Ekskursiju programma

Bintanas ziloņu parks

Bintanas ziloņu parks

Bintanas ziloņu parks sniedz lielisku iespēju iepazīt tuvāk šos miermīlīgos dzīvniekus. 40 minūtes ilgajā ziloņu šovā uzzināsiet viņu diētas un ēšanas paradumus, raksturīgākās īpašības, grupas uzvedību.

Šie ziloņi ir apmācīti dažādu triku demonstrēšanai. Kā piemēram, perfekti pagriezieni stāvot uz divām kājām, dejošana disko mūzikas pavadībā. Pēc priekšnesuma apmeklētāji var izbaudīt izjādes ar ziloņiem tuvējā apkārtnē.


Tūres cena (min 2 cilvēki) Pieaugušie: S$ 21
Bērni: S$ 19 (3-12 gadi)
Bērni: Par brīvu (līdz 3gadiem)
Izvēles: izjāde ar ziloņiem (apmēram 10 minūtes) S$ 6
Darba laiks Pirmdienas, ceturtdienas, piektdienas: 10:00
Sestdienas, svētdienas: 10:00, 16:00
Otrdienas, trešdienas: slēgts
Cenā iekļauts Transfēri;
Apdrošināšanas garantija

Berakit

Berakit ir tradicionāls zvejnieku ciems, kas atrodas Bintanas ziemeļaustrumos. Šajā ciematā var redzēt vietējo ciema iedzīvotāju Riau ikdienas darbības, kā piemēram, varēsiet redzēt kā tiek saulē kaltētas tūkstošiem “ikan bilis” (žāvētas zivis).

Sebung Pereh & Busung

Sebung Pereh un Busung ir tipiski mazie zvejnieku ciemi, kas atrodas krastos pie kokasriekstu plantācijām. Šī ciema iedzīvotāji dzīvo unikālās mājās, kas celtas uz koka balstiem un atrodas virs ūdens. Viņi dzīvo vienkāršu dzīvi bez modernām ērtībām vai pat bez elektrības.

Tanjung Uban

Otrā lielākā pilsētā Bintanā ir Tanjung Uban, kas ir arī naftas uzglabāšanas un apgabala centrs. Galvenā iela ir Pelantar, kas atrodas blakus jūrai un šeit ir izvietotas daudzas mājas, veikali un restorāni.

Trikora pludmale

Trikora pludmale atrodas Bintanas salas austrumu krastā. Tā ir viena no skaistākajām Bintanas pludmalēm, kas var lepoties ar baltajām smiltīm un dzidro ūdeni.

Kā arī Trikora pludmale ir mājvieta vietējam zvejnieku ciemam. Šeit atrodas arī vietējo iedzīvotāju laivu būvētava, kurā tiek radītas pēc senām tradīcijām jaunas un labotas vecās laivas.

Kawal

Tikai dažas minūtes no Trikoras atrodas Kawal, kas ir arī zvejniecības centrs Bintanā. No tilta, kas atrodas pilsētas centrā, paveras brīnišķīgs skats – zvejnieku laivas, mājas, noliktavas. Kā liecība par Kawal vēsturi ir saglabājies ceplis, kas izmantots kokogļu iegūšanai no “bakau” (mangroves).

Senggarang

Senggarang atrodas īsā braucienā ar laivu no Tanjung Pinang un ir mājvieta ķīniešiem, kas ieradās šeit no 1740.-1750.gada. Šodien Senggarang pilsētā varēsiet redzēt mājas, kas celtas uz koka balstiem, kā arī – simts gadus vecos ķīniešu tempļus.

Senggarang pilsētā atradīsiet neparastu ķīniešu templi, kas atrodas blakus milzīgam banānkokam. Ir stāsts, ka šeit dzīvojis kāds vecs vīrs, kurš vēlējies nomirt un tikts apglabāts savā mājā. Un tā arī noticis. Un kopš tā laika vietējie iedzīvotāji nesuši uz šo māju ziedojumus un lūguši labvēlību. Un ar laiku šī māja kļuva par templi. Un arī mūsdienās dievlūdzēji no Singapūras un Malaizijas dodas apciemot šo templi, lai iegūtu dievu labvēlību.

Tanjung Pinang

Apmēram 1,45h braucienā ar mašīnu vai 50 min braucienā ar motorlaivu no Bintanas atrodas Tanjung Pinang, Riau arhipelāga administratīvais un tirdzniecības centrs.

Ekskursija šajā gleznainajā pilsētā ceļotājiem ļaus iepazīt Riau iedzīvotāju lauku dzīvi, zvejniecības tradīcijas.

Ievērības cienīgs ir Raja Haji Fisabilillah cīņas piemineklis, kas atrodas Tanjung Pinang rietumos. Šis 28 metrus augstais piemineklis ir par godu varonim Raja Haji, kas cīnījās pret Nīderlandes kolonijas noteikumiem. Kauja notika tieši pieminekļa vietā 1784.gada 6.janvārī, un šajā kaujā uzvarēja vietējie iedzīvotāji.

Lai labāk iepazītu Bintanas salas vēsturi ir jādodas no Tanjung Pinang netālu esošajām salām. Varēsiet salīdzināt ciemu kultūras, tradīcijas.

Iepirkšanās Tanjung Pinang pilsētā ir patīkama, jo iespējams iegādāties dažādu veidu preces, kā arī cenas ir samērā lētas. Veikalos piedāvā dažādu veidu žāvētu pārtiku, elektronikas preces, antīkus keramikas un amatniecības izstrādājumus, bet vislabākos darījumus jūs varēsiet noslēgt tieši ar ielu tirgotājiem.

Tanjung Pinang ir labākā vieta, kur nobaudīt Riau tradicionālos ēdienus. Lai gan lielākā tūristu daļa apmeklē lielos un dārgos restorānus pilsētas centrā, tomēr vislabākā izvēle būtu Sungai Jang, kas vietējiem iedzīvotājiem pazīstams pēc lētajiem un kvalitatīvajiem ēdieniem. Šeit varēsiet nobaudīt dažādus ēdienus no jūras veltēm – zivis, gliemenes, kalmāri, garneles u.c. Iesakam nogaršot otak otak – grillēts uz kokoglēm – kas ir zivs gaļa, kas cepta kokosriekstu pienā un Indonēzijas garšvielās un ietīta divās kokosriekstu lapās.

Penyengat sala

Penyengat sala (atrodas Bintanas dienvidos) ilgu laiku bija stratēģiska aizsardzības vieta Bintanas valdniekiem. 1803.gadā Penyengat sala no aizsardzības centra kļuva par valsti, kas bija arī mītnes vieta Riau-Lingga karalistei. Kopš tā laika Penyengat sala kļuva par centru valdībai, tradīcijām, islama reliģijai un seno malajiešu mantojumam. Penyengat valsts beidza pastāvēt, kad pēdējais Riau-Lingga sultāns Abdul Rahman Muazzan Shah atdeva salu Singapūrai.

Holandieši, tā laika kolonisti Bintanā, informēja Singapūras sultānu, ka viņu īpašumi – pilis, mājas, zeme – tiks konfiscēti. Lai nepieļatu šo īpašumu nonākšanu holandiešu rokās, sultāns pavēlēja nojaukt Penyengat ēkas, kuras varētu atņemt holandieši. Un tas ir iemesls, kāpēc šodienās nav nekas daudz saglabājies no Riau-Lingga karalistes krāšņuma.

Šodien Penyengat salā ir apmēram 2500 iedzīvotāju, un apmēram trešā daļa no viņiem ir saistīti ar vēsturisko karalisti. Lielākā daļa iedzīvotāju nodarbojas ar zvejniecību.

Apmeklētākais tūrisma objekts Penyengat salā ir Riau Graund sultāna mošeja, kas ir dzeltenā krāsā. Celta 1818.gadā un joprojām ir ļoti labi saglabājusies.

Ir interesanti atzīmēt, ka Penyengat mauzoleju un piļu arhitektūrā ir saskatāma ietekme no Tuvo austrumu arhitektūras. Arī pēdējā karaliskā pils, kas tika nojaukta pirms holandiešu ierašanās, bija līdzīga Istana Kampong Glam, kas atrodas Singapūrā.

Kā arī ir saskatāma līdzība starp ķīniešu un malajiešu kultūru. Kā vienu piemēru var minēt plaši izmantoto dzelteno krāsu. Tas ir saistīts ar to, ka Ķīnas vēstnieks apciemojot pirmo Malakas sultānu bija ieradies ar dzeltenu lietussargu. Kopš tā laika karaliskie marķējumi ir dzeltenā krāsā.

Bintanas mangrovju audzes dienas tūre

Bintanas mangrovju audzes dienas tūre

Šis divu stundu garais eko piedzīvojums ļaus jums iepazīt brīnumainos mangrovju mežus. Šie meži aizsargā krastus no erozijas un palīdz saglabāt kristāldzidro ūdeni. Brauciens pa Sebung upi, mājvieta bagātīgiem mangrovju mežiem un ūdensceļiem, ļaus jums apskatīt neskaitāmus krāsainus ziedus un augļus.

Sebung upe spēlē nozīmīgu lomu arī savvaļas dzīvnieku dzīvē. Upes krastos mājvietu raduši Macaque un Silver Leaf pērtiķi, ķirzakas un čūskas. Kā arī varēsiet redzēt tādus putnus kā zivju dzenis un gārnis. Upes ūdeņos mājvieta ir dažādākajām zivīm, krabjiem, garnelēm, vēžiem, gliemežiem.

Kā arī Sebung upes krastos dzīvesvietas ir vietējiem iedzīvotajiem. Mājas, laivas, zvejas slazdi un ikdienas maltītes – tas viss nāk no mangrovju audzēm. Katru gadu Indonēzijas mangrovju audzēs tiek nozvejots vairāk nekā 47 000 tonnu zivju.

Tūres cena (min 2 cilvēki)
Mangrovju audzes dienas tūre
Pieaugušie: S$ 38
Bērni (3-12 gadi): S$ 25
Bērni (līdz 3 gadiem): par brīvu
Tūres cena (min 2 cilvēki)
Mangrovju audzes dienas & nakts tūre
Pieaugušie: S$ 61
Bērni (3-12 gadi): S$ 40
Bērni (līdz 3 gadiem): par brīvu
Tūres cena (min 2 cilvēki)
Mangrovju audzes & tradicionālās zvejniecības tūre
Pieaugušie: S$ 26
Bērni (3-12 gadi): S$ 22
Bērni (līdz 3 gadiem): par brīvu
Izvēles: pusdienas vai vakariņas Pieaugušie: S$ 18
Bērni: S$ 16
Tūres laiks 08:00, 10:00, 13:00, 15:00
Cenā iekļauts Transfēri;
Minerālūdens;
Eksursija gida pavadībā;
Apdrošināšanas garantija

Bintanas mangrovju audzes nakts tūre

Bintanas mangrovju audzes nakts tūre Bintanas mangrovju audzes nakts tūre

Mangrovju audzes nakts tūre apburs jūs ar savu maģiskumu. Tā būs būs fantastiska pieredze, kuru jūs neaizmirsīsiet.

Laivu brauciens būs pa Sebung upi kā dienas tūres laikā. Brauciens lejā pa upi vēsajā naktī ļaus jums sajust mangrovju mežu klusumu un rāmumu. Un tūres kulminācija būs jāņtārpiņu vērošana, kas iemirdzēsies nakts melnumā. Atpakaļceļā uz molu varēsiet lūkoties zvaigžņotajās debesīs.

Tūres cena (min 2 cilvēki) Pieaugušie: S$ 38
Bērni (3-12 gadi): S$ 25
Bērni (līdz 3 gadiem): par brīvu
Tūres laiks 19:30:00
Cenā iekļauts Transfēri;
Minerālūdens;
Eksursija gida pavadībā;
Apdrošināšanas garantija

Dienvidu Bintanas mantojuma tūre

Dienvidu Bintanas mantojuma tūre

Visas dienas ekskursija pa Bintanas salas dienvidiem ļaus jums atklāt salas mantojumu un dzīvesstilu. Jūs apmeklēsiet Senggarang – mazs ķīniešu ciems, kur jūs atradīsiet 300 gadus vecu banānkoku, kas ir populāra svētceļojumu vieta budistiem.

Tālāk apmeklēsiet Palau Penyengat, kur apskatīsiet veco holandiešu fortu, karaliskos mauzolejus, vecas pilis un Riau Grand sultāna mošeju, kura pēc leģendas nostāstiem uzcelta izmantojot olas baltumu.

Kā arī pabūsiet Bintanas salas administratīvajā un tirdzniecības centrā – Tanjung Pinang.

Tūres cena (min 4 cilvēki) Pieaugušie: S$ 84
Bērni (3-12 gadi): S$ 60
Bērni (līdz 3 gadiem): par brīvu
Izvēles: For Kelong Seafood pusdienas S$ 10 par personu
Tūres laiks 8:30-17:00 (8 stundas)
Cenā iekļauts Transfēri;
Ekskursija gida pavadībā;
Pusdienas Tanjun Pinang;
Minerālūdens, uzkodas;
Apdrošināšanas garantija

Tanjung Pinang iepirkšanās tūre

Tanjung Pinang iepirkšanās tūre

Izbaudiet braucienu uz Tanjung Pinang – Bintanas salas galvaspilsēta. Apskatiet daudzu veidu žāvētās jūras veltes un krāsainās uzkodas, kas tiek pārdotas šeit.

Aplūkojiet šīs mazās aizņemtās pilsētiņas šarmu. Tanjung Pinang ir noslogota osta un atrodas ļoti tuvu Malacca Strait, kas ir viens no aizņemtākajiem jūras ceļiem pasaulē.Tūres cena (min 2 cilvēki) Pieaugušie: S$ 70
Bērni (3-12 gadi): S$ 60
Bērni (līdz 3 gadiem): par brīvu
Izvēles: For Kelong Seafood pusdienas S$ 10 par personu
Tūres laiks 8:30-17:00 (8 stundas)
Cenā iekļauts Transfēri;
Pusdienas Tanjun Pinang;
Minerālūdens, uzkodas;
Apdrošināšanas garantija

Gunung Bintanas piedzīvojumu tūre

Gunung Bintanas piedzīvojumu tūre

Atklājiet Bintanas lietusmežus un izbaudiet fantastisku skatu no 340 m augstās Gunung virsotnes. Piecu stundu ilgajā tūrē pa Bintanas lietusmežiem jūs varēsiet ieraudzīt gigantiskos 40 m augstos kokus un dažādus savvaļas dzīvniekus un putnus.

Tūres laikā jūs uzzināsiet daudz ko jaunu par dzīvās dabas pasauli un atklāsiet leģendu par “princeses dīķi”. Un varēsiet atveldzēties ūdenskrituma ūdeņos, kas pēc vietējo nostāstiem nes laimi.


Tūres cena (min 2 cilvēki) Pieaugušie: S$ 45
Bērni (3-12 gadi): S$ 35
Izvēles: pusdienu kārba S$ 8 par personu
Izvēles: pusdienas vai vakariņas Pasar Oleh Oleh (cenā iekļauts transfērs atpakaļ uz atpūtas vietu) Pieaugušie: S$ 18
Bērni: S$ 16
Izvēles: deju šovs ciemā S$ 35 par šovu
Tūres laiks 9:00, 13:00 (5 stundas)
Cenā iekļauts Transfēri;
Minerālūdens un uzkodas;
Gida pavadība Gunung Bintan virsotnē;
Apdrošināšanas garantija

Bintanas tradicionālās zvejniecības tūre

Bintanas tradicionālās zvejniecības tūre

Uzzināsiet tradicionālās zvejniecības īpatnības, vietējo zvejnieku prasmes un iemaņas jūs noteikti pārsteigs. Izbaudiet braucienu ķīniešu laivā pa Sebung upi.

Varēsiet apskatīt tradicionālos zivju slazdus, kas gatavoti no bambusa un stieples un ar kuriem iespējams noķert krabjus un zivis. Kā arī gids jums parādīs, kādas īpašas tehnikas zivju ķeršanā.Tūres cena (min 2 cilvēki) Pieaugušie: S$ 40
Bērni (3-12 gadi): S$ 30
Izvēles: pusdienas vai vakariņas Pasar Oleh Oleh (cenā iekļauts transfērs uz atpūtas vietu) Pieaugušie: S$ 18
Bērni: S$ 16
Tūres laiks 8:00, 10:00, 13:00, 15:00
Cenā iekļauts Transfēri;
Minerālūdens;
Ekskursija gida pavadībā;
Apdrošināšanas garantija

Sri Bintan Kampung Eko tūre

Sri Bintan Kampung Eko tūre

Iepazīstiet tradicionālo Indonēzijas Kampung (vietējais ciems) un radiet priekšstatu par ciema iedzīvotāju ikdienas dzīvi. 3 stundu ilgajā ekskursijā jūs varēsiet izbaudīt daudzas ciema aktivitātes. Varēsiet vērot kā ciema vietējās sievietes auž cepures, somas.

Atklāsiet, kā kalējs no metāllūžņiem pagatavo lauksaimniecības darbarīkus. Apmeklēsiet gumiju plantācijas. Tūre noslēgsies ar izvēles ciema tradicionālajām pusdienām un Indonēzijas deju priekšnesumu.


Tūres cena (min 2 cilvēki) Pieaugušie: S$ 45
Bērni (3-12 gadi): S$ 35
Izvēles: pusdienas Sri Bintan ciemā S$ 8 par personu
Izvēles: pusdienas vai vakariņas Pasar Oleh Oleh (cenā iekļauts transfērs uz atpūtas vietu) Pieaugušie: S$ 18
Bērni: S$ 16
Izvēles: deju šovs ciemā S$ 35 par šovu
Tūres laiks 9:00, 13:00
Cenā iekļauts Transfēri;
Minerālūdens un uzkodas;
Ekskursija gida pavadībā;
Apdrošināšanas garantija

Bintanas Tanjung Uban izpēta

Bintanas Tanjung Uban izpēta

Tanjung Uban ir pazīstama ar savu savādo un lauku atmosfēru. Kā arī Tanjung Uban ir otrā lielākā pilsēta pēc Tanjung Pinang.

Vispirms apmeklēsiet saimniecību, kurā audzē vairāk kā 20 dažādu veidu tropisko augļu un dārzeņu.

Braucot caur Tanjung Uban pilsētas centram, varēsiet redzēt strauji augošo amatniecības industriju – velosipēdu, ķieģeļu ražošanas fabrikas. Pēc tam sekos gleznains brauciens gar piekrastes zvejnieku ciemu.

Tūres cena (min 2 cilvēki) Pieaugušie: S$ 45
Bērni: S$ 35
Tūres laiks 9:00, 15:00
Cenā iekļauts Transfēri;
Minerālūdens;
Ekskursija gida pavadībā;
Apdrošināšanas garantija

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi