10 iemesli apmeklēt Irānu

Jūs domājat un plānojat, tomēr joprojām neesat rezervējis biļeti uz Irānu? Varbūt Jums atpūta un ceļojums saistās ar zvilnēšanu Taizemes pludmalēs, varbūt uzskatāt, ka garšvielas nopērkamas tikai Indijā un senā vēsture iepazīstama Romā?
Piedāvājam 10 iemeslus, kāpēc vajadzētu pārvarēt šaubas un doties uz Irānu...

1. Tā ir droša.
Irāna ir droša, neatkarīgi no tā, vai ceļojat grupā vai individuāli! Pēdējais karš, kurā bija iesaistīta Irāna, beidzās 1988.gadā. Irāna tikusi dēmonizēta gadu desmitus, bet tūristiem pēc ceļojuma uz Irānu stereotipi tiek lauzti. Atmiņā paliek siltas atmiņas par laipnajiem saimniekiem un neaizmirstamām ainavām.
2. Masu informācijas līdzekļi valsti piemin visā pasaulē.
Masu informācijas līdzekļi Irānu min kā vienu no ieteicamākajiem un nepazīstamākajiem tūristu galamērķiem pasaulē. Pagaidām Irānā tūristu vēl nav daudz, un to jāizbauda.
3. Viesmīlība.
Irāna ir ļoti viesmīlīga zeme. “Welcome”, iespējams, ir populārākais angļu valodas vārds. Varat nebrīnīties, ja vilcienā iepazīta irāniete Jūs uzaicina ciemoties savās mājās, vai taksometra šoferis nepaņem maksu par braucienu. Un šāda viesmīlība nav vērsta tikai pret tūristiem, tā ir kultūras daļa.
4. Gara, sena vēsture.
Persiešu civilizācija ir viena no senākajām pasaulē. Atgādinājumu par seno vēsturi var sastapt ik uz soļa. No senās Persijas līdz mūsdienu Irānai, no Ahamedīnu impērijas līdz Sasanīdu laikmetam, no Safavidu perioda līdz Qajar dinastijai, visbeidzot, Pahlavi ģimene un islāma revolūcijai, Irānas vēsture ir ļoti vētraina. Persepole ir Irānas slavenākā vieta, galvenais tūristu galamērķis.
5. Daba.
Irāna ir ļoti liela valsts ar lielu ainavu dažādību. Piedzīvotāju meklētāji, slēpotāji, daiveri... Visi atradīs sev ko piemērotu. Irānā ir gan tuksneši, gan meži. Sastopami vairāki apdraudēti dzīvnieki, piemēram, Āzijas gepards, kas ir uz izmiršanas robežas. Irāna ir viens no lielākajiem augļu audzētājiem reģionā.
6. Arhitektūra.
Jebkura mošeja, pils, tirgus, gandrīz ik katra Irānas ēka ir grezni rotāta, izstaro austrumu eleganci. Pasteļkrāsu kontrasts ar košajiem akcentiem, minareti un kupoli... Irānas arhitektūra ir kas neredzēts.
7. Amatniecība.
Katrā provincē, pilsētā un ciemā ir savi amatnieki. Jazdā ir populāras zīda un vilnas audumu, kā arī baklavas saldumu fabrikas, Isfahanā – flīzes un zilie keramikas rotājumi, Tabrizā un citur – visu krāsu un izmēru paklāji. Lai kurā vietā Irānā Jūs nonāktu, mājās noteikti atvedīsiet ko interesantu.
8. Virtuve.
No pistācijām līdz melnajai tējai, no safrāna līdz kebabam – aromātiskās garšvielas padara Irānas ēdienus neaizmirstamus. Protams, baklavu un pistācijas atradīsiet arī citās austrumu valstīs, bet Irānā atradīsiet tādus ēdienus, kādi citur pasaulē nav sastopami. Piemēram, garšaugu sautējums Ghormeh Sabzi, Mirza Ghasemi – no baklažāniem, sastopams Gilan provincē vai Dizi – stiprs gaļas ēdiens Ardebilā.
9. Patiesi autentiski iespaidi.
Iespējams, dēļ zināmām sankcijām no citu valstu puses, īpaši no rietumiem, Irāna sevi nodrošina ar rūpniecības precēm, sākot no pārtikas, līdz tekstilprecēm un keramikai. Bez pārdošanai gatavotiem suvenīriem, irāņi ir ļoti lepni par savu kultūru un tradīcijām. Viņi nekad nepalaidīs garām izdevību to nodemonstrēt, lai jūs varētu visu redzēt, nobaudīt utt.
10. Relaksējoša atmosfēra.
Pretēji vispārpieņemtai pārliecībai, ka atmosfēra Irānā ir nokaitēta, gandrīz visur varat fotografēt. Irāņi ir ļoti draudzīgi, iesaistās sarunās, pat ja kāds kur steidzas, vienalga būs laimīgs būt jūsu nākamās fotogrāfijas modelis.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2019

Top.LV
Latvijas Reitingi