Lombokas sala

Lomboka ir 80 km gara sala austrumos no Bali. Tiešie avioreisi savieno to ar Singapūru, Surabainu un Džakartu. Pēc formas sala atgādina indonēziešu piparu lomboku, no tā cēlies salas nosaukums. Provinces administratīvais centrs ir Matarama, ievērojamākie kūrorti Sendžidži un Džili Meno. Trīs Lombokas galvenās pilsētas – Ampenana, Matarama, Čakranegara – atrodas netālu viena no otras sešu kilometru garā joslā virzienā no rietumu krasta uz austrumiem.

Reliģija.

Lombokā dominē musulmaņi, vietējie iedzīvotāji – sasaki – no Bali iedzīvotājiem atšķiras ne tikai ar valodu un kultūru, bet arī tīri vizuāli.

Klimats.

Klimats Lombokā ir sausāks un karstāks kā Bali. Strap šīm relatīvi tuvajām salām (20 minūšu lidojums, 2,5 stundu brauciens ar katamarānu) ir okeāna dziļvaga, kas atdala Āzijas un Austrālijas kontinentālās plātnes. Tā ir vieta, kur sākas pāreja no Indonēzijas austrumu uz rietumu daļām, jūtami atšķiras flora un fauna. Tūrisma sezona ilgst visu gadu. Lietus sezona dažādās salās nesakrīt. Vidējā gada temperatūra ir +26°С ... +28°С.

Salas ziemeļu daļa ir pauguraina, koku un krūmāju klāta. Dienvidos – neauglīga, izžuvusi zeme, savanna. Sausās sezonas kļūst arvien ilgākas, kukurūza kā ēdienu pamatsastāvdaļa nomaina rīsu.

Lomboka zināma kā mazliet mežonīga, neskarta sala, kas piemērota ceļojumam un atpūtai ar klusām, baltām smilšu pludmalēm, kalniem, neskartiem ciematiem, tropu augāju un bagāto Indonēzijas kultūru. Salai ir unikāls šarms, ne velti saka: “Jūs varat saskatīt Bali Lombokas salā, bet ne otrādi”. Un tā arī ir, jo Lombokas kultūra veidojās zināmā mērā ietekmējoties no Bali. XVI gs.šeit ienāca islams, kas joprojām ir dominējošā reliģija Lombokas salā. Lomboka spējusi izvairīties no ievērojamas rietumu ietekmes, lielākā daļa iedzīvotāju turpina ierasto dzīvesveidu.

Lombokas salas karte

Mazliet uz ziemeļiem no Sendžidži pludmales atrodas nelielas koraļļu saliņas – Gili Air, Gili Meno un Gili Trawangan. Tā ir ideāla vieta snorkelēšanai, niršanai ar akvalangu (neskarti koraļļi un daudz krāsainu zivtiņu), kā arī piknikam smilšu pludmalē.

Sukaras pilsēta ievērojama ar saviem zeltu un sudrabu izšūtajiem audumiem, Penudžakas apkārtne – ar vietējā tumšā māla izstrādājumiem. Apskates ekskursijas laikā skatāmi tradicionālie tirdziņi, Narmada karaliskais dārzs, unikālais Lingsaras hindu-budistu-musulmaņu templis, tradicionālais pamatiedzīvotāju ciemats Sasakov-Karang-Bajan, Batu Bolong jūras templis.

Dabas mīļotājus sajūsminās dienvidu piekrastes ainavas un Rindžani kalns. Lombokas centrālajā daļā esošais Rindžani kalns redzams no jebkuras salas vietas. Tas ir 3800 m augsts vulkāns ar ezeriņu krāterī. Indonēzijā līdzīgu augstumu sasniedz tikai 4 vulkāni. Rindžani ir aktīvs vulkāns, bet sausajā sezonā kalnā var uzkāpt pieredzējušu pavadoņu pavadībā. No virsotnes redzama Lombokas ziemeļu piekraste un Javas jūra, bet, pirkstgalos paceļoties, redzama Sulavesi jūra un buru kuģi.

Šajā salas daļā atrodas 17 metrus augstais Otakokok ūdenskritums, ko ieskauj brīnišķīgs tropu augājs. Ūdenim esot dziednieciskas īpašības. Vakarā iespējams vērot satriecošu skatu – saulrietu starp Bali Agunga un Rindžani vulkāniem.

Ja Bali Jums liekas par lielu un vēlaties vientulību, iesakām braucienu uz Lomboku. To nereti apraksta kā “Bali pirms tur ieradās tūristi” vai “vakardienas Bali”. Lomboka ir viens no labākajiem Indonēzijas kūrortiem, pārsteidzošu kontrastu un pretstatu sala. Jums būs iespēja iepazīt salu, kurā dzīves ritms ir palēnināts, kur dzirdamas klusuma zvanu skaņas kanos, kur iespējams izbaudīt pilnīgu mieru.

Lomoku nereti salīdzina ar tās slaveno kaimiņu Bali. Par salu runā, kā tā ir tā pati Bali, tikai bez kultūras un krāšņuma, bet tas nav īsti godīgi. Lombokas ainavas ar džungļiem, koraļļu salām, tīrām, garām pludmalēm ir ne mazāk skaistas un aizraujošas. Līdzīgi izskatījās Bali, pirms tajās nebija tik daudz tūristu.

Bali ir kūrorts jebkuram, bet Lomboka īpaši iesakāma jaulaulātajiem. Šeit izplatītas boutique viesnīcas – pilnībā izolētas naktsmītnes tiem, kuri vēlas baudīt divvientulību. Ir arī villas ar savu izeju uz pludmali vai baseinu... Viesnīcu līmenis ir relatīvi augsts, līdzvērtīgs Bali viesnīcām, bet cenas ir nedaudz zemākas.

Arī Lombokā pēdējā laikā aktīvi notiek jaunu viesnīcu celtniecība, attīstās tūrisma infrastruktūra. Šeit pārstāvētas lielākās viesnīcu ķēdes: Sheraton, Four Seasons, Le Meridien, Novotel.


Ekskursija uz Lombokas salu (puse dienas)

Bale Kambang ūdens pils, kas celta 1744.gadā, pēc tam iepirkšanās Bertaisā, salā lielākā – Narmada vasaras pils. Pirms atgriešanās viensīcā – Lingsar tempļa apskate. Tā ir vieta, kur līdzās pastāv islama un hindusima svētumi.

Putrinjala

Programma mākslas, kultūras un skaistu pludmaļu cienītājiem. Hetam ciema apskate, kur skatāmi nažu, pakavu, lauksaimniecības tehnikas kalēji, kuri strādā ar primitīviem instrumentiem. Sukuraija ciems, kurā dzīvo audēji, Kutu un Tandžung-Aan ciemi. Atpūta pludmalē.

Džili Eir

Tūres mērķis – atpūta un jūras dzīves baudīšana Džili salas pludmalēs. Lendang Badžur ciema tirdziņa apmeklējums, Bangsalas osta, no kuras brauciens ar laivu uz Džili Eiras salu.

Zemūdens pasaule

Brauciens ar laivu gar Lombokas salas ziemeļaustrumu piekrasti uz trim mežonīgajām pludmalēm – Džili Eiru, Džili Meno un Džili Travanganu. Atpūta baltu smilšu, kristāltīra ūdens pludmalēs, kur jūrā peld dažnedažādas zivtiņas un sastopami koraļļi.

Ciemu tūre

lai pilnībā izbaudītu Lombokas provinču atmosfēru, iesakām Gunung Sari (iedzīvotāji izgatavo lieliskas bambusa mēbeles), Džangkuk (talantīgi kokgriezēji) apmeklējumu. Tad Karang Baijan ciema apskate, kurā skatāmas tipiskas salas mītnes. Nākamā pietura – Nurbaijas ciems, kur iezīvotāji nodarbojas ar grozu pīšanu. Suranadi – viens no vecākajiem Hindu tempļiem.

Lombokas piedzīvojumi

Agri no rīta brauciens uz Lombokas salas ziemeļaustrumiem uz Senaru ciemu. Skatīsiet tipisku ciematu, Sendang Džile ūdenskritumu, tirgu, pērtiķu mežu. Atpakaļceļā – zvejniekciema un Narmada vasaras pils apmeklējums.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi