Apskates objekti Ķīnā

Aizliegtā pilsēta (impērijas pils)

Ēka, kurā ir 9000 istabu. Šī ēka tika celta laikā no 1406. līdz 1420. gadam. Tā nodega, bet pēc tam tika rekonstruēta. Lielākā daļa Aizliegtās pilsētas arhitektūras tiek datēta ap 18.gs., Qing dinastijas laiku. Apmeklējot šo objektu, ieteicams vilkt ērt apavus. Apskates laiks – 2 stundas.

Tjaņaņmeņa (Tiananmen) laukums

Atrodas pašā Pekinas sirdī. Tā ir vieta, kurā norisinās dažādas parādes un pulcēšanās. No laukuma tribīnes 1949. gadā priekšsēdētājs Mao paziņoja par Ķīnas Tautas republikas izveidi. Laukumam apkārt atrodas Tiananmen – Debesu miera vārti – ziemeļu pusē, Lielā halle – rietumu pusē. Austrumu pusē atrodas Ķīnas Nacionālais muzejs, kurā atrodas dažādi pieminekļi un Mao mauzolejs. Apskates laiks: 2 – 4 stundas.

Lielais Ķīnas mūris

Garums ir 8,851 km un to izveidoja, lai aizsargātu Ķīnas impērijas ziemeļu daļu no klejotāju cilšu uzbrukumiem. Lielo Ķīnas mūri izveidoja Mingu dinastijas valdīšanas laikā (1368.-1644.gadam). Ņemot vērā mūra garumu, ieteicams vilkt ērtas drēbes un apavus. Saulainā laikā nodrošināties ar saulesbrillēm, ūdeni un pretiedeguma krēmu, bet aukstā laikā – ar siltāku apģērbu. Aptuvenais mūra apskates laiks – 2,5 h (tikai Pekinā).
Transports – Pekinas starptautiskā lidosta atrodas uz ZA 26 km attālumā no pilsētas centra. Uz Pekinu iespējams nokļūt no Vācijas, Francijas, Singapūras, Krievijas, Ēģiptes, Indijas, AAE, Jaunzēlandes, Zimbabves, Kanādas, kā arī uz citām Ķīnas pilsētām. Ar vilcienu iespējams nokļūt uz Pekinu no Ķīnas galvenajām pilsētām. Pekinā ir 5 dzelzceļa stacijas – Pekinas dzelzceļa stacija, Pekinas rietumu/ziemeļu/austrumu/dienvidu dzelzceļa stacijas. Var nokļūt uz šādām pilsētām: Changchun, Chengde, Dalian, Fuzhou, Guangzhou, Guilin, Guiyang, Hong Kong, Kunming, Lanzhou, Lhasa, Mongolia, Tianjin, Chengde. Daudzi autobusu operatori piedāvā tūristiem nokļūt no/uz Pekinas pilsētu.

Šanhaja (Shanghai)

Pilsēta Ķīnas austrumu daļā, pie Jandzi upes. Sakarā ar straujo izaugsmi pēdējos divu gadu desmitos, tā atkal ir kļuvusi par globālu pilsētu. Izaugsme ir notikusi modes, tehnoloģijas un kultūras jomās. 30-os gados Šanhaja bija finansu un kultūras centrs, tomēr dažādu vēsturisku notikumu rezultātā, tās ietekme mazinājās. Šanhaja ir populārs tūristu galamērķis.

Apskates objekti Šanhajā

Bund

Viens no atpazīstamākajiem arhitektūras simboliem Šanhajā. Vārds 'bund' ir cēlies no anglo-indiešu vārda un tas nozīmē 'dubļaina ūdensmala' ('uzbērums ūdensmalā'). 1864. gadā, kad Šanhajā parādījās pirmā britu kompānija, tika ieviests šis vārds. Bund ir iespējams apskatīt skulptūru grupu, kurā attēlota upes Huangpu gaisma, vējš un buras. Otrs apskates objekts ir Cheniy laukums, kurš atrodas pirmā Šanhajas majora Cheniy statuja, bet trešais apskates objekts ir tunelis, kas bija pirmais pazemes tunelis Ķīnā – izveidots zem ūdens.

Dieva pilsētas templis (Cheghuang Miao)

Tika būvēts 15.g.s. Mingu dinastijas laikā un to uzbūvēja par godu valstsvīram Huo Guang (68.g.p.m.ē.). Daoisma templis veido lielā halle, vidējā halle, guļamistabas pils, Zvaigžņu dieva halle, Yama pils un dieva Xuzhen halle. Tā platība ir 10,000 km2, ieskaitot divus dārzus – Rietumu (Yuyuan) un Austrumu dārzu.

Yuyuan dārzs

Tika izveidots 1577. gadā Mingu dinastijas laikā, un tā pilnais nosaukums ir Pan Yunduan. 'Yu' ķīniešu valodā nozīmē jauks, patīkams, un dārzs tika izveidots speciāli Pan vecākiem kā vieta, kurā pavadīt laiku vecumdienās. Kad norisinājās kari, dārzam tika nodarīti lieli bojājumi. Rekonstrukcija sākās 1956. gadā, un jau 1961. gada septembrī tika atklāts Yuyuan dārzs.
Transports – Šanhajas starptautiskā lidosta atrodas pilsētas austrumu daļā un tā ir galvenā lidosta, kura savieno Ķīnu un austrumu Āziju. Pilsētā ir trīs dzelzceļa stacijas – Šanhajas dzelceļa stacija un Šanhajas dienvidu/rietumu dzelzceļa stacija. Uz Šanhaju var aizbraukt ar vilcienu no Pekinas, Nanjing, Hunag. Ar autobusu iespējams aizbraukt uz tuvāk esošajām pilsētām: Nanjing, Hangzhou, austrumu Ķīnas pilsētām.

Guandžou (Guangzhou)

Zināma arī kā Canton, un tā atrodas Ķīnas dienvidos, Pērļu upes krastā. Trešā lielākā pilsēta Ķīnā. No Honkongas pilsēta atrodas 120 km attālumā. Guandžou atrodas galvenā osta, kā arī nacionālā transporta centrs. Pilsētai ir sub-provinciālais statuss.

Apskates objekti Guandžou

Sun Yat-sen memoriālais muzejs

Celts laikā no 1929. līdz 1931. gadam. Muzeja mērķis ir godināt Sun Yat-sen – priekšteci Ķīnas demokrātiskajai revolūcijai. Tas ir lielākais memoriālais muzejs pasaulē – platība ir 62,000 km2.

Yuexu parks

Ir viens no centrālajiem parkiem pilsētā. Parkā atrodas 7 mazi kalni un augstākais kalns – Yue Jin Gang. Parka kopējā platība ir 860,000 km².

Shangxiajiu gājēju iela

Ir pirmā komerciālā iela Guandžou. Komerciālajā ielā, saukta arī par Xiguan komerciālo koridoru, atrodas vairāk nekā 300 veikali, restorāni. Laikā no plkst 13:00 līdz 21:00 brīvdienās un svētku dienās pa ielu pārvietoties drīkst tikai gājēji.
Transports – galvenā ir Baiyun starptautiskā lidosta. Ar lidmašīnu līdz Guandžou var lidot no Filipīnām, Taizemes, Singapūras, Austrālijas, Indonēzijas, Malaizijas, Vjetnamas un Honkongas. Ar vilcienu braucot līdz pilsētai, var nokļūt no Pekinas, Shezhen, Maoming, Meizhou-Shantou. Tikai divu stundu laikā var nokļūt uz Honkongu ar vilcienu. Guandžou ir ceturtā pilsēta Ķīnā, kurā ir pazemes metro. Ar to var nokļūt līdz Xilang, Jiahewanggang, Huangcun, Jiaokou, Fenghuang, Linhexi stacijām. Pilsētā atrodas divas autoostas – Liuhua un Baiyun. Ar autobusu var nokļūt līdz Foshan, Shenzhen un Xijiao.

Šadžao (Shuzou)

Atrodas DA Jiangsu provincē, Ķīnas austrumos. Pilsēta atrodas Taihu ezera krastā. Pilsētas vēsture aizsākās pirms 2,500 gadiem.

Apskates objekti Šadžao

Zīda muzejs

Izveidots, lai parādītu ķīniešu zīda kultūru, ieskaitot vēsturi un zīda industrijas attīstību. Tang dinastijas un Song dinastijas laikā Šadžao bija centrālā pilsēta zīda produktu izveidošanā Ķīnā. Lielākā daļa augstās kvalitātes zīda tika pagatavots Sadžao pilsētā. Muzeja apskates laiks: 3-4 stundas.

Necilā pārvaldnieka dārzs

Tika izveidots 1509. gadā, Mingu dinastijas laikā. Tas ir lielākais dārzs Sadžao. Dārzs ir sadalīts trijās daļās: austrumu, rietumu un centrālajā daļā. Tas tiek uzskatīts par 'māti' pārējiem Ķīnas dārziem.

Tīģera kalns (Huqiu)

Atrodas Sadžao rietumos, tā augstums ir 36 metri. Leģenda vēstī, ka karalis Wu Fu Chai apglabājis tai vietā savu tēvu Helu ar 3000 zobeniem. Trešajā dienā pēc bērēm, balts tīģeris esot parādījies pie kapa un tādā veidā kalns ieguvis savu nosaukumu.
Transports: pilsētai nav savas lidostas, taču netālu atrodas Šanhaja – kurai ir divas lidostas. No Šanhajas līdz Sadžao var nokļūt ar autobusu. Ar autobusu no Sadžao iespējams nokļūt līdz Anhui, Hubei, Fujian, Shandong, Jiangxi un Zhejiang provincēm. Sadžao ir sava dzelzceļa stacija, no kuras var nokļūt līdz Pekinai, Chengdu, Xian, Qingdao, Xining, Nanjing u.c.

Siaņa (Xian)

Shaani štata galvaspilsēta – viena no vecākajām Ķīnas pilsētām, kuras vēsture aizsākusies pirms 3100 gadiem. Vēl pirms Mingu dinastijas valdīšanas, pilsētas kādreizējais nosaukums bija Chang'an. Kopš 1990. gada Siaņa ir kļuvusi par ZR daļas galveno kultūras, industriālo un izglītības centru.

Apskates objekti Siaņā

Terracotta armija

Figūras tika atklāta 1974. gadā un tās atrodas netālu no imperatora Qin Shihuang kapa. Lai pabeigtu armiju, vajadzēja 38 gadus. Katras figūras izskats atšķiras – neviena no tām nav vienāda. Figūru atrašanās vieta ir noteikta kārtībā. Zem zemes šī figūru armija atradās vairāk nekā 2000 gadu.

Senā pilsētas siena

Izveidota apkārt Siaņas vecpilsētai. Mūris tika izveidots 14.gs. Mingu dinastijas laikā, kad valdītājs bija Zhu Yuanzhang. Neilgi pirms Mingu dinastijas nodibināšanas, Zhu Yanzhang ieteica, lai pilsētai apkārt izveido mūri, tādējādi varēs sevi pasludināt par vadītāju.

Shaanxi vēstures muzejs

Atrodas Siaņas dienvidos un ir veltījums Shaanxi pilsētas imperiālajai varai. Shaanxi bija nozīmīga province Ķīnas impērijā. Siaņo laikā no 221.g.p.m.ē. līdz 904.g.m.ē. kalpoja kā galvaspilsēta 10 dinastijām. Muzejā atrodas Zhou dinastijas (1046. - 252.g.p.m.ē) bronzas izstrādājumi. Kopumā muzejā atrodas 37000.
Transports: Siaņā atrodas starptautiskā lidosta, kas pilsētu savieno ar citām Āzijas pilsētām – Bangkoku, Fukuoku, Honkongu, Osaku, Pusan, Sapporo, Singapūru un Seul. Ar vilcienu var nokļūt no Zhengzhou, Lanzhou, Baoiji un Mount Hua līdz Siaņai. Ar sabiedrisko utransportu var nokļūt līdz dažādiem apskates objektiem.

Lojana (Luoyang)

Atrodas Henan provincē. “Yang” tulkojumā nozīmē ziemeļu puse, bet Luo ir upe pie kuras atrodas pilsēta. Lojana ir viena no senajām Ķīnas pilsētām un tā bija galvaspilsēta deviņu dinastiju valdīšanas laikā vairāk nekā 1500 gadu. Pavisam 96 imperatori ir valdījuši Lojanā. Tai ir bijusi liela ietekme uz Ķīnas kultūru un vēsturi.

Apskates objekti Lojanā

Baltā zirga templis

Atrodas 12 km no Lojanas. Tas ir viens no vecākajiem budistu tempļiem Ķīnā. Sākotnēji templis tika izmantots Han impērijas valdnieka Liu Zhuang vasaras rezidence. Leģenda vēstī, ka 68.g.m.ē., kad budisms paplašinājās Indijā, divi indiešu mūki, sēžot uz balta zirga, ieviesa budismu Lojanā. Imperators, budisma atbalstītājs, izveidoja templi, lai tajā varētu novietot svētos rakstus un nodēvēja to par Baltā zirga templi. Mūki, kuri atveda svētos budisma rakstus no Indijas, ir apglabāti templī.

Lojanas seno kapu muzejs

Daudzi imperatori, princeses, ģenerāļi un citas publiskas personas ir apglabātas Lojanā. Tur atrodas 20 senas kapavietas, kuras tiek datētas ap Han dinastijas (206.g.p.m.ē.-202.g.m.ē) uz Song dinastijas (960. g.-1279.g) valdīšanas laiku. Lojanas senā kapu vieta atrodas 8 km no pilsētas centra, un kopējā platība ir 3 hektāri.

Nacionālais peoniju dārzs

Peonijas tiek dēvētas par karaļu puķēm. Ķīnā šī puķe ir žēlastības simbols. Katru gadu Lojanā norisinās peoniju festivāls.
Transports: Līdz Lojanai var nokļūt ar autobusu no Zhengzhou, Kaifeng, Sanmexia. Ar lidmašīnu līdz pilsētai var nokļūt no Pekinas, Šanhajas, Siaņas. Ar vilcienu uz Lojanu var aizbraukt no Luoyang, Pekinas, Šanhajas, Zhengzhou.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2019

Top.LV
Latvijas Reitingi