Par Indiju

Indijā katrs iespaids ir jauns un iespaidīgs, tajā slepjās daudz neparasta. Tautas, daudzu gadsimtu kultūra, brīnumainās valodas un izloksnes, eksotiskie apģērbi un ainavu daudzveidība, tas viss priecē acis. Jūs pārsteigs kūsājošā dzīve induistu templī, ar tā neparstajām, daudzo dievu skulptūrām. Visur Jūs sagaidīs laipni un viesmīlīgi cilvēki.

Indija

Lieliskie, gandrīz visus gadsimtus iekarotājiem neskartie, dienvidi: šeit nacionālais mantojums ir saglabāts labāk, kā citos valsts reģionos. ČENNAJ pilsēta (Madrasā) - induistu tradīciju klasiskās deju Bharata Natajam centrs. No šejienes tiek ņemti tempļu skulptūru veidojumu avoti, tā vienlaicīgi ir ticības iemiesojums un tamilsku tautas meistarība. Šī ir dravidu civilizācijas dzimtene, vienā no senākajām pasaules kultūrām, kura pārvaldīja rakstīšanu.

KLIMATS.
Šajā milzīgajā valstī ir iespēja izvēlēties piemērotus laika apstākļus. Šeit eksistē trīs galvenie gadalaiki - karstuma sezona, lietus un aukstuma sezonas. Februarī gaisa temperatūra sāk pamazām celties, pašas karstākās dienas ir no maija - jūnijam. Šajā laikā, kad temperatūra turās pie 45°C, labāk ir doties uz kalnu kūrortiem vai pārgājienā uz Himalajiem. Dienvidos jūnija sākumā, bet ziemeļos jūlijā, sākas lietus sezona. Lai arī lietus nelīst katru dienu, taču labāk šajos mēnešos pabūt Radžasthaņa, kad tās tuksneši ir īpaši skaisti. No oktobra sākas labākais laiks tūrismam: zilas debesis, silta saule un pirmsrudens vēsums. Decembrī un janvarī dažās ziemeļu pilsētas zeme dažkārt pārklājas ar sarmu, bet Himalajos kalnu slēpošanas sezona rit pilnā sparā.

LAIKS.
Indijā nepāriet uz vasaras laiku, tāpēc vasarā laiks ar Rīgu atšķirās par 2,5 stundām, bet ziemā - 3,5 stundām.

VĪZAS.
Kārtojamas iepriekš, Indijas konsulātā (Stokholmā).

VALŪTA.
Maiņas kurss apmēram līdzinās 1 ASV dol.=43 indijas rūpiji. Ieteicams mainīt valūtu tikai bankās un sertificētos valūtas maiņas punktos, līdzi ņemot deklerāciju, par valūtas ievešanu. Tas dod tiesības samainīt valūtu atpakaļ izbraucot no valsts. Ja summa ir no 10000 dol. skaidrā naudā vai čekos, tad šķērsojot robežu, nepieciešama deklerācija. Rūpijus ievest un izvest ir aizliegts.

MUITA.
Bez nodevām var ievest un izvest priekšmetus personīgai lietošanai, personīgos juvelierizstrādājumus, dāvanas par 600 rūpijiem, 200 gb. cigaretes, 50 cigārus un 0,95l alkaholisko dzērienu.

VESELĪBA.
Īslaicīgai uzturēšanai valstī, potes nav nepieciešamas. Nedzeriet nevārītu ūdeni, sargieties no saules dūriena un apdegumiem. Iegādājieties līdzekli pret kukaiņu kodumiem.

ELEKTRĪBA.
Vairākos valsts rajonos spriegums ir 220 volti, bet atsevišķos rajonos ir papildus tīkls ar pastavīgu elektrību. Pirms ieslēgt elektroierīci, rekomendējam parbaudīt, kāds ir spriegums. Tāpat arī rozetes var būt dažādas dažādos reģionos, tapēc līdzi iesakām paņemt adapteri un pāreju.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi