Kumaonas pilsētas

Ranikheta

Kalnu kūrorts, kas tiek dēvēts par “pļavu karalieni”, atrodas 1829 m augstumā. Tiek stāstīts, ka Kumaon karaliene Padmini bija iemīlējusies šajā skaistajā kalnu paradīzē un karalis Sudhardev par prieku savai sievai pavēlēja šajā vietā uzcelt pili, kas tika nosaukta par Ranikhetu jeb “pļavu karalieni”. Ranikheta ir slavena ar saviem sulīgajiem āboliem, aprikozēm, persikiem un citiem Alpu augļiem, kā arī ir bagāta ar ozolu, priežu, ciprešu un ciedru mežiem.

Almora

Apveltīta ar neaprakstāmu dabas skaistumu un bagātu kultūras mantojumu. Šeit atradīsiet izsmalcinātus rokdarbus, nobaudīsiet gardus ēdienus un redzēsiet eksotiskus savvaļas dzīvniekus. Šis kalnu kūrorts savulaik bija Chand dinastijas galvaspilsēta. Almora ir lieliska vieta, kur baudīt mierpilnu atpūtu un no kuras paveras vareni skati uz sniegotajām Himalaju virsotnēm.

Joshimath

Maza kalnu bāze, kas atrodas kalnu nogāzē virs Alaknanda un Dhauliganga upēm, Chamoli rajonā. Tā ir pārsteidzoša vieta ar skaistiem skatiem uz sniegotajiem kalniem, dažiem seniem tempļiem, krāšņajiem apstādījumiem. Joshimath ir viens no četriem varenajiem ašramiem Indijā, kuru nodibinājis Shri Shankaracharya – hindu reliģijas garīgais vadonis. No Joshimath 16 km attālumā atrodas Auli – viens no labākajiem slēpošanas kūrortiem pasaulē, un 23 km attālumā atrodas Nanda Devi National Park, kas pārsteidz ar iespaidīgu kalnu virsotņu panorāmu, daudzveidīgu floru un faunu.

Naini Tal

Mirdzošs dārgakmens Himalaju kaklarotā. Naini Tal ir svētīta ar neaprakstāmām dabas ainavām un daudzveidīgiem dabas resursiem, tā ir paradīze visiem dabas mīļotājiem. Šī vieta tiek dēvēta arī par Indijas ezeru zemi. Šeit atrodas tādi ezeri kā Nainital, Bhimtal, Naukuchiatal, Khurpatal un Sattal.

Kathgodam

Vārti uz Kumaona reģiona kalniem, kas atrodas Gaula upes krastos. Pilsēta ir slavena ar Sheetla Devi un Kalichaud senajiem tempļiem un Vishwamahadham ašramu.
Binsar – ideāla vieta rakstniekiem, dabas mīļotājiem un piedzīvojumu meklētājiem. Šeit atrodas Binsar Savvaļas rezervāts, kurā var sastapt 200 dažādu putnu sugu, leopardus, lapsas, staltbriežus, dzeloņcūkas, Himalajas lāčus, lidvāveres u.c. Binsar atrodas 2412 m augstumā un no šejienes paveras lieliski skati uz tādām varenām virsotnēm kā Chaukhamba, Panchachuli, Nanda Devi, Nanda Kot un Kedarnath.

Bageshwar

Vieta, kas bagāta ar dažādiem tempļiem un upēm. Bageshwar atrodas divu slavenu upju krastos – Gomati un Saryu. Šo vietu ir svētījis dievs Šiva un tāpēc arī vairākums tempļu ir veltīti Šivam un viņa sievai Parvati.

Valley of Flowers (Ziedu ieleja)

Viens no pasaules dabas brīnumiem, kas atrodas Chamoli rajonā un aizņem 87,5 km2 lielu platību. Ziedu ielejā var sastapt vairāk nekā 500 dažādas savvaļas ziedu sugas. Šis ziedu paklājs ir 10km garš un 12km plats. Šajā ielejā sev mītnes vietni radušas arī retas un apdraudētas dzīvnieku sugas – Āzijas melnais lācis, baltais leopards, brūnais lācis un zilās aitas.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi