Garhwali pilsētas

Rišikeša

Maza pilsēta Garhwal reģionā, kas atrodas vietā, kur Gangas upe izplūst no Himalaju kalniem. Rišikeša tiek saukta arī par vārtiem uz Himalaju kalniem. Pilsēta vēljoprojām pazīstama kā pasaules jogas galvaspilsēta. Atrodas Himalaju kalnu pakājē un katru gadu piesaista tūkstošiem svētceļniekus un tūristus no visas pasaules. Rišikeša ir ar likumu noteikta veģetāriešu un bez-alkohola pilsēta. Rišikeša – ašramu un tempļu, gātas un svētceļnieku, svētās Gangas un kalnu pilsēta. Katru vakaru Gangas upes krastā notiek Aarti ceremonija (reliģisks pielūgšanas rituāls), kas tiek veltīta Gangas dievietei. Ceremonija sākas ar saulrietu un notiek vietā, kur Gangas upes dzelmē klusi sēž dievs Šiva. Šīs svētās hindu ceremonijas laikā notiek iemērkšanās svētajā Gangā un dziedāšana. Krāsaino Aarti ceremoniju drīkst vērot visi interesenti.

Haridvara

Sena un nozīmīga hindu svētceļojumu vieta, kas atrodas Himalaju kalnu pakājē, svētās upes Gangas krastā. Tā ir viena no pirmajām vietām, kur Gangas upe, izplūstot no kalniem, pieskaras līdzenumam un tādēļ ūdens šeit ir kristāltīrs un vēss. Sulīgi zaļie meži un mazie ezeri padara šo vietu vēl pievilcīgāku. Haridvara tiek uzskatīta par vienu no 7 hindu svētajām pilsetām un tās tiešais tulkojums ir “Dieva vārti”. Apmeklējot šo pilsētu rodas sajūta, ka esi nokļuvis citā pasaulē. Pilsēta sniedz plašu ieskatu Indijas kultūrā un civilizācijā. Haridvara ir kā vārti uz četriem Utarakhanda štata svētceļojumu centriem un ir slavena ar to, ka saņēmusi dieva Šivas, dieva Višnu un dieva Brahmas svētību. Gadu gaitā cilvēki ir devušies uz Haridvaru, lai attīrītu prātu, ķermeni un dvēseli. Haridvara ir slavena ar ajūrvēdas un augu valsts medicīnu. Haridvara ir arī viena no četrām vietām, kur reizi 12 gados tiek svinēta Kumbha Mela – masveida svētceļojums, kad visi hindu ticības piekritēji Gangas krastā veic svētos rituālus. Tiek uzskatīts, ka pelde svētajā Gangā atver ceļu uz brīvību. Haridvarā atrodas vairāki ašrami un tempļi, un kā nozīmīgākais templis tiek minēts Gangadwara templis. Haridvara piesaista tūristus ne tikai ar savas garīgās pasaules bagātību, bet arī ar iespēju apgūt mākslu, kultūru un zinātni. Haridvarā atrodas pazīstamā Gurukul Kangri Universitāte. 10 km no Haridvaras atrodas Rajaji Nacionālais parks, kas ir lielisks galamērķis savvaļas dabas un piedzīvojumu mīlētājiem. Pilsētai ir labi attīstīta dzelzceļa satiksme ar galvenajām Indijas pilsētām.

Mussorie

Aizraujošs kalnu kūrorts, kas piesaista ar skaisto kalnu ainavu, floras un faunas dažādību. Pilsēta atrodas Himalaju kalnu pakājē – uz ziemeļaustrumu pusi paveras skats uz varenajām sniegotajām kalnu virsotnēm, bet uz dienvidiem valdzinošs skats uz Doon ieleju un Shiwalik kalnu grēdu. Kā augstākais šīs vietas punkts tiek minēts Lal Tibba (2,290 m).

Deva Prayag

Pilsēta, ievērojama vieta, kur mierīgā Alaknandas upe saplūst ar vētraino Bhagirathi upi un ieplūst Gangā. Hindu svētceļotāju iecienīts galamērķis.

Jankichatti

Viens no visaizraujošākajiem tūristu galamērķiem un ir pazīstams ar tā karstajiem avotiem. Iegremdēšanās Jankichatti karstajos avotos ir Yamunotri svētceļojuma daļa. Pelde karstajā avotā dod atjaunojošu enerģiju un sparu apmeklētājiem, kuri jūtas noguruši. Jankichatti atrodas 3 km no Yamunotri.

Yamunotri

Viena no vissvarīgākajām svētceļotāju apstāšanās vietām svētceļojuma gājiena laikā. Atrodas 3293 metru augstumā virs jūras līmeņa, Garhwal Himalaju kalnos, Uttarkashi rajonā. Saskaņā ar hindu mitoloģiju šī vieta ir viena no Char Dhams (viena no pielūgtajākām svētceļotāju vietām). Yamunotri ir svētās Jamuna upes sākums un ir slavens ar saviem termālajiem avotiem, ledājiem, ašramiem un Yamunotri templi. Templis ir celts 19. gadsimtā un veltīts dievietei Jamuna un svētajiem termālajiem avotiem.

Utterkashi

Pilsēta, kas atrodas Bhagirathi upes krastā 1352 metru augstumā virs jūras līmeņa un ir mājvieta vairākiem ašramiem un tempļiem, kā arī Nehru alpīnisma institūtam, kas tiek uzskatīts par vienu no labākajiem institūtiem Indijā. Utterkashi piesaista tūristus ar savu šarmu, sniegotajām kalnu virsotnēm, zaļo ielejas ainavu, ezeriem, avotiem, ūdenskritumiem. Šajā vietā jebkurš var atrast kaut ko priekš sevis – šī ir aktīvās atpūtas cienītāju paradīze, svētceļnieku sapņu piepildījums un dabas mīļotāju ļoti iecienīts galamērķis.

Guptkashi

Svarīga tirdzniecības pilsēta ceļā uz Kedarnath un atrodas 1319 metru augstumā Rudraprayag rajonā, 49 km no Kedarnath. Guptkashi ir slavena ar seno Vishwanath templi un Ardhnareshwar templi, kuri ir veltīti dievam Šiva. Tiek uzskatīts, ka dievs Šiva un dieviete Parvati šajā vietā svinēja kāzas, vieta, kura ir miera un apgarotības ieskauta un ir svarīga apstāšanās vieta tradicionālajā svētceļnieku gājienā. Guptakashi tiek uzskatīta par tikpat nozīmīgu kā Varanasi, jo šeit atrodas Manikarnik Kund vieta, kurā satiekas svētās upes Ganga un Jamuna.

Gangotri

Gleznaina, hindu svētceļotāju, pilsēta, kas atrodas Bhagirathi upes krastā, Himalaju kalnu iekšienē, uz visvarenākās Himalaju kalnu grēdas 3415 metru augstumā. Šī mazā pilsēta ir izveidojusies apkārt Gangotri templim, kas veltīts Gangas dievietei (debesu meita) un ir celts 18. gadsimta sākumā. Gangotri tiek uzskatīta par svētu vietu, kur Ganga - dzīvības upe, pirmoreizi pieskarās zemei.

Gaurikund

Nozīmīga hindu svētceļojumu vieta ceļā uz Kedarnath. Gaurikund ir saistīts ar dieva Šiva sievu Parvati, kura tiek dēvēta arī par Gauri. Hindu mitoloģija stāsta, ka Gauri sākumā mēģināja dieva Šiva uzmanību pievērst ar savu skaistumu, bet kad tas neizdevās, viņa sāka praktizēt jogu, lai tādā veidā piesaistīja Šivu. Tiek uzskatīts, ka tieši šajā vietā Gauri dzīvoja laikā, kad praktizēja jogu un, ka šajā vietā dievs Šiva atklāja savu mīlestību pret Gauri.

Kedarnath

Viena no vissvētākajām pilsētām, kas veltīta dievam Šiva un ir populārs galamērķis hindu svētceļotājiem no visas pasaules. Kedarnath atrodas Himalaja kalnos 3584 m augstumā virs jūras līmeņa un ziemā (no oktobra līdz maijam), kad ir daudz sniega un aukstums, Kedarnath neviens nepaliek dzīvot un arī Kedarnath templis tiek slēgts.

Badrinath

Hindu svētā pilsēta, visnozīmīgākā no četrām Char Dham svētceļojuma vietām. Badrinath atrodas 3415m augstumā Garhwal Himalaju kalnos, Alaknanda upes krastā, Chamoli rajonā. Atrodas Nilkantha smailes paēnā, starp Nar un Naryana kalnu grēdām. Galvenais apskates objekts pilsētā ir Badrinath templis un Tapt Kund – dabīgais termālais avots, kam piemīt ārstnieciskās spējas. Badrinath templis ir veltījums Dievam Višnu. Templis stiepjas apmēram 15 metru augstumā ar mazu kupolu augšā, kas pārklāts ar zelta mirdzumu. Fasāde ir no akmens un atgādina budistu tempļu arhitektūru.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi