Kūrorti Halkidiki

Halkidiki

Halkidiki pussala – īstena pērle starp Grieķijas kūrortiem! No gada gadā tūkstošiem atpūtnieki no visas pasaules izvēlas Halkidiki pussalu kā ideālu vietu romantiskai, pludmales, ģimenes vai jauniešu atpūtai. Vietējo iedzīvotāju viesmīlība savienojumā ar viesnīcu augsto apkalpošanas līmeni palīdz justies kā mājās.

Kasandra

Kasandras piekraste ir patiesi apburoša. Pludmalēs ir attīstīta tūrisma infrastruktūra. Atpūtniekiem tiek sniegts maksimāls komforts, bet greznību sniedz pati daba: maigas smiltis, koku zaļums un silta, tīra jūra. Daudzas Kasandras pludmales ir atzīmētas ar Zilo Karogu – pludmaļu „kvalitātes sertifikātu”.
Kasandras pussala atrodas vistuvāk Saloniku pilsētai – Grieķijas ziemeļu galvaspilsētai. Tās garums ir 50 km, platums - 15 km platumā. Galvenās kūrortpilsētas – Nea Mudanija (57 km no Salonikiem), Kalifeja (78 km), Haniotija (96 km), Pefkohori (99 km).
Kasandras zemesrags atgādina paradīzes nostūri. Šo reģionu uzskata par ekoloģiski tīrāko kūrorta zonu Halkidiki pussalā. Smilšainas pludmales, priežu meži, attīstītā tūrisma infrastruktūra, tradicionālās grieķu virtuves tavernas, milzum daudz izklaides iespēju – viss, kas ir vajadzīgs neaizmirstamai atpūtai. Kasandra ir ļoti populāra jauniešu vidū, jo tieši šeit ir izvietoti slavenie vasaras naktsklubi un liesmo bangojošā nakts dzīve.
Kasandras pussalai ir ļoti bagāta vēsture. Senā Potideja bija liela, stratēģiski nozīmīga pilsēta. Te bija izrakts kanāls, kas savienoja 2 līčus. Potidejā, Kasandras „vārtos”, spēcīgu iespaidu rada ceļš! No vienas puses skatāms Termaikas līcis un leģendārais Olimpa kalns, no otras – Toroni līcis un otrs Halkidiki pussalas "pirksts" – Sitonija.
Sani – plaukstoša pilsēta V gadsimtā p.m.ē. – bija pazīstama ar to, ka šeit pielūdza sieviešu dievības, galvenokārt, Artemīdu. Tagad šajā vietā ir izvietots viens no populārākajiem viesnīcu kompleksiem - "Sani Resort". Katru gadu vasaras sezonā te notiek mūzikas festivāli, kas piesaista ne tikai tūristus, bet arī vietējos iedzīvotājus.
Nelieli kūrorta ciemi Afitosa un Kaliteja līdz mūsdienām ir saglabājuši Zeva, Amona un Dionīsa seno tempļu drupas.
Jebkurā no Kasandras pilsētiņām vai ciemiem atpūtnieki atradīs bagātu izvēli izklaidei: restorāni, tavernas, bufetes, pludmales bāri ar iekvēlinošām ballītēm līdz pašai rītausmai.

Sitonija

Sitonijas pussala ir lielisku ainavu – priežu mežu un kalnu harmonisks savienojums ar daudziem gleznainiem līcīšiem un līčiem, brīnišķīgām smilšu pludmalēm. Populārākie ciemi – Metamorfosi, Nikiti, Elija, Neos Marmarasa, Vurvuru. Augstākā vieta – Itamos kalns (811 m vjl).
Sitonijas pussala piedāvā klusu atpūtu uz brīnišķīgas dabas fona, piemērota mierīgas atpūtas cienītājiem. Maigs Vidusjūras klimats un mierīga jūra ir ārkārtīgi pievilcīgi ģimenēm ar bērniem.
Lielākais, pasaulē pazīstams viesnīcu komplekss "Porto Carras" nodrošina visus apstākļus ekskluzīvai atpūtai: golfa klubs, jāšana, vienīgais Halkidiki kazino, pašu vīnogulāji, privātā osta, bērnu klubs. Tieši šeit tiek rīkotas starptautiskas konferences un tikšanās augstākajā līmenī, semināri un festivāli.
Populārākie piekrastes kūrorta ciemi – Agios Nikolaos, Vurvuru, Neos Marmarasa un Nikiti. No nelielas ostas, netālu no Agios Nikolaos, atpūtnieki dodas jūras braucienā. Eksotiskākā un pirmatnējākā ir neskartā Vurvuru pludmale.
Sitoniju zaļumu un ziedu pārpilnības dēļ bieži sauc par Halkidiki pussalas parku. Neksaitāmie pussalas līcīši ar smilšainajām vai sniegbaltajām oļu pludmalēm vilina ar savu skaistumu un mieru.

Afona

Afonas pussala – Halkidiki pussalas trešais „pirksts”. Kopš seniem laikiem te paceļas Zevam un Apollonam veltīti tempļi. Par Afosu sauca Zeva svētnīcu. No tās radās pussalas nosaukums.
Mūsdienās Svētā Afona ir viena no nozīmīgākajām pareizticīgo svētvietām. Bizantiešu laikmetā šeit uzcēla 20 klosterus, viens no tiem – krievu. 963. gadā likts pamatakmens pirmajam lielajam klosterim, kura celtniecību un iekārtošanu vadīja svētais Afanasijs Afonskis, mūku dzīves stila pamatlicējs Svētajā kalnā. Pus gadsimtu vēlāk (1016. g.) te tika uzbūvēts pirmais krievu klosteris – Ksilurgu. Tūkstošiem svētceļotāju katru gadu apmeklē Svēto kalnu.
Afonas pusslala ir slavena ar pirmatnējo dabu un tīru jūru. Šeit ir attīstīta infrastruktūra (pussalas daļā, kas robežojas ar mūku valsti). Uranupoli pilsētiņa savieno Svēto Afonu un pārējo Grieķiju.
Pateicoties Afonas unikālajam dabas skaistumam, šo Halkidiki pussalas daļu katru gadu apmeklē vairāk kā miljons tūristu. Uz mūku valsts svēto zemi ik gadu atbrauc 120 000 svētceļotāju.
Neskatoties uz salīdzinoši nelielo teritoriju, Afona glabā ne mazums interesanta tiem, kuri vēlas labāk uzzināt Grieķijas un pasaules kultūras vēsturi. Starp Afonas ievērojamajām vietām ir Akantos. Senatnē tā bija Halkidiki pussalas austrumu daļas lielākā pilsēta-osta, viena no nozīmīgākajām visā Maķedonijā.
Uranupolis – svēto Afonas zemju nomale. Aiz tās sākas mūku zemes, kur nevar nokļūt sievietes, bet vīriešiem jāsaņem speciāla atļauja. Uranupolisā valda īpaša atmosfēra!
Ierissos – slavena ar zivsaimniecību. Pagātnē te iedzīvotāji nodarbojās ar kuģu būvniecību (amatu nododot no paaudzes paaudzē), tirdzniecību, bet vīrieši devās uz celtniecības darbiem svētajā Afonas zemē. Ierissosa kuģu būvētava ir viena no senākajām Grieķijā. Šodien vietējo iedzīvotāju nodarbei ir pievienojies tūrisms. Ne mazāka nozīme reģiona ekonomikā ir dārzkopībai, lauksaimniecībai, lopkopībai, olīveļļas, medus un kviešu ražošanai.

Tasos sala

Tasas sala – brīnišķīgi zaļa, apbrīnojami gaišzila, gleznaina un neparedzama. Šī sala iedvesmojusi slavenus māksliniekus un skulptorus, pazīstamus oratorus un sportistus, jūrasbraucējus un romantiķus. Salā aug eksotiskās melnās priedes un brīnišķīgas egles. Krāsu kaleidoskops: tirkīza krāsas jūra un sniegbaltās māju sienas, mežu zaļums un akmeņu dīvainie silueti... Brīnišķīgas pludmales, slepenas alas un omulīgi līcīši – Tasos sala glabā bezgalīgu atklājumu daudzveidību ceļotājiem! Šī Grieķijas sala pati par sevi ir dārgums, kas ir vērtīgāks par jebkuru zeltu. Atklājiet sev Tasos neizsmeļošās dabas bagātības! Patīkamu papildinājums būs vietējie augļi, medus, olīveļļa un vīns, pazīstamie ne tikai Grieķijā, bet arī visā pasaulē.
Kā vēsta grieķu mitoloģija, pirmajam salas iedzīvotājam bija vārds, kam par godu vēlāk nosauca salu: „Tasu nosauciet kā Tasu, Poseidona dēlu...”. Pēc citas versijas, Hērodots rakstīja, ka Tasa bija Agenora, Feniķijas karaļa dēls vai mazdēls, kas šeit nokļuva, meklējot mīļoto – Zeva nolaupīto skaistuli Eiropu.
Salas galvaspilsēta ir Limenas jeb Tasa – patīkama pilsētiņa, kurā lieliski atpūtsties gan aktivitāšu, gan miera mīļotājiem. Pa salu ir patīkami ceļot ar autobusu vai automašīnu, mainot jūras ainavas pret gleznainajiem ciemiem, zelta pludmales (Paradios, Aliki, Skala Potamias un c.) pret kalnu panorāmām. Attālinoties no piekrastes, salas dziļumos atradīsiet gleznainus tradicionālus ciemus, kur viesmīlīgie iedzīvotāji ir priecīgi redzēt svešzemniekus un tiecas pacienāt ar neprātīgi gardiem augļiem, kafijas tasīti vai mājas liķiera glāzīti. Vietējā virtuve ir ārpus konkurences, tas ir īsts Vidusjūras reģiona gastronomijas triumfs.

Tasas muzeji:

  • Tasas arheoloģiskais muzejs ar unikāliem eksponātiem no VII gs. p.m.ē.
  • Etnogrāfiskais muzejs, izvietots apburošā, senatnīgā 1880. gada savrupmājā.
  • Vagas muzejs (Skala Potamias rajonā).
  • Olīvu un olīveļļas muzejs (Prinos).

Baznīcas, klosteri: Svētā Panteleimona klosteris uz kalna, Ercenģeļa Mihaila klosteris, Dievmātes baznīca Panagijas ciemā, Svētā Afanasija baznīca, Svēto Konstantīna un Helēnas baznīca, Svētā Harlampija un Svētā Joana baznīca.

Zemūdens niršana

Zemūdens niršanas pielūdzēji būs sajūsmā! Bez lieliskas atpūtas, iespaidīgiem apskates objektiem un bagātīgas ekskursiju programmas, galvu reibinošām ainavām un krāšņas dabas, viņi atradīs šajā gleznainajā salā ļoti daudz iespēju neaizmirstamai un interesantai niršanai.
Tasos ir ideāli piemērota zemūdens niršanai kā profesionāļiem ar daudzu gadu pieredzi, tā arī iesācējiem. Egejas jūra glabā ļoti daudz apbrīnojamu noslēpumu, bet tās kristāltīrie ūdeņi vilina pētniekus un romantiķus. Diplomēti speciālisti un pieredzējuši profesionāļi ir iekļauti PADI starptautiskajā asociācijā, bet niršanas centra direktoram ir piešķirta Master Scuba Diver Rating pakāpe. Profesionāli nirēji te varēs paaugstināt savas meistarības pakāpi, iziet apmācības speciālā zemūdens niršanas skolā un pāriet uz PADI nākamo pakāpi. Zemūdens niršanas centra raksturīgā īpatnība ir tā, ka tas strādā ar nelielām grupām pēc individuālām programmām. Uz kuģa var atrasties ne vairāk par 6 cilvēkiem. Dārgie nirēji, ielūdzam jūs uz Grieķiju, uz Tasos salu!

Pieria

Piērija – gleznains reģions (Maķedonija, Centrālā Grieķija), kas ir stiepjas gar Egejas jūras krastu leģendārā Olimpa kalna grēdas pakājē, no kurienes, saskaņā ar mītiem, Olimpa dievi lēma pasaules likteņi. Atpūta Piērijā būs pa prātam gan grieķu folkloras cienītājiem, gan Hellādas ievērojamo vietu zinātkārajiem pētniekiem, gan pludmales relaksējošās atpūtas cienītājiem, gan arī tiem, kuri augsti novērtē mūsdienīgos SPA.
Piērija – tā ir senās pilsētas Diona, Pidna, Paljabela Kolindru, Platamona. Pēc mītiem, Orfejs ar saldo balsi un viņa mūzas, zinātnes un mākslas aizbildnes, nāk tieši no šejienes. Piērijā atrodas bronzas laikmeta senākie apbedījumi, Diona ar izrakumos atrastajiem objektiem, kas skatāmi arheoloģiskajā muzejā; bizantiešu baznīcas un klosteri; gleznains Leptokarijas rajons ar kristietības sākuma drupām; omulīgā Litohoro pilsēta; Olimpa iespaidīgās aizas un kalnu takas; Platamona senie nocietinājumi (1204.) u.c.
Katru vasaru Piērijā notiek kolorīti tautas svētki, kā arī slavenais Olimpa festivāls, kura ietvaros notiek izrādes un koncerti uz Dionas antīkā teātra skatuves. Olimpa maratons – viens no nozīmīgākajiem Grieķijas sporta pasākumiem.
Olimps – augstākā kalnu grēda valstī. Trīs Olimpa augstākās virsotnes ir Mitikas (2918 m), Skolio (2912 m) un Stefānija (2905 m). Uz kuras no tām, pēc mītiem, mīta Zevs Zibensmetējs? Aplūkojot Stefānijas virsotnes formu, nav šaubu – šis kalns visvairāk līdzinās valdnieka tronim.
Pierijā ir lieliskas smilšu pludmales, atzīmētas ar Eiropas Savienības Zilo Karogu. Tīrs ūdens, iespēja nodarboties ar jūras sporta veidiem. Piekrastē visu sezonu norisinās vētraina dzīve, te ir daudz tradicionālās virtuves restorānu, tavernu, kafejnīcu un bāru, naktsklubu. Vietējais klimats, joda piesātināts gaiss ir veselīgs un ieteicams apūtai.
Piērijas reģions ir pazīstams ar lauksaimniecības produkciju: te audzē graudaugus, pākšaugus, vīnogas, saldos ķiršus, kivi, tabaku. Vietējie dārzeņi un augļi ir ļoti garšīgi un augsti tiek vērtēti visā Grieķijā. Piērijas galvaspilsēta Paralia Katerini – gleznaina pilsēta ar attīstītu tūrisma infrastruktūru, ar lieliskām pludmalēm, lauru koku birzēm, nelielām omulīgām, kā arī stilīgām viesnīcām. Piērijā atpūšas kompānijas un veselas ģimenes, jo reģionā ir dažādi atpūtas veidi visa vecuma tūristiem. Pierija atrodas netālu no Salonikiem, no Meteoras – Grieķijas „astotā brīnuma” un, protams, kalnainās Kastorijas. Tā slavena ar ādu apstrādes fabrikām un milzīgu kažokādas izstrādājumu izvēli.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi