas varēsiet vērot arī „jūras tautas” ciematu un pastaigas laikā tajā iegriezties, lai nobaudītu vietējo virtuvi: tvaicētu zivi, ceptas austeres, zivju putru u.c.

Parka teritorijā atrodas pērtiķu cirks. Dresētie dzīvnieki izpilda interesantus trikus, priecēs ar mīmiku un žestiem. No pērtiķiem, kuri skraida pa parku gan jāuzmanās, jo makaki ir diezgan agresīva suga. Nemēģiniet tos noglāstīt un uzmaniet ūdens pudeles, fotoaparātus un pārējās mantas no garastes zaglēniem. Ekskursija patiks gan bērniem gan pieaugušajiem.

Delfinārijs

Pie ieejas delfinārijā skatāms baseins ar 300 bruņurupučiem. Vienu no tiem izcels no ūdens, lai ar to varētu nofotografēties. Tālāk paviljons ar dresētiem papagaiļiem. Tie brauc ar velosipēdu, kāpj pa trepēm un priekšnesuma beigās savāc nodevas. Pie tam tie atzīst tikai 10 juaņu vienības, citas neņem. Kad papagailis pielidos pēc naudas zīmes, tiksiet nofotografēti. Mazliet tālāk – putnu voljērs, kurā galvenokārt skatāmi pāvi, baloži, gaiļi. Šeit dzīvo arī 200 gadus vecs bruņurupucis.
Un, protams, delfīni. Un jūras lauvas. Pēc šova ari ar tiem iespējams nofotografēties

.

Krokodilu un tīģeru audzētava

Audzētava atrodas skaistā vietā netālu no Dadunhai līča. Dzīvnieki tiek vesti no Taizemes. Šeit uzturas vairāki tūkstoši krokodilu, vairāk kā 300 tīģeru. Iespaidīgs skats. Krokodili mīt ieplakā virs kuras iekārti tiltiņi. Ejot pa tiem, varēsiet vērot senos dzīvniekus. Neaizmirstamus skatus redzēsiet, ja ieradīsieties uz barošanas laiku (parasti no 15:00 – 16:00).

Taizemiešu parks

2006.gada maijā atvērts parks, kuru var saukt par „mazo Taizemes daļiņu”. Skatīsiet tajiešu dejas, kā arī dzīvnieku priekšnesumus. Tie ir tīģeri, krokodili, ziloņi. Kā arī cūku skrējien pa apli. Tāss arī ... lido. Ar visiem dzīvniekiem iespējams nofotografēties un tos pabarot.

Safari zooparks “Dunšaņ”

Parks atrodas netālu no Haiņjanas salas administratīvā centra – Haikou pilsētas. Zooparka pirmo daļu skatīsiet caur automašīnas stikliem: tīģeri, lauvas, lāči... otru daļu iespējams skatīt kājām. Tropu flora un fauna nevienu neatstās vienaldzīgu. Šeit būs iespēja apskatīt unikālu dzīvnieku – tīģerlauvu, ar kuru audzēšanu Ķīnā nodarbojas kopš 2001. gada.

Apdzisušais "??ņ “Šaņ" vulkāns

Vulkāniskā darbība Haiņjanas salā apstājusies pirms 8000 gadiem. Par to atgādina vien apdzisušie vulkāni, uz kuru krāteriem ved vairākas trases. Slavenākais ir Ma Aņ vulkāns. Tas atrodas 14 km DR no Cjunšaņas, 27 km no administratīvā centra Haikou. Pēdējais vulkāna izvirdums noticis aptuveni pirmas 40 – 50 tūkstošiem gadu. Tas viens no vislabāk saglabājušajiem apdzisušajiem vulkāniem pasaulē. Apkārtnē saskaitītas 72 grotas, veidojušās magmatiskajiem iežiem nosēžoties. Ceļš uz to un pakāpieni uz krāteri izveidoti magmā. Krātera diametru aizsargā, virs tā izveidots skatu laukums. Krāterī pārakmeņojusies lava, biezi saauguši krūmi, relikti tropu augi. Pakājē restorāns palmu birzī. Restorāna priekšā laukums – skatuve, kur vakaros skatāmas vietējo folkloras grupu uzstāšanās.

Botāniskais dārzs Sinlunā

Atrodas netālu no Sinlunas termālajiem avotiem. Tas ir viens no lielākajiem botāniskajiem dārziem Ķīnā. Platība 32 ha, dibināts 1957.gadā. tagad šeit pārstāvētas vairāku tūkstošu veidu tropu augi. Daudz retu, izzūdošu sugu. Notiek to aizsardzība un pavairošana: kafijas koks, kokas krūms u.c. Botāniskajā dārzā tiek veikts zinātniski pētnieciskais darbs. Ekskursija uz botānisko dārzu sagādās neaizmirstamus iespaidus visiem, kuri mīl dabu. Ļaus nobaudīt haiņjanas kafiju, zem Haiņjanas saules un ideālos ekoloģiskajos apstākļos. Ķīnas valdība rekomendē parku iekļaut ANO 500 aizsargājamo ekoloģisko bāzu sarakstā.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi