Bintanas sala

Bintanas salas karte

Bintana ir lielākā sala Riau provincē. Tās platība ir 1140 km², krasta līnijas garums aptuveni 105 km. Salā dzīvo ap 200 000 iedzīvotāju, un, līdzīgi kā visā Riau reģionā, šeit ir dažādu kultūru sajaukums: malajieši, ķīnieši un citi. Bintana atrodas tuvu ekvatoram, tropisks klimats valda visu gadu. Gaisa temperatūra svārstās starp 21°C un 32°C, vidēji 26°C.

Bintanas vēsture

Pateicoties stratēģiskajam novietojumam un izmēram, Bintanai ir bagāta vēsture. Riau gadsimtiem ilgi piederējusi malajiešiem un jūras nomadiem, vēlāk imigranti ieradās no Ķīnas un Indoķīnas. Mūsdienās šeit apmetušies pārceļotāji no dažādām Āzijas vietām. Bintana atradās pie Ķīnas – Indijas tirdzniecības ceļa, un jau XIV gadsimtā kopā ar Temaseku (Singapūru) Riau atzīmēta kuģu žurnālos kā pirātu apdzīvota vieta. Divi no trīs simtiem kuģu tika izmantoti, lai ķīniešu kuģus, kuri atgriezās no Indijas ievilinātu savās ostās, uzbruktu tiem, kuri pretojas. Bintanā atrasts liels daudzums Sung dinastijas (960 – 1127) laika ķīniešu keramikas. Arābu ceļotājs Ibn Batuta par Riau 13. gs.rakstīja: “šeit ir daudz saliņu, no kurām bruņotos kara kuģos uzbrūk melni pirāti. Viņi aplaupa, bet nepakļauj cilvēkus”.

XII – XIII gs. Bintana bija Sumatras Srivijaijas impērijas sastāvā. 1290. gadā salu apmeklēja Sri Tri Buana – Palembangas karaliskās ģimenes loceklis. Bintanas karaliene sagaidīja viņu kopā ar 800 kuģiem. Vēlāk Sri Tri Buana kļuva par Bintanas karali. Stāsta, ka viņš devis nosaukumu Singapūrai. Pēc piestāšanas Temasekā, viņš atklāja dzīvnieku, par kuru domāja, ka tā ir lauva. Tāpēc Temaseku pārdēvēja par Singapūru (Lion City), kā arī pasludināja par Singapūras karali.

Tanjung Pinang

Tanjung Pinang – galvenā ostas pilsēta Bintanas salā, kurā no visas Indonēzijas un Singapūras ierodas tirdzniecības un pasažieru kuģi. Bintana ir labs izejas punkts ceļojumiem pa citām salām un tikai divu stundu brauciena ar laivu attālumā no Singapūras. Liela daļa pilsētas celta tradicionālā vietējā stilā uz pāļiem virs ūdens. Mūsdienās pilsēta strauji mainās, parādās vairākas augstas klases viesnīcas, attīstās jahtu ostas. Nakts tirgū ir lieliskas jūras veltes. Trikora pludmale atrodas aptuveni 50 kilometerus uz dienvidiem salas austrumu pusē. Labas pludmales ir arī Terkulai un Soreh salās, kurās ar laivu var nokļūt stundas laikā.

Tanjung Uban

Tanjung Uban – otra lielākā pilsēta, atrodas ZR piekrastē. No šejienes nav tālu līdz Batam. Tanjung Uban ir reģiona centrs, tajā atrodas naftas krātuve. Gar krastu stiepjas promenāde ar mājām, naktsmītnēm, restorāniem, kas celti virs ūdens un veikalu iela aiz tās.

Trikora pludmale

Austrumu krasta populārākā pludmale ir Trikora, kurā atvaļinājumu pavada arī vietējie iedzīvotāji. Šeit var atbraukt ar taksometru vai autobusu no Tanjung Pinang. Pat ja pludmale ir izolēta, šeit iespējams atrast vienkāršas nakšņošanas vietas. Smiltis ir baltas, ūdens tīrs, piemērota vieta atpūtai pēc karstuma un steigas ielās. Netālu iespējams apmeklēt zvajnieku ciemu un nelielu kuģīšu būvētavu, kurās būvē tradicionālās laivas.

Penyengat sala

Sala atrodas 6 km no Tanjung Pinang, ar laivu tajā iespējams nokļūt 15 minūšu laikā. Varenā Bugis mājvieta XVIII gadsimtā, Penyengat joprojām glabā ievērojamās vāstures pēdas. 70 gadus pamestajās drupās uzsākta sakopšana. Senākā valdnieku pils un karaļu kapenes, arī cienījamā Sultan Haji – pirmās malajiešu gramatikas grāmatas autora – kapa vieta. Salā atrodas arī nesen celtais malajiešu mūzikas un teātra centrs.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi