Keralas pludmales

Saskaņā ar mītu, Keralas zeme radusies no ūdens. Nav brīnums, ka gar štata krastiem ir lieliskas, palmu ieskautas pludmales, kuras nav skārusi civilizācija. Ceļotāji no visas pasaules apmeklē Keralu, lai atpūstos smiltīs dienvidu saules staros tāpēc, ka Keralas pludmalēs nav milzīgi atpūtnieku bari.

Kovalama

Kovalama – viena no Indijas pludmalēm, kas pazīstama visā pasaulē. To veido trīs nelieli līči. Mēness naktīs no šejienes labi vērot klintis un mierīgos viļņus... Aiz pludmales – kokospalmu audzes. Kovalama atrodas 14 km no Keralas galvaspilsētas Trivandrumas, ērti sasniedzama ar autobusu.

Šanghumughama

Pludmale atrodas netālu no Trivandrumas starptautiskās lidostas un ir lieliski piemērota ūdens sprota veidu cienītājiem. Šeit ir veselības klubs, parks bērniem, zvaigznes formas restorāns u.c. Galvenais notikums – ikgadējas motociklistu sacensības.

Veli

Pludmale atrodas tikai 2 kilometru attālumā no Trivandrumas lidostas. Skaistajai pludmalei apmeklētājus piesaista zeltainas smiltis un izklaides parks. Galvenais objekts ir lieli iekšējie ezeri, ko no okeāna atdala šauras smilšu strēles. Pa ezeriem var vizināties laivās, vērojot zvejniekus darbā. Lieliskajā pludmales parkā redzēsiet augus, ko kuriem gatavo garšvielas, kā arī ne mazums mākslas priekšmetu. Citas izklaides – vizināšanās ar laivu, peldošs restorāns, vizināšanās ar poniju un atklātais teātris.

Papanasama

Keralas iedzīvotāji šo pludmali uzskata par svētu vietu, uzskata, ka tai ir dziednieciskas īpašības. Uz Papanasamas pludmali no Varkalas pilsētas ved šaurs līkumots ceļš, gar kuru aug palmas un plešas rīsa lauki. Ja rūpējaties par savu veselību, Jūs varētu ieinteresēt vietējais dabas dziedniecības centrs. Ievērības cienīgs ir Višnam veltītais Džanardhana Svami templis un Šivagiri Ašram, ko dibinājis izcilais reformators Šri Narajana Guru. Varkala atrodas 31 km no Kollamas.

Kolama

Pludmale atrodas 4 km no Kvilonas un ir ideāli piemērota dabas mīļotājiem. Uzskata, ka tieši šeit XIII gadsimtā pabijis Marko Polo. Apvidū pie Thangasseri bākas saglabājušās liecības par par holandiešu, portugāļu un angļu klātbūtni. Thevali pils – vietējais apskates objekts, zvejnieku ciemats līdzās pludmalei un skaists parks.

Kočinas forts

Kočinas forts atrodas upes deltā, vietējais zivju zvejas centrs. Netālu atrodas sv. Franciska baznīca (pirmā baznīca, kuru Indijā uzcēla portugāļi). Jaungadā pludmalē notiek karnevāls un tirdziņš. Šeit iespējams iegādāties svaigi ķertas un gatavotas jūras veltes.

Kočinas fortā iespējams skatīt ķīniešu zvejas tīklus, kas ir seno malabaras piekrastes viesu – ķīniešu – mantojums. Spriežot pēc hronikām, pirmoreiz tos uzstādīja laikā starp 1350. un 1450. gadu. Gatavoti no tīkkoka un bambusa, tie darbojas pēc balansa principa. Vislabāk tīklus skatīt no Vasko da Gamas laukuma. Sv. Franciska baznīca portugāļu laikā bija katoļu (1503 – 1663), holandiešu laikā – reformatoru (1664 – 1804), bet britu – anglikāņu baznīca (1804 – 1947). Mūsdienās tā pieder Dienvidindijas baznīcai. Ēka sākotnēji celta no koka, vēlāk pārbūvēta no akmens (XVI gs.). Šeit tika apglabāts Kočinā mirušais Vasko da Gama, pēc 14 gadiem viņa mirstīgās atliekas pārveda uz Portugāli.

Čeraija

Pludmale 35 km no Kočinas, mierīgā un klusā vietā. Čeraija slavena ar jūras veltēm un vietējo vīnu – toddi. 4 km attālumā atrodas Pallipuram forts, ko cēluši portugāļi.

Bekala

Izslavētā, palmu ieskautā Malabaras pludmale – klusa, mierīga un pārsteidzoši skaista vieta. Tuvumā slejas ievērojamais Bekalas forts, kas celts pirms vairāk kā 300 gadiem. Tas celts 1650-gados Ikkeru dinastijas Šivappoi Naikoma laikā, to pārņēma Haders Ali Maisorskis, vēlāk – britu Jūras bastions. Pazemes tuneļi un observatorijas tornis joprojām izskatās iespaidīgi. Aiz zvejnieku ciema sākas Pallikeres pludmale.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi