10 iemesli apmeklēt Jordāniju

1. Mierīga valsts Tuvajos Austrumuos
Jordānija atrodas vienā no sprādzienbīstamākajiem reģioniem pasaulē, tomēr valstī ir mierīgi un droši. Saspringums nav jūtams. Miera līgums, ko 1994.gadā parakstīja Jordānija un Izraēla, valstī radīja ekonomikas bumu. Jordānijā ieplūda ārvalstu kapitāls, ārzemju tūristi, ieskaitot, no Izraēlas. Pārtraukt diplomātiskās attiecības ar Izraēlu (no arābu valstīm diplomātiskās attiecības ar Izraēlu ir tikai Ēģiptei un Jordānijai) valdība netaisās!
2. Ideāls klimats visu gadu
Jordānijā valda Vidusjūras tipa subtropu un krasi kontinentāls, ļoti sauss klimats. Vidējā temperatūra janvārī ir no +8° līdz +14°C, jūlijā no +24° līdz +30°C (gaisa temperatūra vasaras dienās ir ap +40°C). Naktis ir diezgan vēsas. Vidējais nokrišņu daudzums 100 – 700 mm gadā.
Piemērotākais laiks Jordānijas apmeklējumam ir pavasaris un rudens. Valsts dienvidos pie Akabas līča, pateicoties mikroklimatam, dabas apstākļi ir maigāki. Tāpēc šo reģionu var apmeklēt visu gadu. Arī Nāves jūras reģions tūristus uzņem visu gadu. Ūdens temperatūra Sarkanajā un Nāves jūrā nav zemāka par 21°C.
3. Viesmīlība
Vietējo iedzīvotāju viesmīlība atpūtu Jordānijā padara neaizmirstamu. Te apvienojas austrumu eksotika ar eiropeisku apkalpošanas stilu.
4. Bībeles zemes
Jordānija ir unikāla un Dieva svētīta zeme, tā pieminēta gan Vecajā, gan Jaunajā derībā. Zeme, kurā radies islams. Vēsturiskās vietas – Eda, Moāba, Amona, Gileada (Pereja) – veido nozīmīgu daļu no Bībelē minētajiem ģeogrāfiskajiem nosaukumiem. Katrs zemes stūrītis ir ar savu leģendu, katrs akmens – vēstures piemineklis.
5. Lieliska virtuve
Iepazīšanos ar arābu virtuvi ieteicams sākt ar jordāniešu variantu, jo tas labāk piemērots mūsu vēderiem. Acis priecē krāsainība, bet vēderu – ēdienu izvēle un kvalitāte. Arābu virtuvei nekas nelīdzinās! Austrumos ēdiens ir kulta objekts. Garšīgs, svaigs, pikants – arābu virtuves galvenās iezīmes. Klimata īpatnības un pamatiedzīvotāju dzīvesveids atspoguļojas virtuvē: tiek izmantoti tikai svaigi produkti, dezinfekcijai lieto daudz dažādu zālīšu un garšvielu. Noteikti jānobauda zivis un jūras produkti (vislabāk Akabā). No tradicionālās arābu virtuves noteikti jānogaršo falafel un visneiedomājamākie, daudzveidīgākie saldumi. Un, protams, mansaf – arābu virtuves karalis.
6. Izdevīgs ģeogrāfiskais novietojums
Jordānija atrodas Āzijas, Eiropas un Āfrikas krustcelēs. Tajā ir 3 lidostas, kas apkalpo 25 starptautiskās aviokompānijas, padarot valsti atvērtu ceļotājiem.
7. Kavlitatīvas viesnīcas un konkurētspējīgas cenas
Jordānijā ir 230 viesnīcu (no 5* kūrortiem līdz lētākām 3* viesnīcām). Vairāk kā 10 000 numuri pieejami par cenām, piemērotam jebkuram maciņam.
8. Nāves jūra – lielākais atklātais SPA centrs
Nāves jūra ir viena no unikālākajām vietām pasaulē. Tās ūdens dziednieciskās īpašības tika atzītas jau Hēroda laikā pirms vairāk kā 2000 gadiem. Nāves jūras minerāli veic ārstnieciskus brīnumus.
9. Jordānijā tūrisms apvieno vēsturi, kultūru, piedzīvojumus un atpūtu
Jordānija ir mūsdienīga, rietumnieciski noskaņota, stabila valsts, muzejs zem atklātas debess ar bagātu vēsturi, daudzveidīgiem tūrisma objektiem. Jordānija ir valsts ar muzejiem, gleznu galerijām, mūsdienīgiem kinoteātriem, tirdzniecības centriem, restorāniem un aktīvu nakts dzīvi.
10. Astotais Pasaules brīnums, UNESCO mantojuma objekts (1985) – Petra
Daudz ir rakstīts par Sarkano akmens pilsētu, kas klintīs izcirsta pirms vairāk kā 2000 gadu. Tomēr... Labāk vienreiz ieraudzīt, lai noticētu leģendai!

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi