Par Santorini

Santorini Sala (Tira) ir unikāla, gandrīz vai maģiska vieta ar elpu aizraujošām ainavām un vulkānu līča centrā. Agrāk salai bija apaļa forma, taču pēc vulkāna izvirduma 1450. g. p.m.ē. visas salas centrālā daļa nogrima. Šis izvirdums bija tik spēcīgs, ka pilnībā iznīcināja Minojas laika apmetnes un kļuva par iemeslu Minojas civilizācijas bojāejai.

Pašreiz salai ir pusmēness forma. Tās ielokā esošais līcis saucas „kaldera” un viens no lielākajiem uz Zemes - (11,2 x 22,4 km). Kalderas stāvās kraujas sasniedz pat 300 m. Līča centrā atrodas 2 salas – Palea Kameni un Nea Kameni, ka sir daļa no joprojām aktīvā vulkāna krātera.
Santorini platība ir 74 km2. Līdz Pirejas ostai pie Atēnām ir 127 jūras jūdzes, līdz Krētas salai 70. Uz salas ir 13 ciemati, kas celti tradicionālā Santorini salas stilā, saglabājot gadsimtiem senas tradīcijas.

Transports: ir laba prāmju satiksme ar kontinentu, Krētu un citām tuvākajām salām.

Kūrorti: salā ir 2 populāri kūrorti – Kamari un Perisa. Abos ir attīstīta infrastruktūra.

Pludmales: tās šeit ir īpašas – tik mazā saliņā ir melnas, baltas un sarkanu smilšu pludmales! Savienojumā ar kristāldzidro ūdeni tas ir fantastisks skats un atpūta. Populārākā vieta atpūtai ir Kamari un Perisas pludmales, taču iespējams atpūsties arī vairākās citās.

Apskates vietas: par galveno Santorini salas lepnumu tiek uzskatītas arheoloģisko izrakumu vietas Akrotiri un senā Tira. Oia un citi ciemati savukārt sniegs lielisku priekšstatu par šejieniešu dzīvi un tradīcijām. Bizantiešu baznīcas, pilsdrupas un muzeji ir gards kumoss tūristiem!

Virtuve: Santorini ir liels daudzums restorānu, bāru, tavernu. Šeit pieejama ļoti daudzveidīga virtuve, tai skaitā, protams, grieķu un krētiešu.

Izklaide: tradicionāls izklaides veids Santorini ir pakavēties kādā no bāriem ar skatu uz kalderu, klausoties klasiskās mūzikas skaņās. Tepat ir arī deju klubi, bāri pludmalē, diskotēkas – izklaides iespējas jebkurai gaumei. Visjautrākā nakts dzīve ir Firā, taču garlaicīgi nebūs arī Kamari vai Perisā. Savukārt Oia ir ideāla vieta, kur pavadīt klusu, romantisku vakaru.

Naktsmītnes: ļoti plaša viesnīcu un apartamentu izvēle jebkurai gaumei un gandrīz vai jebkurā salas vietā. Lielākā daļa viesnīcu ir ļoti nelielas, ar mazu istabu skaitu, toties viesmīlīgiem saimniekiem! Visinteresantākās ir tradicionālā stilā veidotās viesnīciņas – klinšu alās veidotas istabas ar balkoniem un terasēm, no kurienes paveras neaizmirstams skats un kalderu un vulkānu.

© Tūrisma firma "Ar-Tur", 2001 – 2020

Top.LV
Latvijas Reitingi