Ekskursijas no Halkidiki

Meteori – Delfi – Atēnas

Trīs dienu ekskursijas programmā ietilpst kontinentālās Grieķijas populārāko un ievērojamāko vietu apskate. Jūs redzēsiet diženos Meteorus – vienu no jaunajiem "pasaules brīnumiem". Uz varenām klintīm, kas no Tesālijas līdzenuma sniedzas pretī debesīm, neizdibināmā veidā ir uzcelti pareizticīgo klosteri. Arī mūsdienās tajos dzīvo mūki, veltot sevi kalpošanai Dievam „starp debesīm un zemi” (ne velti tieši tā tulko nosaukumu „Meteori”). Leģendārie Delfi, kur skan Pifijas balss (tā pareģoja valstu, valdnieku, karavīru un parasto cilvēku likteni). Parnasas pakājē atdzīvojas leģendas un mīti, bet „pasaules naba” – pasaules radīšanas centrs pēc antīko grieķu viedokļa – izrādās ir pavisam tuvu. Jūs redzēsiet Apollona templi un Kastalijas avotu, kura ūdeņi ir spējīgi pagriezt laiku atpakaļ, palīdzot kļūt jaunākam. Teātris, stadions un citi kultūras pieminekļi Delfos ir ne mazāk interesanti.
2. dienā Grieķijas galvaspilsēta – Atēnas. Apskates ekskursija ļauj sajust un saprast Atēnas kā antīkā un bizantiešu laikmeta pilsētu, kā Olimpiskās kustības citadeli un mūsdienu dzīves centru. Visu pilsētas ievērojamo vietu un pieminekļu uzskaitījums veido garu sarakstu. Partenons, Propilejas, bezspārnu Nīkes templis un Erehtejons, Areopags, Dionīsa teātris un Hērodota amfiteātris, Olimpiskais stadions, Likabeta kalns – tikai maza daļa no tā. Nevar pabūt Grieķijā un neapskatīties tādus nozīmīgus pilsētas simbolus kā Parlamenta ēka, Nezināmā karavīra kaps ar goda sardzi – kolorītiem evzoniešiem, Prezidenta pils, Olimpijas Zeva templis, Panafinejas stadions, un, protams, Akropole, kas vainago pilsētas panorāmu. Pilsētas ievērojamajām vietām kopš 2009. gada vasaras ir pievienojies Jaunais Akropoles muzejs Atēnās.

Atēnas un Meteori

Divu dienu ekskursijas programma iepazīstinās ar diviem „grieķu brīnumiem”. Dažādiem, bet iespaidīgiem. Pirmais – slavenie Meteori (kopš 1988. g. ietilpst UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā), kas ir gan pareizticīgo viena no galvenajām svētceļojuma vietām, gan viens no Grieķijas iedzīvotāju un ārvalstu tūristu galamērķiem. Atēnas – Grieķijas galvaspilsēta, varenās vēstures un piesātinātās mūsdienu dzīves pilsēta. Te jūs varēsiet apskatīt ne tikai vareno Akropoli (UNESCO kopš 1987. g.), bet arī Jauno Atēnu muzeju, kas vēra durvis 2009. gadā un jau ir spējis iegūt vispasaules slavu. Jaunais Akropoles muzejs kļuvis par Eiropas mantojuma un pasaules kultūras simbolu.

Grieķu vakars

Vai jūs zināt, kā atpūšas grieķi? Sarīkojiet sev svētkus, apciemojiet īsto grieķu vakaru! Jūs sapratīsiet un sajutīsiet, kā uzņem viesus Hellādā, kļūsiet par jautrības dalībnieku, un jūsu labais noskaņojums un spilgtie iespaidi kļūs par labāko dāvanu vakara organizatoriem – omulīgās tavernas saimniekiem, kur baudīsiet vakaru. Vakara gaitā uzstāsies dejotāji, kas ne tikai iepazīstinās ar dažādām Grieķijas dejām, bet arī iemācīs tās dejot visus, kuri to vēlēsies! Vai var pabūt Grieķijā un neiemācīties dejot sirtaki?! Gardēži pelnīti augsti novērtēs grieķu tradicionālo virtuvi un neparasti garšīgo vīnu, kas pagatavots no saulainajā Halkidiki pussalā augušām vīnogām. Jums ir garantēts vienreizējs noskaņojums un grieķu viesmīlības sirsnīgā atmosfēra, bet melodiskās buzuki skaņas (nacionālais mūzikas instruments) gremdēs jūs harmonijas un atpūtas atmosfērā!

„Grieķu Venēcija” Korfu sala un Meteori

Divas dienas. Izmantojiet izdevību skatīt īstus Grieķijas dārgumus – Korfu salu un Meteoru klosterus, kuru apmeklēšanu reti izdodas apvienot viena ceļojuma laikā. Meteoru klosteri izvietoti uz gigantiskām, stāvām klintīm, kas diženi sniedzas pretī debesīm. Tie rada neaprakstāmas sajūtas, vienlaikus apvieno bailes un sajūsmu. Līdz pat mūsdienām nav atklāts, kā šie klosteri tika būvēti. Klintis laika gaitā ieguvušas savādas formas un atgādina „klinšu pilsētu”. Ekskursijas laikā ir paredzēta Meteora klinšu apskate, kā arī joprojām funkcionējošā klostera apmeklējums.
Igumenica – pilsēta, kas ir viena no valsts galvenajām jūras ostām. No šejienes labā, skaidrā laikā var redzēt Jonijas jūras pērles – Korfu salas – kontūras. Attālumu, kas atdala kontinentu no salas, komfortabls pasažieru prāmis pārvar viena stundas laikā. Ierašanās salā, izmitināšanās omulīgā viesnīcā, vakariņas un nakšņošana.
Nākamās dienas rītā, pēc brokastīm viesnīcā iepazīšanās ar Korfu pilsētu. Pilsētas arhitektūra apbrīnojamā veidā apvieno venēciešu un angļu-franču elementus. Ievērojamākās vietas: vecais un jaunais cietoksnis, Korfu salas „vizītkarte” - Pontikonisi sala, kā arī Grieķijas vislielākais laukums – Spināda, Sv. Mihaila un Sv. Georga pils, ļoti daudzi bizantiešu un vēlāka laikmeta tempļi, starp kuriem izceļas Sv. Spiridona – salas aizstāvja un aizbildņa – templis. Nozīmīgs Korfu piemineklis ir satriecoši skaistā Ahilleja pils – Austroungārijas ķeizarienes Elizabetes rezidence. Sala sajūsmina un liek tajā iemīlēties.

Vergina – „Dievu ieleja” Olimps - Termopilas – Delfi

Divas dienas. Aizraujoša ekskursija, kas ietver Grieķijas 4 vēsturisko vietu apmeklējumu. Vergina – pirmā Senās Maķedonijas galvaspilsēta, kuru saskaņā ar leģendu ir dibinājis Karans, dodot tai nosaukumu Aigas. Šīs pilsētas uzplaukums bija V – VI gs. p.m.ē. 1977. gadā Vergina kļuva plaši pazīstama: arheoloģiskajos izrakumos atrada valdnieka Filipa II – Maķedonijas Aleksandra tēva – kapenes. Filipa II marmora sarkofāgā tika atrasta zelta lāde ar noslepkavotā cara mirstīgajām atliekām, cara zelta kronis un daudz citu lietu, kas izraisīja lielu interesi. Arheoloģiskā muzeja apmeklējums.
Olimpa kalns – grieķu dievu mītne. Autobuss uzved līdz 1000 m augstumam virs jūras līmeņa, kur skatam paveras Olimpa kalnu grēda un Egejas jūra. Pa ceļam pietura Termopila aizā, fotopauze pie pieminekļa caram Leonīdam, kurš kļuva slavens pēc varenās 300 spartiešu cīņas pret skaitliski daudz iespaidīgāko persiešu armiju.
Leģendārie Delfi, kur pēc grieķu mitoloģijas reiz dzīvojis Apollons. Antīkajos laikos šī pilsēta bija viena no galvenajiem grieķu civilizācijas centriem. Apollona templī nākotni pareģoja Pifija, pie kuras griezās pat cari, jautājot par valstu likteni. Kastaliju avota, kura ūdeņi padarot jaunāku. Svētais kalns, kur senie grieķi cēla dārgumu glabātuves, rādot visai Grieķijas katras atsevišķas polises bagātību un varenumu. Antīkais teātris, stadions un daudzi citi pieminekļi.
Egons Verginā un Delfi ir iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Saloniki

Otra lielākā un viena no skaistākajām Grieķijas pilsētām, „Ziemeļu līgava”. Akropoles apmeklējums. No tās paveras neticami skaista panorāma uz Salonikiem. Sv. Dmitrija – pilsētas aizbildņa – dievnams. Pastaiga pa Seno Agoru interesanta gida stāstījuma pavadībā. Romiešu imperatora Galerija pils izrakumu apskate, Galerija triumfālā arka un rotondas.
Pēc ekskursijas brīvais laiks veikalu apmeklēšanai un pastāvīgai pastaigai pa pilsētu.

Petralona ala

No zinātniskā viedokļa Petralona ir XX gs. lielākais paleontoloģiskais atradums. Te tika atrastas arhontropa Homo Erectus Petraloniensis paliekas, kas dzīvojis Eiropas teritorijā. Petralona antropoloģijas muzejā ir aizvēsturiskā laikmeta dzīvnieku galvaskausi un kauli, kā arī kaulu un koka pelni, kuru vecums ir 1 milj. Gadu. Tās ir senākās uguns izmantošanas pēdas pasaulē.
Petralona alas stalaktīti un stalagmīti ir apbrīnojami skaisti.

Vergina – Olimps – Diona / ”Dievu ieleja”

Piesātināta ekskursija ik vienam, kuru interesē antīkā vēsture un Grieķijas mitoloģija. Brauciens ar autobusu diženajā Olimpā, kur 1000 metru augstumā virs jūras dzirdēsiet aizraujošu stāstījumu par grieķu dievu Panteonu un izbaudīsiet maģisko Olimpa grēdas un Egejas jūras skaistumu. Diona – sena maķedoniešu pilsēta, kur atradās Zeva upuru altāris. Arheoloģiskais centrs jūs patīkami pārsteigs: Dēmetras un Izīdas svētnīca, antīkais odeons, romiešu pirtis, vecās pilsētas dzīvojamā daļa, „Dionīsa pils”, labi saglabājušās antīkās ielas.
Cits ekskursijas variants – Dionas apmeklējuma vietā, Jūs nonākt diženā Olimpa debešķīgajā nostūrī – „Dievu ielejā”, kur viss grimst zaļumos, kur šīs apbrīnojamās, aizsargātās vietas flora un fauna apbur viesus ar savu neparastu daudzveidību.
„Dievu pusdienas” kafejnīcā/restorānā ar vasaras terasi, kur neticami garšīgie grieķu virtuves ēdieni neatstās vienaldzīgus.

Svētceļojums pa svētajām un vēsturiskajām vietām Saloniku pilsētā

Brauciens no Halkidiki pussalas uz Salonikiem.
Akropolē redzēsiet seno laiku sienas, kas ieskauj Soluni vēsturisko centru, skatu laukumu un pilsētas panorāmu. Apskates brauciens pa Salonikiem un ievērojamu vietu apskate - Sv. mocekļa Solunas Dmitrija bazilika (V gs.), kur atrodas viņa pīšļi, kripta, mocekļa ieslodzījuma un nāves vieta, metropolīta Tesaloniku Grigorija (XIX gs.) un mocekles Anīsijas pīšļi (IV gs.). Romiešu agora, Aristoteļa laukums, Tesaloniku Svētās Teodoras Miera nesējas klosteris, kur atrodas viņas pīšļi (IX gadsimts) un Sv. Tesaloniku Dāvida pīšļi, Svētās Sofijas Dieva Augstākās gudrības bazilika. Sv. Jāņa Kristītāja katakombu apmeklējums, kas attiecas uz Solunas Dmitrija laikiem (II – III gs.), Saloniku pilsētas metropolīta – svētītāja Grigorija Palamas dievnams, kur atrodas viņa sv. pīšļi. Maķedonijas kaujas muzejs, kura ekspozīcija veltīta cīņai par Ziemeļgrieķijas neatkarību no turku jūga. Brīvais laiks (~ 1,5 h).
Brauciens uz IX gadsimta Sv. Anastasijas Važuraisītājas vīriešu klosteri Saloniku piepilsētā, kur glabājas viņas svētie pīšļi un metropolīta Tesaloniku Feona pīšļi. Sv. Jāņa Teologa sieviešu klosteris, kurā atrodas Stareca Paīsija Svētkalnieša kapa vieta un daļa no Sv. Kapadokijas Arsēnija pīšļiem. Došanās no klostera uz Halkidikes pussalu.
Pieminekļi, kas ir iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā (tos var apmeklēt brīvajā laikā): Rotonda, Ahiropītosa un Sv. Dmitrija bazilika, Latomu klosteris, Sv. Sofijas bazilika, Panagija Halkeon baznīca, Agios Panteleimona baznīca, Sv. Apustuļu baznīca, Sv. Nikolaja Orfanosa, Sv. Katrīnas un Glābēja Kristus Pantokratora baznīca, Vlatadon klosteris, pravieša Elija baznīca, bizantiešu Lutra un Solunas sienas.

Petralona ala un Nea Kallikratia

Petralona ala – unikāla vieta Halkidiki pussalā, kuru ir vērts apmeklēt visiem, kuri interesējas par vēsturi un paleontoloģiju, un galvenais – visu neparasto. Ala pārsteidz ar pazemes valstības skaistumu – īstu stalaktītu un stalagmītu mežu, kas rada neaprakstāmu pasakas atmosfēru. Petralona ir ne tikai dabas brīnums. Te veikti lielākie paleontoloģiskie atklājumi 20. gadsimtā, kas saistīti ar stāvus ejošā cilvēka izpēti, kas mita šajās teritorijās pirms 700 tūkstošiem gadu. Jūs noteikti ieinteresēs neliels muzejs, kurā var redzēt senlaiku darbarīkus un aizvēsturisku dzīvnieku pārakmeņojušās atliekas. Gleznainas piekrastes pilsētas Nea Kallikratia apmeklējums. Tajā ir daudz veikaliņu, tai skaitā Kastorijas kažokādu izstrādājumu fabrikas un ražotāju saloni.

Safari ar džipiem

Aktīvās atpūtas piekritējiem tiek dota iespēja doties aizraujošā ceļojumā ar džipiem pa Halkidiki pussalu – gleznaini ceļi, nelielas baznīciņas, un galvenais, – iespēja saskarties ar pussalas iedzīvotāju patieso sadzīvi un tradīcijām. Tāpat būs iespēja nokļūt pussalas visaugstākajās virsotnēs, ieturēt pusdienas piekrastes tavernā, nopeldēties Egejas jūrā, kā arī apmeklēt Halkidiki pussalas arheoloģiskās zonas. Brauciens notiek vietējā gida (grieķa) un krievu valodā runājoša grupas vadītāja pavadībā.
Piezīme: ir iespējami 3 brauciena varianti, atkarībā no viesnīcas atrašanās vietas (Kasandras pussala, Sitonija vai Afona). Katras programmas maršrutus un detaļas jautājiet pārstāvim Jūsu viesnīcā.

„Poseidona trejzaris”

Aizraujošs jūras ceļojums pa Toroneosas līci, kas atrodas starp Halkidiki pussalas pirmo un otro „pirkstu”. Sitonijas pussalas debeszilais ūdens, valdzinošās ostas un līcīši, priežu un olīvkoku birzis sniedz neaizmirstamus iespaidus. No Paliuri (Kasandras pussalas austrumu krastā), kuģis dodas uz Halkidiki pussalas otro „pirkstu” – Toronijas ragu, kur ir iespēja sauļoties un peldēties Egejas jūras kristāltīrajos ūdeņos. Atgriežoties uz klāja, viesus sagaida pusdienas. Braucot apkārt gleznainajai Toroni ostai, kuģis lēni peld gar Sitonijas rietumu krastu, virzoties uz Neos Marmarasas pilsētu. Tajā jūras krastā ir tavernas, kafejnīcas, bāri un veikaliņi. Pēc tam nelielās Kelifos salas apmeklējums.

Magic park un NOESIS centrs

"Magic Park" un NOESIS zinātniskais centrs un tehnoloģiju muzejs dibināts Salonikos 1978. gadā. Noesis teritorijā atrodas:

  • Ciparu planetārijs ar 25 m lielu kupola diametru un pussfērisku ekrānu, ar ārējo diametru 18 m, uz kura ar speciālās, ciparu projekcijas ierīces palīdzību tiek attēloti astronomiskie un fiziskie objekti;
  • Veco automobiļu muzejs - izstāde. Šeit reprezentētas dažādu laikmetu un marku automašīnas;
  • Tehnoloģiju parks, kas ietver 40 eksponātus no dažādiem zinātnes virzieniem, kā elektrība, magnētisms, optika, mehānika utt.
  • Sengrieķu tehnikas izstāde, kas ietver Senās Grieķijas tehnoloģisko sasniegumu piemērus no celtniecības, kuģubūves, mērīšanas tehnikas u.c. jomām, un kas ir celti saskaņā ar rakstu avotiem.
  • Virtuālās realitātes simulators;
  • Liels 3D kinoteātris ar speciālu, 300 vietu zāli, un vislielāko plakano ekrānu Ziemeļgrieķijā (17 m x 23 m).
    Šajā telpā jūs variet noskatīties zinātniskās filmas trīs dimensiju izmērā.

Pēc zinātniskā centra jums ir iespēja doties uz izklaides parku - Magic Park, kas ir lielākais (70 000 kv.m.) un modernākais izklaides parks Ziemeļgrieķijā. To projektēja slaveni arhitektori, ar mērķi radīt īstu izklaides pilsētiņu gan bērniem, gan pieaugušajiem. Asu izjūtu cienītājus gaida „nāves cilpa” un citas atrakcijas.

Lutra Aridejā un Edesa

Patīkamā un lietderīgā apvienojums – tā var nosaukt šo braucienu. Lutraki atrodas netālu no Aridejas. Tā ir pasakaina vieta ar neaprakstāmiem kalniem, tīru gaisu un avotiņiem. Šo vietu dēvē par Ēdenes dārzu. Bagātīga augu valsts, ūdenskritumi, galvu reibinoša aiza, kas stiepjas 15 km gar upi, noslēpumainas stalagmītu alas, apbur ar savu skaistumu. Jūs varēsiet apmeklēt karstos ārstnieciskos avotus zem klajas debess, kas ir pazīstami jau kopš Maķedonijas Aleksandra laikiem. Ārstnieciskie ūdeņi daudzu gadsimtu laikā uzlaboja cilvēka veselību. Ūdens terapeitiskās īpašības rekomendējamas locītavu un kaulu slimību ārstēšanai, elpošanas sistēmai, pret ginekoloģiskām un ādas slimībām, nervu sistēmas stiprināšanai, kā arī asins cirkulācijas traucējumu gadījumos. Ārstnieciskais dzeramais ūdens rekomendējams aknu, žultspūšļa, nieru, gremošanas sistēmas slimību ārstēšanai, un arī sliktas asins cirkulācijas gadījumos. Ūdens ārstniecības klīnikai ir 4 baseini (25m X 12m) zem klajas debess.

Kruīzs „Zilā lagūna” – jūras ceļojums

Neaizmirstams ceļojums gar pasakaini skaistās Halkidiki pussalas divu „pirkstu” krastiem. Došanās jūrā no Neos Marmarasas pilsētas pie Sitonijas pussalas gala – Toroni. Tālāk uz Skalafonisi, kur jūs varēsiet ieturēt pusdienas tavernā jūras krastā. Pēc tam uz „Bruņurupuča” - Kelifos salu, kur jūs varēsiet nopeldēties Toroni līča atklātajos ūdeņos. Atgriešanās Neos Marmarasā.

Kruīzs „Poseidona trejzaris” (Kasandras pussala)

Neaizmirstams ceļojums gar pasakaini skaistās Halkidiki pussalas divu „pirkstu” krastiem. Došanās jūrā no Hruso uz Kasandras pussalas galu un pēc tam uz Sitoniju. Vēlāk jahta dodas gar gleznaino Porto Carras piekrasti. Būs pieturvieta Neos Marmarasas pilsētiņā, kur jums būs pusotra stunda brīvā laika. Tad jūs dosieties uz „Bruņurupuča” – Kelifos salu, kur varēsiet nopeldēties Toroni līča atklātajos ūdeņos. Atgriešanās Hruso.

Svētceļojums pa Verijas pilsētas un tās apkārtnes svētajām vietām.

8:30 izbraukšana no Halkidiki pussalas uz Salonikiem. Apustuļa Pāvila baznīcas apmeklējums, kur glabājas daļa no viņa svētajiem pīšļiem. Vīriešu klosteris, kas ir dibināts XII gs. par godu Dievmātes aizmigšanas dienai. Tālāk brauciens uz Veriju. Sv. Verijas Antonija – pilsētas aizbildņa – baznīcas apmeklējums, kur glabājas viņa pīšļi. Brauciens uz apustuļa Pāvila sprediķošanas vietu (ap. Pāvila Tribīne). Tālāk seko brauciens uz Kastaniju. Panagijas baznīcas apmeklējums. Šeit glabājas brīnumainā Dievmātes svētbilde, ko, pēc nostāstiem, ir gleznojis apustulis Lūka. Brīvais laiks.
Došanās uz Sv. Jāņa Kristītāja klostertipa apmetni, kas atrodas blakus alai, kurā 5 gadus strādāja Svētais Grigorijs Palama. Šajā klosterī tāpat darbojās: Sv. Dionīsijs no Olimpijas, Sv. Afanasijs no Meteoriem, Sv. Feona, Saloniku arhibīskaps, Sv. Antonijs no Verijas un daudzi citi. Klosterī atrodas Sv. Jāņa Kristītāja rokas fragments un svēto Kirila un Metodija mācekļa Sv. Klemeta no Ohridas galva.
Ievērībai: Klosteru un baznīcu apmeklētājiem jābūt piedienīgi apģērbtiem. Tās nevar būt pludmales vai izaicinošas drēbes. Sievietēm: kleita vai svārki zem ceļa. Nav pieļaujami šorti, T-krekli, bikses, atkailināti pleci. Vīriešiem: krekli ar piedurknēm, bikses. Nav pieļaujami šorti un T-krekli.

Zemūdens niršana

Īstiem jūras skaistuma cienītājiem piedāvājam ienirt apbrīnojamā zemūdens valstības pasaulē. Jūs pat nevarat iedomāties, cik brīnišķīgi, skaisti un daudzveidīgi ir grieķu jūras dziļumi! Iepazīstiet šo pasauli, un tā atstās uz Jums neaizmirstamu iespaidu. Zemūdens pasaules apbrīnojamās un košās krāsas priecēs acis, bet par jūsu drošību rūpēsies profesionāls instruktors (PADI), kurš atradīsies blakus. Pēc PADI Scuba Diving kursa iziešanas jūs varat pierakstīties uz Padi Scuba Diver un PADI Open Water Diver kursiem. Zemūdens niršana var kļūt par jūsu dzīves aizraušanos, un apgūt to nepavisam nav grūti. Iegrimstiet saviļņojošu piedzīvojumu pasaulē!

Lauksaimniecības ferma „Platanorema” un Aristoteļa parks

Ja jūs kādreiz brauksiet uz Halkidiki, neatkarīgi no gadalaika ir vērts aizbraukt uz Stagira–Akantos, viesmīlīgo, dabas svētīto vietu. Pie ziemeļrietumu iebrauktuves pilsētā 500 metru augstumā, pie skaista, kalnaina un vēsturiska ciema Stagira, atrodas „Aristoteļa birzs”.
Birzs lieliskā atrašanās vieta ar skatu uz Ierissos līci tika izvelēta 1956. gadā, lai uzstādītu skulptora Nikola iespaidīgo Aristoteļa statuju, un atgādinātu visiem, ka šeit ir dzimis filozofs, ekumēniska gara simbols. „Prāts” – tā sauca viņu Platons, kurš mācījās ar viņu kopā un bija viņa Akadēmijā 20 gadu garumā. Kopš pirmsākumiem Aristoteļa birzs kļuva par individuālo tūristu un skolas ekskursiju iemīļotāko vietu, tā apvieno izklaides ar izglītību. Katru gadu vasaras mēnešos šo vietu apmeklē vairāk kā 15 000 apmeklētāju.
Lauksaimniecības ferma „Platonorema”. Izbrauciens patiks tiem, kuri mīl atpūsties pie dabas nepiespiestā gaisotnē. Vispirms jums parādīs un pastāstīs kā gatavo grieķu medu, kā arī nacionālo alkoholisko dzērienu – cipuro. Ja ir vēlēšanās, var piedalīties grieķu plācenīšu pagatavošanā, kopā ar profesionāliem pavāriem iejaukt mīklu un pagatavot pitu. Būs iespēja arī doties izjādē ar zirgiem. Pusdienu gatavošana tavernā. Pēc vēlēšanās var piedalīties gaļas cepšanā uz grila. Pēc pusdienām būs apmēram pusstunda brīvā laika pastaigai pa fermas teritoriju. Te var iegādāties medu, ievārījumu, cipuro un citas vietējā ražojuma preces. Piedaloties šajā nelielajā piedzīvojumā, jūs labāk sapratīsiet grieķus un viņu lielo mīlestību pret savu zemi un tām bagātībām.

Kruīzs „Debeszilas salas”

Kruīzs uz Amuljani – vienīgo apdzīvoto salu Halkidiki. Tajā ir 450 iedzīvotāji, vairākas viesnīcas jūras krastā, simpātiskas tavernas, kurās var nogaršot lieliskus ēdienus no jūras veltēm. Nākamā pietura – Karagatsi osta, kas atrodas Amuljani pretējā pusē. Tā ir pludmale ar zelta smiltīm un debeszilu ūdeni. Pludmalē ir neliels bārs, kur var nogaršot slaveno grieķu kafiju – frappe. Programmas noslēgumā kuģis dosies uz Gaidouronisi salu.

Ūdens atrakciju parks „Waterland”

Lieliska atpūta visai ģimenei. Mūsdienīgs ūdens atrakciju parks, 150 tūkstoši kvadrātmetru prieka un jautrības, 8 km attālumā no Salonikiem. „Ūdens pilsētiņa” ir pilna patīkamu pārsteigumu un izklaides iespēju. Upes, ezeri, baseini ar hidromasāžu un mākslīgajiem viļņiem, ūdens kalniņi, un citas elpu aizraujošas ūdens atrakcijas – prieks bērniem un pieaugušajiem. „Ūdens pilsētiņas” teritorijā ir arī tenisa korti, basketbola laukumi, restorāni, kafejnīcas. Jūsu atpūtu dažādos brīvā laika organizatoru grupa, kas rīko visdažādākās šova programmas, dejas un spēles.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi