10 iemesli apmeklēt Islandi

Nokļūt Islandē ir tas pats, kas nonākt citā pasaulē. Tā ir viena no skaistākajām valstīm pasaulē. Sala atrodas Atlantijas okeānā pie Polārā loka. Islande ir pasakaini skaista, lai arī daba ir askētiska. Tā ir ledāju, vulkānu, karsto avotu un geizeru valsts.

1. Gaiss un ūdens.
Gan gaiss, gan ūdens Islandē ir vistīrākie. Te ļoti viegli elpot, jo nav smagās rūpniecības. Jebkurā valsts vietā viegli pamosties un dzert ūdeni no krāna. Tas ir garšīgs!
2. Islandes iedzīvotāji.
Labvēlīgi un smaidīgi. Vienmēr. Ja pamanīs, ka kaut ko meklējat, noteikti pacentīsies palīdzēt. Ja angļu valodu brīvi nepārvaldat, nepārdzīvojiet, vienalga jūs sapratīs.
3. Kalnu ainavas.
Izbraucot no pilsētas, nokļūstat brīnumu valstī, kur sūnām un citiem augiem apaugušus lavas laukus nomaina sniegoti kalni. Kalnu pakājē vietām redzami namiņi. Plašums, debesis, nekādu koku. Valdzinošas ainavas.
4. Zirgi.
Zirgi Islandē ir visur, pietiek izbraukt no pilsētas. Ir daudz staļļu, uz katriem 3 iedzīvotājiem ir pa zirgam. Praktiski visi prot jāt!
5. Geizeri.
Geizeru lauki ir Islandes vizītkarte. Pavisam saskaitīti 250 geizeru lauki ar 7000 lielākiem un mazākiem karstajiem avotiem. Blīvākā geizeru koncentrācija pasaulē...
6. Adījumi.
Liekas, ka Islandē ada visu. Smieklīgas cepures, džemperi, getras ar dažādiem rakstiem, šalles... Pilsētā uz katra stūra līdzās suvenīru tirgotavām ir rokdarbu veikaliņi, kur iespējams iegādāties gan gatavus adījumus, gan ļoti augstvērtīgu vilnas dziju.
7. Islandes mīti un leģendas.
Islandē valda īpaši noslēpumaina, mītiska atmosfēra. Liekas, jebkurā vietā iespējams sastapt kādu no mītiskajiem valsts iedzīvotājiem – burvju elfu vai trolli. Jebkurš iedzīvotājs var izstāstīt milzum daudz pasaku un leģendu.
8. Hatlgrimsas baznīca.
Lielākā un slavenākā luterāņu baznīca Reikjavikā. Apakšā ir neliels veikaliņš un milzīga zāle ar soliem. Virs ieejas – ērģeļu stabules. No rītiem, kad neviena nav, iespējams vienkārši ieiet paklausīties mūziku. No zvanu torņa paveras skaists skats uz pilsētu.
9. Omāri.
Nekur pasaulē omārus neēd tādā daudzumā kā Islandē. Un nekur negatavo tādā daudzveidībā kā Islandē. Nekur citur nenobaudīsiet tādu omāru krēm zupu kādu gatavo nelielā ģimenes restorāniņā Reikjavikas centrā.
10. Atpūta SPA.
Islandē atrodas pasaulslavenais ģeotermālais baseins, vienīgā tāda veida vieta pasaulē - “Zilā lagūna”. SPA centrs atrodas Reikjavikas pussalā, Islandes DR daļā. To veido poraina, jūras ūdeni caurlaidīga lava. Pateicoties šim procesam, dziļi zem zemes veidojas rezervuāri ar ģeotermālu jūras ūdeni.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2019

Top.LV
Latvijas Reitingi