Goa pludmales

Ziemeļgoa pludmales

Anjuna

Tuvākā pilsēta ir Mapusa – vien dažu kilometru attālumā uz austrumu pusi. Pludmalē atrodas daudz restorāni un bāri. Kaut arī šī pludmale nav no klusākajām, tomēr ir iespēja labi atpūsties. Pieejams ir Anjuna Flea tirgus, kurš strādā trešdienās no rīta līdz tumsas iestāšanās. Ir iespēja īrēt mājas, riteņus, istabas. Restorāni, kuros var nogaršot franču, itāļu vai indiešu ēdienus.

Arambol

Viena no visskaistākajām Goa pludmalēm. Atrodas 50 km no Panaji, klusā un draudzīgā pilsētiņā Arambolā. Arambolas pludmale tiek iedalīta divās daļās. Pirmā daļa ir populārāka – Harmal pludmale, bet otra daļa ir klinšaināka – no abām pusēm to ieskauj klintis, šī pludmales daļa ir piemērota lidojumiem ar planieri. Līdz pludmalei visvieglāk ir tikt ar autobusu, kurš regulāri kursē starp Arambol un Mapusu. Brauciens ar autobusu aizņem apmēram 40 minūtes. Apkārt Arambol pludmalei neatrodas viesnīcas. Visprātīgāk ir reģistrēties kādā viesnīcā un pēc tam doties apmeklēt pludmali.

Baga

Piemērota pludmale, ja ir vēlme tikt prom no kņadas, kura ir sastopama citās Ziemeļgoa pludmalēs. Pludmale atrodas starp Calangute un Colva – dienvidu Goa pludmale. Ir iespēja makšķerēt. Pludmale atrodas 9 km no Mapusas un 16 km no Panaji. Tuvākā dzelzceļa stacija ir Thivim, bet tuvākā lidosta ir Dabolim – 50 kilometru attālumā. Naktdzīve Bagas pludmalē pārsvarā noirt klubā Tito un Cafe Mambo, kurā regulāri spēlē dīdžeji. Dzīvās mūzikas cienītājiem ieteicams apmeklēt Cavala, kur katru sestdienu tiek spēlēts rokenrols.

Bambolim

Atrodas 7 km no Panaji un 32 km no Dabolim starptautiskās lidostas. Maza, tīra, lielākoties vēl neatklāta pludmale, kuru apmeklē vairāk vietējie iedzīvotāji nekā tūristi. Tur arī atrodas Goa universitāte un Goa medicīnas koledža. Ir iespēja izbaudīt vakariņas Bambolim pludmales kūrortā, kurš tika izveidots 1989. gadā. Arī šajā pludmalē ir iespējams nodarboties ar ūdens sportu – sērfot, burāt un nirt. Ar ātrgaitas laivu ir iespējams apskatīt niršanas vietas, kuras atrodas 120 jūdžu attālumā no Bambolim pludmales kūrorta.

Calangute

Šī pludmale ir saukta arī par “Queen of the Beaches”. Kādreiz šī pludmale bija zvejnieku ciemats, bet tagad šī pludmale ir viena no populārākajām pludmalēm Goa. Pludmale ir bijusi “mājvieta” hipijiem jau kopš 1960. gada. Pludmale atrodas 45 minūšu braucienā no Panaji un tā ir ideāla vieta, lai sportotu vai veiktu dažādas aktivitātes. Tūristu sezona ir ap Ziemassvētku laiku, Jaunajā gadā, kā arī maijā. Laika posmā no jūnija līdz septembrim jūra var būt nemierīga un peldēt ir aizliegts.

Candolim

Atrodas 13 kilometrus no Panaji. Tuvākās pludmales ir Sinqerium, Calangute un Baga. Labākais laiks, lai apmeklētu pludmali – no decembra līdz februārim. Šī pludmale ir diezgan klusa, jo tur nav pārāk daudz kūrorti, kā, piemēram Calangute pludmalē. Tā ir vairāk piemērota dabas mīļotājiem, jaunlaulātajiem, kā arī vienkārši atpūtniekiem. Tiek piedāvātas dažādas ūdens aktivitātes: lidojums ar izpletni, ūdens slēpošana vai izbrauciens ar laivu. Daudzas vietējas viesnīcas piedāvā arī jogas un meditācijas nodarbības.

Chapora

Pludmale atrodas 10 km attālumā no pilsētas Mapusa un to ir veidojuši portugāļi pirms apmēram 500 gadiem. Šajā pludmalē izplatīta nodarbe ir makšķerēšana, kā arī laivu būvēšana, lai varētu izbraukt pa Chopra upi. Apmeklējot pludmali jebkurā diennakts stundā, vienmēr tur būs sastopami tūristi, jo šī pludmale dod cilvēkiem iespēju vērot skaistu saullēktu vai saulrietu. Chapora pludmale savu popularitāti ir ieguvusi ar piekļuvi citām pludmalēm un tūrisma iecienītām vietām.

Dona Paula

Šī pludmale ir satikšanās vieta Zuari un Mandov upēm. Tā ir vien no viskomerciālākajām pludmalēm Goa, kaut arī kādreiz tur atradās kluss un samērā mierīgs ciematiņš. Tomēr tūristi un vietējie iedzīvotāji var pavadīt ideālas brīvdienas, atrodoties pludmalē. Pludmale zināma arī kā Lovers Paradise – šādu nosaukumu pludmalei ir iegūts, kad Indijas karaļa Dona Paul de Menzes meita noleca no klints, jo tai nebija atļauts precēties ar vietējo zvejnieku. Te ir plašas iespējas tiem, kuri nodarbojas ar ūdenssportu – smaiļošana, izbraucieni ar motorlaivām, vindsērfings, lidošana ar izpletni (paraseiligns), ūdens slēpošana, makšķerēšana, zvejošana ar harpūnu. Lai nokļūtu līdz Dona Paula pludmalei, var lidot uz Dabolim lidostu (7 km attālumā); var braukt ar autobusu, kurš atiet ik pēc 15 minūtēm no Panaji Kadambas pieturas.

Miramar

Zināma arī kā Gasper Dias pludmale, ir tuvākā pludmale Goa galvaspilsētai. Tā atrodas tikai 3 km attālumā no Panaji. Lielisks skats uz Aguada fortu – tieši pāri upei. Ja ir vēlme vērot saullēktu no Panaji, tad šī ir visideālākā vieta. Miramar pludmale ir vieta, kur Mandovi upe ietek Arābijas jūrā. Tomēr šajā pludmalē nav ieteicams peldēties, jo ir stipras zemūdens straumes. Labākais laiks, lai apmeklētu Mirimar ir no novembra līdz martam. Lai nonāktu līdz pludmalei var braukt ar taksi vai ar autobusu. Tuvākā lidosta ir Dabolim starptautiskā lidosta, kura atrodas 29 km attālumā.

Morjim

Atrodas pilsētā Pernem un Panaji ir 30 km attālumā. Pludmale ir populāra ar Olive Ridley bruņurupučiem un viņu mazuļiem. Tomēr aizskart bruņurupuču mazuļu olas ir aizliegts, tas ir sodāms pārkāpums, par kuru brīdina izkārtnes. Pludmale atrodas Pernem. Goa galvaspilsēta Panaji atrodas 30 km attālumā no pludmales. Pernem dzelzceļa stacija atrodas 20 km attālumā un Dabolim – 55 km attālumā. Ir iespēja paēst tuvējos restorānos, arī nakts mājas ir pieejamas – teltis, pludmales mājas, koka mājiņas un guļbaļķu namiņi.

Sinquerim

13 km attālumā no Panaji. Netālu no šīs pludmales atrodas Bagas, Calangute un Candolim pludmales. Ideāla vieta, lai peldētu, turklāt šī pludmale ir viena no vecākajām Goa. Slavenais Aguada forts (nocietinājums), kuru 17.gs izveidoja portugāļi, lai aizsargātos no uzbrukumiem, un kontrolētu braucējus pa Mandovi upi. Tūristi te iecienījuši ūdens sporta veidus: sērfošanu, ūdens slēpošanu, makšķerēšanu, niršanu vai lidošana ar izpletni virs ūdens. Kā arī volejbola spēlēšana, vai smilšu piļu celšana. Atrodoties pludmalē, ir iespēja braucienu uz Aguada vai Magos fortiem, vai laivu braucieni, vērojot delfīnus vai upes krokodilus; tiek organizētas eksursijas uz vēsturiskajām Goa vietām, izbraucieni uz džungļiem.

Vagator

Atrodas 24 km attālumā no Panaji. Daudzas no Ziemeļgoa pludmalēm atrodas Vagator pludmales tuvumā – Chapora, Anjuna, Baga un Calangute... Vagator pludmale atrodas Bardez Taluka pilsētā. Vagator pilsētas dienvidos atrodas Anjuna – viena no pirmajām hipiju uzturēšanās vietām Goa. Šajā pludmalē ir iespēja apmeklēt mūzikas pasākumus, kuros mūziku spēlē dīdžeji no citām valsīm un, protams, ir iespēja padejot vai vienkārši apmeklēt vietējo kafejnīcu.

Dienvidgoa pludmales

Bogmalo

Atrodas 18 km no Dabolim lidostas un 8 km no Vasco de Gama pilsētas. Kādreiz Bogmalo bija makšķernieku ciemats, bet tad tūristi sāka aizvien vairāk apmeklēt šo pldumali. Neņemot vērā modernos ēšanas paradumus, veikalus, Bogmalo ciemats tomēr ir saglabājies. Pludmale ir tīra un tajā neuzturas tik daudz cilvēku kā Anjunas pludmalē. Labākais laiks, lai dotos uz šo pludmali ir no oktobra līdz maijam. Ir iespēja braukt ar laivu, peldēties, nirt, vai vienkārši pastaigāties. No pludmales līdz Dabolim lidostai ir 4 km, 10 km – līdz tuvākai dzelzceļa stacijai Vasco. No Panaji var atbraukt ar autobusu.

Majorda

Atrodas Salcete pilsētā. Ieteicamā sezona pludmales apmeklēšanai ir no novembra līdz janvārim. Viena no vismazāk attīstītākajām pludmalēm. Pludmalē mazie ciemati ir izkaisīti pa dažādām vietām. Ciemata vīrieši pārsvarā strādā jūras līcī. Izceļas turīgo ģimeņu savrupmājas. Pludmale ir droša, lai peldētos, tomēr tur nav glābēji, līdz ar to jaunajiem peldētājiem ir ieteikums pārāk tālu nepeldēt. Lai nonāktu līdz šai pludmalei var braukt ar autobusu, ar vilcienu (stacija 14 km attālumā), vai arī ar lidmašīnu – lidosta atrodas 26 km attālumā.

Colva

Atrodas 6 km attālumā no pilsētas Margo; tūristu sezona ir no oktobra līdz martam. Vecākā un garākā Goa pludmale. Vienkārša pastaiga šajā pludmalē izvēršas par kaut ko skaistu. Iespēja vērot delfīnus vai krokodilus. Šī noteikti ir viena no tām vietam, kur uzturēties ilgāk. Viens no labākajiem atpūtas veidiem ir brauciens ar laivu. Daudzi laivinieki piedāvā izbraukt ar laivu līdz vietējam salām. Entuziasti var doties izbraucienā ar kanoe. Arī līdz šai vietai ir iespēja nokļūt ar vilcienu (tuvākā stacija Madgaon – 8 km attālumā), ar lidmašīnu (Dabolim lidosta – 26 km attālumā), vai ar autobusu.

Benaulim

Tūristu sezona ir no oktobra līdz martam. Atrodas 7 km attālumā no Margao pilsētas. Tikai vēl pirms 10 gadiem šī vieta bija zvejas un rīsu audzēšanas ciemats, tomēr vēl aizvien šī pludmale ir populāra makšķerēšanas vieta. Pludmale ir piemērota vieta relaksācijai. Ciematā atrodas daži bāri un restorāni, kā arī ir pieejamas telefona kabīnes un daži veikali.

Varca

Tūristu sezona ir no novembra līdz martam. Pludmale atrodas 2 km attālumā no Benaulim pludmales. Populārākās aktivitātes šajā pludmalē ir sauļošanās un peldēšana. Delfīnu vērošana vai izbrauciens ar laivu noteikti neļaus aizmirst šo pludmali. Tuvējās viesnīcās tiek piedāvāti jogas un meditācijas nodarbības. Lai nokļūtu līdz pludmalei, var braukt ar vilcienu – stacija atrodas 18 km attālumā; ar autobusu – kursē no Margao vai ar lidmašīnu – Dabolim lidosta atrodas dažu minūšu attālumā.

Cavelossim

Šī pludmale tiek uzskatīta par visskaistāko pludmali Dienvidgoa. Tā atrodas starp Arābu jūru un Sal upi, 7 kilometru attālumā no Varca pludmales. Pludmale ir ideāla vieta, lai kolekcionētu gliemežvākus, pastaigātos vai nodoties aktīvākai atpūtai, izbraucot ar smailīti vai katamarānu, vai vienkārši vērot delfīnus. Pludmalei bieži vien tiek piedēvēts vārds „senatnīgums”. Tūristu sezona šajā pludmalē ir no novembra līdz martam. Nokļūt līdz pludmalei var no Dabolim lidostas vai arī no Margao dzelceļa stacijas.

Mobor

Pludmales garums ir 10 km. Pludmales veikaliņos var nopirkt suvenīrus, antīkus priekšmetus, rokdarbus. Mobor pludmalē nodarbojas ar ūdens sportu – izbraucieni ar laivu, ūdens motocikliem, ūdens slēpošana, sērfošana, paraseilings u.c. Mobor pludmale līdz 1980. gadam bija neauglīga zeme ar dažām būdiņām, bet mūsdienās tūkstošiem tūristi apmeklē šo pludmali, lai labi pavadītu laiku. Nokļūt līdz pludmalei var ar lidmašīnu no Dabolim lidostas, kas atrodas 29 km attālumā no Panaji un 68 km attālumā no Colva pludmales; tuvākā dzelzceļa stacija ir Karmali – 11 km attālumā; autobusi un taksometri ir pieejami gan lidostā, gan dzelzceļa stacijā.

Canaguinim

Salīdzinoši maza pludmale. Aktivitātes šajā pludmalē ir dažādas: smilšu piļu celšana, teniss, volejbols, pastaigas un skriešana. Tuvumā ir daudzi vietējie restorāni, kuros var nogaršot dažādas jūras veltes. Cabo de Rama forts, kuru veidoja portugāļi, ir tā vērts, lai apskatītu, jo skats, kas paveras no pludmales pie forta, ir elpu aizraujošs. Labākais laiks, lai dotos tieši uz šo pludmali, ir no septembra līdz martam. Dabolim lidosta atrodas 40 km attālumā un Magaon pilsētas – 20 km. Tuvākā vilciena stacija un autobusa pietura ir Margao.

Agonda

Maza pludmale, kura atrodas 37 km no Margao, kur dabas mīļotāji var atrast mieru. Zināma arī kā klusā pludmale. Tā ir 3 km gara. Agondas ciemats ir pa ceļam uz Benaulim – tikai 6 km attālumā. Cabo de Rama forts ir pavisam netālu no Agonda pludmales. Lai tiktu līdz pludmalei, var braukt ar taksometru no lidostas vai Margao dzelzceļa stacijas, vai ar vietējiem autobusiem no Chaudi vai Canacona, kuri kursē visu dienu. Braukt ar riteņiem vai motocikliem, ir vienkāršakais veids, kā tikt līdz pludmalei.

Palolem

Pludmale ir 37 km attālumā no Margao, tūristu sezona ir novembris – marts. Iespējams izbraukt ar laivu, nirt, vai braukt ar kanoe, delfīnus apskatīt, vai vērot saullektu, saulrietu. Tāpat ir iespējams makšķerēt. Palolem ciematiņā atrodas nelieli mūzikas veikaliņi, apģērbu veikali. Starp Margao un Karwar regulāri kursē autobusi, daži autobusi no Margao brauc uz Palolem.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi