Korfu sala

Korfu sala (grieķu valodā Kerkira) – vistālāk ziemeļos esošā no Jonijas salām un pati populārākā. Atpūtniekus vilina bagātā augu valsts, lieliski saglabājusies venēciešu arhitekrūra, gleznaini ciematiņi, aktīva nakts dzīve... Tajā pat laikā grūti aizsniedzamos Korfu stūrīšos saglabājušies īsti grieķiski ciemi ar mierīgu, klusu, pastorālu atmosfēru un tīru gaisu.

Korfu senākā daļa apbur ar gleznainām ieliņām, dažādu Eiropas kultūru arhitekrūras pieminekļiem: mājas ar arkādēm franču ampīra stilā, senais venēciešu cietoksnism un XIX gadsimta sākumā angļu celtā karaļpils.

Korfu – Poseidona dēla Feakasa dzimtene un pēdējā Odiseja piestātne, atgriežoties Itakā (?).

Pateicoties izdevīgajam ģeogrāfiskajam novietojumam, salu gadsimtu gaitā iekārojuši svešinieki. To ieņēma romieši, venēcieši, franči, krievi, turki, angļi. Tas ietekmējis salas kultūru, arhitektūru un salas iedzīvotāju sadzīvi. Tomēr vislielākās pēdas kultūrā un sadzīvē atstājusi itāļu ietekme, kas izskaidrojams ar nelielo attālumu.

Šeit bijuši tādi ievērojami cilvēki kā Gēte, Džeralds un Lorens Dareli, Napoleons, ilgāku laiku dzīvojusi Austrijas imperatore Elizabete.

Ģeogrāfija

Korfu sala atrodas Jonijas jūras ZR daļā. Salas garums ir 60 km, platums no 4 līdz 30 km. Krasta līnijas garums 217 km. Tā ir slavenākā no 7 Jonijas salām un vistālāk rietumos esošā (ģeogrāfiski un pēc paradumiem).

Vidējā gaisa temperatūra


I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
+11° +11° +14° +18° +23° +24° +28° +29° +25° +22° +18° +13°

Piemērotākais laiks apmeklējumam

Maksimālais skaits tūristu ierodas no maija līdz septembrim.

Kā nokļūt

Korfu ir starptautiskā lidosta. Lidojums no Atēnām ilgst 1 stundu.

Sports

Korfu ir kalnaina sala, kurā ir daudz dažādu kalnu maršrutu. Īpaši populārs klinšu kāpēju vidū ir Pantokrator kalns, no kura virsotnes (ar senu klosteri) redzamas Paksos un Antipaksos salas. Korfu atrodas viens no labākajiem Eiropas golfa kompleksiem. Vasaras mēnešos šeit regu;ari notiek dažādas sacensības, kas pieejamas visiem interesentiem.

Ekskursijas

Korfu pilsētas apskate

Salas galvaspilsēta – Korfu pilsēta – ir šaura zemes strēle jūrā. Vecpilsētā nekārtīgi izvietotas šauras ieliņas, kas ved uz baznīcām. Jaunā pilsēta ir atdalīta no vecās. Ēkas būvētas angļu, franču un grieķu stilā. Tās rotā arkas, balkoni, grezni režģi. Korfu no divām pusēm apņem cietokšņi.

Korfu salas apskates ekskursija

Iesakām salas rietumu piekrastes apmeklējumu! Paleokastrica miestiņš ir skaistākais rietumu daļā ar ZooduhuPigis XIII gadsimta vīriešu klosteri. Iespēja peldēties un sauļoties. Paleokastricā ir plaša grieķu tavernu izvēle, kurās iespējams paēst pusdienas.

Pikniks uz kuģīša

Brauciens ar kuģīti gar Korfu salu nevienu neatstās vienaldzīgu. No klāja būs skatāmi izrobotie krasti un greznās pludmales un līči. Kuģiša pietura būs vietā, kur būs iespēja peldēt un sauļoties, bet kapteinis pagatavos lieliskas pusdienas. Gleznainās Kassiopi apskate, bizantiešu cietokšņa drupas un pastaiga pa senajām ieliņām.

Grieķu vakars tavernā

Taverna “Tripa” ir pati populārākā salā. To apmeklējuši pasaulslaveni politiķi un biznesmeņi: Francijas prezidents Fransuā Miterāns, grieķu miljonārs Aristotelis Onasis, PSRS pirmais prezidents Mihails Gorbačovs un daudzas ne mazāk slavenas personas.

Vakara gaitā vērosiet stilizētu grieķu mūzikas un deju priekšnesumu, baudīsiet nacionālos ēdienus, mājas baltos un sarkanos vīnus un, iespējams, paši dejosiet!

Akvaparks

Akvaparka apmeklējumu ilgi atcerēsies gan bērni, gan pieaugušie. Akvaparka teritorijā ir 15 dažādi kalniņi un caurules: “kamikadze”, četras slēgtās un 2 atklātās trubas, 4 atklātie kalniņi, “sēnes” vismazākajiem, “upe”, džakuzi u.c.

Jūrasbraucieni

Izbraucieni uz tuvākajām salām Jonijas jūrā – Paksos, Kefalonija, Parga. Makšķerēšana, zemūdens peldēšana. Kruīzi uz Itāliju.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi