Apskates objekti Japānā

Tokija

Japānas galvaspilsēta, kas atrodas Japānas centrālajā daļā un ir dibināta 1457. gadā. Tokijā atrodas Japānas valdība, Imperatora pils, kā arī Imperatora ģimenes māja. Tokija ir Japānas lielākā pilsēta, nozīmīgākais Japānas politiskais, ekonomiskais, finanšu un kultūras centrs. Tokija tūristus piesaista ar saviem muzejiem, koncerta hallēm, teātriem, parkiem, skaistām ainavām, iepirkšanās vietām un naktsklubiem.

Meiji – svētnīca, kas atrodas Tokijā un ir veltījums pirmajam modernās Japānas imperatoram Meiji un viņa dzīvesbiedrei.
Ginza – populārākais Tokijas iepirkšanās kvartāls, kas sastāv arī no daudzām mājīgām galerijām, kafejnīcām un citām izklaides vietām.
Kinkakuji – (zelta pavilions) ir dzen templis Tokijas ziemeļu daļā. Kinkakuji ir iespaidīga celtne, kuras augšējie divi stāvi ir pilnībā pārklāti ar zelta plāksnēm.
Odaiba – 1850. gadā mākslīgi uzbērta liela sala, kas sākotnēji tika uzbūvēta aizsardzības mērķiem, bet šobrīd attīstījusies kā populāra komerciāla, dzīvojamā un atpūtas zona.

Jokohama

Japānas otra lielākā pilsēta. Jokohamas centrālajā daļā atrodas viens no lielākajiem Ķīniešu kvartāliem pasaulē.

Fudzijama

(Fuji) – Japānas augstākā virsotne (3776 m.v.j.l.). Fudzijama ir viens no Japānas trim svētajiem kalniem un ir kļuvis par vienu no Japānas simboliem. Fudzijama ir aktīvs stratovulkāns. Pieci Fudži kalna ezeri ir izvietoti kalna ziemeļu pusē.

Kamakura

Tūristu ļoti iecienīta maza piekrastes pilsēta, kas piesaista ar neskaitāmiem tempļiem, svētnīcām un citiem vēstures pieminekļiem, kā arī ar smilšu pludmalēm un kalnu pārgājienu takām.

Niko

Pilsēta pazīstama ar Niko nacionālo parku un Tošogu svētnīcu. Jau daudzus gadsimtus Niko ir bijusi sintoistu un budistu pielūgšanas centrs.

Kioto

Moderna pilsēta, septītā lielākā Japānā, kurā dzīvo ap 1.4 milioni iedzīvotāju. Kioto ir bijusi Japānas galvaspilsēta un imperatora rezidence no 794. gada līdz 1868. gadam. Kioto piesaista tūristus ar neskaitāmiem tempļiem, svētnīcām un citām vēsturiski nozīmīgām celtnēm.

Kijomizu (Kiyomizudera)

“Šķīstā ūdens templis” ir viens no visvairāk godinātiem tempļiem Japānā. Tas tika izveidots 780. gadā pie Otova ūdenskrituma. Kijomizu ir iekļauts UNESCO pasaules mantojumu sarakstā.

Nara

Japānas pirmā ilgstošā galvaspilsēta, kura tika nodibināta 710. gadā. Narā ir saglabājušies daudzi vēsturiski dārgumi, tai skaitā arī daži no Japānas vecākajiem un lielākajiem tempļiem. Todaiji - “Diženais austrumu templis” ir viens no Japānas vispopulārākajiem un vēsturiski nozīmīgākajiem tempļiem, atrodas Narā. Todaiji templis ir pasaulē lielākā koka ēka, tajā atrodas Japānā lielākā Budas bronzas statuja (Daibutsu).
Kofukuji - templis, kas atrodas Narā un tika uzcelts 710. gadā. Konfukuji templī dažas no ievērojamām vēstures ēkām ir saglabājušās līdz mūsdienām, tai skaitā piecu stāvu pagoda, kura ir 50 m augsta un ir kļuvusi par Naras simbolu.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi